Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek elég erős érvek számotokr...

Ezek elég erős érvek számotokra keresztény testvéreim, hogy a Föld nevű bolygón kívül nincs más inteligens élet EBBEN a világban?

Figyelt kérdés

"16. Mert úgy szerette Isten E VILÁGOT, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

János Evangyélioma 3. rész


Mint tudjuk, Jézus A FÖLD NEVŰ BOLYGÓN, adta az életét az EMBEREK bűneiért.

Az írásokból szerintem logikus következtetés is, hogy ÉLET csak ezen a bolygón van, ahogyan azt Mózes könyvében is olvashatjuk:


"20. Nevezte vala pedig Ádám az ő feleségét Évának, mivelhogy ő lett anyja minden élőnek (személyes megjegyzés: A FÖLD NEVŰ BOLYGÓN)."

Mózes I. könyve 3. rész



2013. okt. 20. 22:46
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

"11. Mert megjelent az Isten idvezítő kegyelme minden EMBERNEK"

Titushoz írt levél 2. rész

2013. okt. 20. 22:54
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Téged banoltak, vagy miért lett új regisztrációd? :S
2013. okt. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
58%
Ezek maximum azt bizonyítják, hogy a Biblia írói nem ismertek más bolygókat. Ami nem túl meglepő, tekintve, hogy a Földet is laposnak vélték.
2013. okt. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
"minden élőnek" hmm ezek szerint az állatok nem élnek... vagy rossz fordítást használsz, inkább az utóbbira gyanakszom. Honnan tudod egyébként, hogy más bolygón élők bűneiért nem halt meg Jézus? Hiszen "e világot" ír a Biblia.
2013. okt. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
"11. Mert megjelent az Isten idvezítő kegyelme minden EMBERNEK" Titushoz írt levél 2. rész
2013. okt. 21. 00:41
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Esküszöm, ez már paródia...

:)

2013. okt. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"Ímé az ember olyanná lett, mint MI KÖZÜLÜNK egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakasszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen.." stb.


Akkor ezt meg vehetjük úgy, hogy nem is egy isten van? :)


Amúgy meg miért pont azt hangsúlyozod ki, hogy E VILÁGOT (ezt a világot) ? Ha csak ez a világ van, akkor elég lett volna A VILÁGOT.

2013. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Komolyan ilyen nehéz megérteni egyes keresztényeknek ezeket a sorokat?


A Biblia szerint CSAKIS a földön élnek emberek. Jézus pedig a földön halt meg az emberek bűneiért. Mózes első könyve szerint Éva az anyja minden élőnek. Isten üdvözítő kegyelme az embereknek szól, aki a földön élnek.


Logikus következtetés, hogy a Biblia azokat nevezi ÉLŐKNEK akik emberek. Az állatok is élnek persze, de nem olyan értelemben mert azoknak NINCS LELKÜK ami megelevenítené őket. Azok csak élnek és mozognak.


"7. És formálta vala az Úr Isten az embert a FÖLDNEK porából, és lehellett vala az ő orrába ÉLETNEK lehelletét. Így lőn az ember ÉLŐ LÉLEKKÉ."

Mózes I. könyve 2. rész


De akinek viszont az élet lehellete van az orrában (lélekkel rendelkezik) azokat ÉLŐKNEK nevezi a Biblia.


Hogyan kérdezhet valaki olyat ezek után, hogy: "Más bolygón élő emberek bűneiért nem-e halt meg Jézus?"


Nem tudom, hogy más élőlényeket teremtett-e Isten ezen kívül a bolygón kívül, de szerintem logikus következtetés az, hogy más bolygókon nincs ahhoz hasonló ÉLET amilyen a földön van, mert azt olvashatjuk, hogy Isten ENNEK A FÖLDNEK A PORÁBÓL FORMÁLTA AZ EMBERT!


Szerintem eléggé megrágtam mostmár fogyasztható, kedves testvérek?

2013. okt. 21. 09:10
 9/30 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki az "E VILÁGOT"-t (-t-t-t-t), mert szeretik sokan csak úgy bevágni azt értelmes válaszként, hogy: "Dehát a mennyben is értelmes élet van nem?"


-De mint tudjuk a Mennyország NEM E VILÁGBÓL való:

"36. Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való."

János Evangyélioma 18. rész

2013. okt. 21. 09:15
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

A Föld alapja megáll örökké:

Zsolt 104,5 Ő fundálta a földet az ő oszlopain, nem mozdul az meg soha örökké.


A föld felszíne elpusztul:

2Pt 3,7 A mostani egek pedig és a föld, ugyanazon szó által megkíméltettek, tűznek tartatván fenn, az ítéletnek és az istentelen emberek romlásának napjára.


De a csillagok eltűnnek:

Mk 13,25 És az ég csillagai lehullanak, és az egekben levő hatalmasságok megrendülnek.


Isten az újjá teremtett földön fog lakozni az emberekkel, és egy szó sincs az ufókról, mint más életformákról, amik nem a bolygónkról származnak.

Jel 21,22 És templomot nem láttam abban: mert az Úr, a mindenható Isten annak temploma, és a Bárány.

Jel 21,3 És hallék nagy szózatot, a mely ezt mondja vala az égből: Íme az Isten sátora az emberekkel van, és velük lakozik, és azok az ő népei lesznek, és maga az Isten lesz velük, az ő Istenük.



Egy világ van:

Mt 4,8 Ismét vivé őt az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatá néki A VILÁG minden országát és azok dicsőségét,

Mt 5,14 Ti vagytok A VILÁG világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.

Jn 1,29 Másnap látá János Jézust ő hozzá menni, és monda: Ímé az Istennek ama báránya, a ki elveszi A VILÁG bűneit!


És ezeken kívül rengeteg helyet fel lehet sorakoztatni, ahol A VILÁG egyenlő ezzel az otthonnal, a mi bolygónkkal, a mi társadalmunkkal. Tehát E VILÁG egyenlő A VILÁGgal.


Tehát kérdező igazad van, több világ van, de az a világ a mennyek országa. Nincsenek ufók, földön kívüliek, akik kíváncsiságból idejönnek a nagy intelligenciájukkal, hogy kémleljenek minket. Számos felekezet, egyház nulla bizonyíték nélkül hajlandó elfogadni a földön kívüli életet, csupán azért, mert a világ elfogadja, mert az evolucionizmus tanába elengedhetetlen, és még mielőtt bebizonyosodna, ők már előre magyarázattal próbálnak szolgálni. Viszont a Biblia nem tesz erről említést, sőt, következtetve bizony ennek ellenkezőjét lehet kiolvasni.

2013. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!