Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találok olyan keresztény,...

Hol találok olyan keresztény, lehetőleg katolikus ifjúsági közösséget Pesten, akik nem hétköznap esténként tartják az összejöveteleiket?

Figyelt kérdés

Pestre járok egyetemre, de egy kisvárosban élek, tehát naponta ingázom és a közlekedés miatt nem tudok későig a fővárosban maradni. Viszont az általam ismert közösségek (Csücsop, MKK) mind esténként jönnek össze és én így nem tudok érdemben részt venni az alkalmakon, mert minimum a feléről el kell jöjjek, hogy elérjem a vonatomat. A kérdésem tehát az lenne, hogy ismertek-e olyan közösséget, akik hétvégén vagy késő délutánonként jönnek össze, és ahová én mint huszonéves bekapcsolódhatnék. Sajnos ahol lakom, nincs külön közösség az én korcsoportomnak.

Előre is köszi a segítséget! :)



2013. okt. 21. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

érdekes a kérdés, mert az hogy keresztény, azaz krisztusi, már eleve konfliktusban van azzal, hogy valaki a katolikus igeellenes tradíciókat követi, így pont kizárod magad, hogy Istenhez közel kerülj, csak üres liturgiákat kapsz.

Azt meg mindegy, hol keresed...

Vágyj többre!!!!!!!

2013. okt. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos én katolikus ifjúsági közösséget nem tudok ajánlani. Ha megelégszel a "kereszténnyel", akkor szeretettel várunk akár most szombaton a gödöllői Bibliaházba. Ide huszonévesként simán bekapcsolódhatsz. Részleteket itt találsz: [link]


Most szombaton fél 10-től lesz közös ifjúsági bibliakör, melynek témája: Jézus feltámasztja a naini ifjút – Lukács 7,11–17. Utána 11-től Istentisztelet, melyet Tóth Gábor tart (a múltkoriját itt meghallgathatod: [link] /hanganyagok/G140118.mp3 )


Utána szeretettel látunk egy közös ebédre. Fél kettőtől közös beszélgetés lesz, amit még nem tudok pontosan, és délután 4-től pedig szintén Tóth Gábor tart egy előadást: "Háború a testben. "Harcok" a tápcsatornában, a központi immunrendszerben, védekező ill. "killer" mechanizmusok a daganatos sejtek ellen. Lelki "háború" körülöttünk és bennünk." címmel. Ő egyébként amellett, hogy kiváló prédikátor élelmiszeripari mérnök, táplálkozáskutató és életmód-tanácsadó és rendszeresen szerepel a médiában is.


Ha van kedved eljönni szeretettel látunk!


Üdv. Péter

2014. febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia, ha a 18.-ker nincs neked messze, akkor nyugodttan írj rám. Bár nem vagyunk sokan, és csak hetente egyszer találkozunk, biztosan jól éreznéd magad. Vagy gyáliakat is ismerek, de az nem pest... (Bár nyár van és ilyenkor nem rendszeres, szóval most nem túl időszerű...)
2016. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!