Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi magukról azt...

Jehova Tanúi magukról azt állítják, hogy betartják az újszövetséget. Szerintük Ők az egyedüli igaz egyház. Akkor nők miért tanítanak itt a gyakorin, és miért járnak házról házra, és tanítanak?

Figyelt kérdés
1Tim 2,12 A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.
2013. okt. 25. 08:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdezö, ez a bibliai vers amit idézel, a gylülekezeten belüli vezetésre vonatkozik csak. Ehhez egy kicsit több kutatásra van szükség, hogy az ember megértse, miröl is van itt szó.

Nos ha megfigyeljük mit ír a Jóel 2:28,29 verse: "..kiöntöm lelkemet minden testre és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok...."

ezt a bibliai verset idézi Péter apostol Az apostolok cselekedetei 2:16-18...ha akarod elolvashatod és meggyözödhetsz róla.

Az Újszövetséget ha olvasod, találsz sok olyan példát, hogy az asszonyok is hirdették a jó hírt, és a mai idökben ennek alapján Jehova tanúi is, úgy a férfiak, mint a nök hirdetik az egész világon a jó üzenetet, hogy nem sokára Jehova Isten meghallgatja a "Mi Atyánk" imánkat, hogy megszententeli nevét, és elhozza a királyságát, és ezzel megvalósítja eredeti szándékát a földdel kapocsolatban, hogy az egész volt édenné váljon, ahogy azt ö akarta kezdetben..... Ezt a parancsot a hirdetésre maga Jézus Krisztus, Jehova Isten Fia adta Máté 24:14, Máté 28:19,20

2013. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

A Jehovák a saját Bibliájuk alapján mindent megmagyaráznak.

Nem érdemes vitatkozni velük.

2013. okt. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

2/2...no látod, nem is tudod milyen bibliai forditásból idéztem. A legelterjedtebb magyar forditás a Károly Gáspár, majdnem minden magyar családban meg van...

Ha nem hallottál róla, azt hiszem a Wikipedia-n is információt szerezhetsz, hogy ki is volt Károly Gáspár és mikor fordította magyar nyelvre a Bibliát....

És még egy kis kiigazitás: Jehova az Isten, és csak egy van...a tanúk egyszerü emberek, akiknek éppugy emberi nevük van mint neked :-)

és ha akarsz meggyözödhetsz róla, hogy tényleg ott van-e ez a bibliai vers amit megírtam :-)

2013. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

„Kedves kérdező, ez a bibliai vers amit idézel, a gyülekezeten belüli vezetésre vonatkozik csak. Ehhez egy kicsit több kutatásra van szükség, hogy az ember megértse, miről is van itt szó.”


Akkor kutassunk többet:

9. Hasonlatosképpen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és arannyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel,

10. Hanem, a mint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.

11. Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel.

12. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

13. Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.

14. És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:

15. Mindazáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben és a szent életben mértékletességgel.


Na, ez nem a gyülekezeti vezetésre vonatkozik.


Jóel 2 beteljesedett Krisztus feltámadása és mennybemenetele után közvetlenül. Viszont a prófétálás nem egyenlő a tanítással.

Tehát Jehova Tanúi női tagjai prófétálhatnak, akkor megkérdezném, hogy mit prófétálnak? Az, hogy kántálják, amit tanítottak nekik a gyüliben, nem teszi őket prófétákká. Ők tanítják az embereket mindarra, amit nekik tanítottak. Viszont engem nem oktathatnának ki, mint férfit, hanem csendességben nekik kellene tanulniuk. Idejönnek, tanítani próbálnak, a kérdéseimmel kapcsolatban kioktatnak, vitát szítanak folyton. Sem az alázat, sem a csendesség nem mutatkozik meg sem itt a gyk-n, sem a házról házra prédikálás során.


Prédikál jelentése: kimond, kihirdet

Próféta jelentése: Isten által kiválasztott személy, aki az akaratát közvetíti.


Az egyik tanítás, a másik prófétálás. Nem ugyan az, de megkülönböztetést láthatunk a Bibliából is:

1Kor 14,6 … ha vagy kijelentésben, vagy ismeretben, vagy prófétálásban, vagy tanításban nem szólok hozzátok?


„a "Mi Atyánk" imánkat, hogy megszententeli nevét, és elhozza a királyságát, és ezzel megvalósítja eredeti szándékát a földdel kapocsolatban, hogy az egész volt édenné váljon, ahogy azt ö akarta kezdetben..... Ezt a parancsot a hirdetésre maga Jézus Krisztus, Jehova Isten Fia adta Máté 24:14, Máté 28:19,20”


Máté 24;14

14. És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.


Az evangélium a feltámadás lehetősége Jézus Krisztus által, és nem az újjáteremtett föld lehetősége.


Máté 28

19. Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

20. Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Ti így kereszteltek? Nem. Viszont ez szintén nem arról szól, hogy az új teremtett földet prédikálják. Tehát nem hallottam evangéliumi prédikálást Jehova Tanúitól, mert Ők nem Jézus nevében, hanem egy kreált isteni név nevében jönnek. Nem általuk hirdettetik az evangélium, mert nem az evangéliumot hirdetik. Az asszonyok, akiknek a Biblia szerint csendességben és alázatosságban kellene megmutatniuk magukat, hamis, és betanult tanokat hirdetnek és tanítanak.

Amikor ellenetek szól valaki, akkor a magyarázat az, hogy ez ennek vagy annak szólt. Jézus kijelentette, hogy ne járjatok házról házra, ti megszegitek ezt. Pál azt mondta, hogy maradjon az asszony csendességben, ti megszegitek szintén, mondván, ez nem rátok vonatkozik. Az viszont, hogy ne köszöntsétek a bűnös gyülekezeti embert, az rátok vonatkozik. Azt bezzeg nem tanítják, hogy a szó, ami itt van nem az, hogy köszöntés, hanem az, hogy ne örvendjetek velük együtt. Azt sem tanítják, hogy a bibliai időben lévő nyelvnek nincs olyan szava, hogy személy. Ezt a névvel helyettesítették. Látható ez az újszövetségből is:

Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más.

Tehát az, hogy szenteltessék meg a te neved, nem arra vonatkozik, hogy egy fonetikai hangzást kántáljon bárki is. A személy számít, nem egy megszólítás. Szenteltesd (különítsd el) meg magad, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod.

2013. okt. 25. 11:24
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

kedves kérdezö, elismered, hogy asszonyok Isten elött ugyanolyan értékesek mint a férfiak? Hogyan érted a Cselekedetek könyve 2:16-18 versét? Tudnál kérlek csak erre az egy témára válaszolni? Károli Gáspár fordítás szerint Péter apostol így beszélt a tömeghez:

"hanem ez az ami megmondatott Jóel prófétától: És lészen az utolsó napokban ezt mondja az Isten, kitöltök az én lelkemböl minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok ......"

Nos kedves kérdezö, megmagyarázhatod nekem mit jelent ez a gondolat , hogy leányaitok prófétálnak?

2013. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Próféta jelentése: Isten által kiválasztott személy, aki az akaratát közvetíti.


Megneveznél egyet is magatok közül, aki ilyen? Magatokat választjátok ki magatok közül, nem Isten választ ki közületek bárkit is. Tehát ki az a személy? Juci néni, vagy Márta néni, vagy a kis Tündi?

Amikor ez beteljesedett, az a jelenség volt, mikor a szent szellem kiáradásakor a tanítványok hirdették Krisztus feltámadását. Megmutatnád a Cselekedetek könyvéből, hogy asszony tanított volna bárkit is akkor? Ahogy mondtam az előző válaszomban az, hogy prófétál, illetve az, hogy tanít két különböző dolog. Az asszonyok a gyülekezetedből tanítják a férfiakat, és nem prófétálnak, holott ezzel kapcsolatban az újszövetségben egyértelmű utasítás van, hogy nem tehetnek ilyet.

2013. okt. 25. 12:17
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kerdezo!

Nok valoban nem tanithatnak. De predikalhatnak. No not tanithat. De ha az erdeklodo ferfi, akkor azt csak ferfi tanithatja.

Ha talalok egy erdeklodo not, akkor tanithatom. De ha a predikalas soran egy ferfi erdeklodik, akkor oda ferfi testver megy tanitani.

Remelem ertheto? Udv: Judit!

2013. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Nok valoban nem tanithatnak. De predikalhatnak."


Prédikál jelentése hirdet, kimond.

Amikor a tanító néni az iskolában tanítja a gyerekeket, akkor prédikál. Kihirdeti az ismeretet, elmondja a tanulóknak. Nincs különbség. Tehát asszony nekem nem prédikálhatna, a parancs egyértelmű, az asszony maradjon csendességben, alázatosságban.


Félreértés ne essék, engem a legkevésbé sem zavar, ha ezt teszitek, de ha felmagasztaljátok magatokat, hogy mennyire betartotok mindent, illetve erre törekszetek, akkor ezt is illendő lenne, ahogy sok minden mást is, ahogy az első kommentembe is jeleztem. Ez viszont nincs meg a gyülekezetben.

2013. okt. 25. 12:46
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, még mindig nem feleltél meg a kérdésemre, mit jelent az, hogy maga Péter apostol is azt mondta, amikor idézte a Jóel jövendölését, hogy "leányaitok prófétálni fognak".... kit értesz a leány megnevezés alatt?

...a kérdésed az, hogy miért járnak Jehova tanúinál a nök házról házra és tanítanak?

2013. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem, te nem válaszoltál az én kérdéseimre!


Nem az a kérdés, hogy kik azok a leányok, hanem az, hogy mit takar, hogy prófétálás. Erről beszéltem folyamatosan, de nem hallod meg. Folyamatosan, ahogy az előző kommentemben is a kérdésedre válaszoltam annak ellenére, hogy egyáltalán nem reagálsz az én kérdéseimre. Próbálj meg egy kicsit körültekintőbben olvasni, közelebb kerülnénk a beszélgetésben egy értelmes vonulathoz.

Köszönöm!

2013. okt. 25. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!