Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen gyakran fogadnak...

Milyen gyakran fogadnak Jehova Tanúi más tanúkat az otthonaikba vendégként?

Figyelt kérdés

És ahol ez már meg is történt nem egyszer, az a család milyen mélyen van benne?

Vagyis mennyi esélye lenne egy "átlagos" templomba járós kereszténynek egy ilyen család egyik lányát meghódítani, ha a lány is Jehova Tanúja?

Sok véleményre lennék kiváncsi...csak a negatív f@s_zfejek kíméljenek..

Meg az is fain lenne ha visszaírna vmeik Jehova Tanúja...azokra a kérdésekre amiket én feltettem privibe..



#Jehova #vendég #Miért ilyen nehéz ez kérdőjel
2013. okt. 26. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Szektásokat beengedni? mivan veled jóember, eredj aludd ki magad inkább!
2013. okt. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
2013. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Vidiripi


Amennyiben megtehetik és testvérük az illető személy úgy rendszeresen vendégeskednek egymásnál. Ez természetesen függ az anyagi helyzetüktől is amennyiben ez a vendégeskedés együttes étkezést is magába foglal.

Amennyiben a lány elkötelezett Jehova tanúja úgy semmi esélyed sincs. De ha még lenne is akkor is meg kell "küzdened" a családjával és bizonyos szinten a gyülekezettel is. S ezt a "harcot" a lánynak magának is meg kellene vívnia.

Tételezzük fel hogy magát a lányt "meghódítod" a családja az mindenképp ellened lenne. Mert nem vagy tanú. Kérdés az hogy elvennéd e a lányt feleségül vagy más a célod. Mert ez sem mindegy. Ugyan is csak az Úrban házasodj. Ami a tanúknál azt jelenti hogy csak tanúval.

Összességében nézve szerintem 1% alatt van rá az esélyed. Szereted azt a lányt vagy csak vágysz rá? Mi vezérel?

2013. okt. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szervusz


Ahogy az idő, és a helyzet engedi.

ebben a világban a Tanúk épp úgy dolgoznak mint bárki más, és ugyan úgy van családjuk, mint bár ki másnak.

De a szabad idejüket tervezhetik úgy, hogy egymás társaságát élvezzék, akár a szabadban vagy az otthonaikban egy étkezésre, vagy Teára, kávéra...


Nos részben egyet értek az előttem szólóval.

azt hozzá kell tennem, hogy ha a hölgy komolyan veszi a hitét, akkor semmi esélyed nincs.

Szomorú de tapasztalok vannak, hogy sokan komolytalanul állnak a kérdéshez, és az életükben a "csak az úrban házasodj" alapelvet kihagyják az életükből.

Nagyon ritka ha a házasság sokáig működik így.

Nem véletlen óvta Jehova idegen népektől az Izraelitákat, mert azok elfordították az igaz imádattól őket sokszor, aztán meg jött a büntetés, és még megvoltak sértődve.


De ha működne is, akkor is csak Armageddonig.

Azért meg Jehova Tanújának lenni, hogy házasodj felesleges, mert a Teremtőt nem lehet becsapni.


Katy Weaver

2013. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát szerintem a fejedben dúl az igazi armageddon...

Nah...:D nem kell itt ilyen rémisztő szöveget benyomni katyka...nyugodj meg...lazíts kicsit...értékeld át lelki állapotod mert nekem is rossz, hogy ilyen kilátástalannak látlak...legalabb vki ad 1% esélyt nekem :D

Te sztem várod azt az armageddont...

Nah remélem mikor ezt olvasod azé jobb kedved van...

De miután ezt elolvastad..ígérd meg hogy mosolyogsz egyet..

Ha más nem ezen amit írtam..:D

2013. okt. 28. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!