Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most ez így jól van? Többi lennt.

Most ez így jól van? Többi lennt.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Természetesen engem is megkereszteltek kiskoromban(sajnos) anyukámék...

Persze kiskoromban fogalmam sem volt semmiről csak arról hogy állítólag van fogtündér jézuska,télapó.

Ma már ténylegesen feltudtam mindent fogni,sőt már egész kiskoromban is.Viszont nem igazán kötődök ahhoz hogy én katolikus lennék.

Nem hiszek istenben...(A vallásosak ne szidjanak ezért,mindenki másban hisz)Viszont mivel már megvagyok keresztelve mindenhol az jön elő hogy én katolikus vagyok.

Ateistának érzem magam már jó rég óta.Ennek több oka is van nem szeretném kifejteni...

Elég rossz szokott az lenni mikor felhoznak valamit és szóba jön hogy én megvagyok keresztelve és hogy katolikus vagyok mikor tényleg nem hiszek ezekben.

Tudom hogy ez is csak egy dolog hogy kiskoromban szenteltvízzel megkereszteltek,de minden ateistát is?

Vagy esetleg ezen nem lehet változtatni?Nem szeretnék hazudni az embereknek,hogy a szüleim nem kereszteltek meg és hogy nem tanítottak meg ilyen szinten(mert ahol élek elég fontos a vallás és a "Higgyünk Istenben"szöveg,viszont nem szeretném hogy a szüleimet ítéljek ezért el)...

Nem tudtok valami olyanról ami "levenné"rólam ezt a katolikus vallást?Nem szeánszokra gondolok,csak gondolom olyasmire ami az istenhívők körében is a keresztelés stb..



LEGYETEK SZÍVESEK CSAK ÉRTELMES VÁLASZOKAT ÍRNI!Köszönöm előre is.



2013. okt. 26. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom, mi vehetné le rólad azt a keresztséget...

Véleményem szerint az a keresztény, aki Jézust követi és enged Neki...


Fogják azt mondani, hogy egyszerűen csak ne foglalkozz vele, de azzal tisztába kell lenned, hogy Isten szeretni fog akármit is csinálj...


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

János 3:16

2013. okt. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem értem a problémádat. Hol van az a "mindenhol", ahol ez előjön? Milyen az a társaság, ahol folyton a másik vallási meggyőződése a téma? És ha mégis előjön, miért érzed kötelességednek, hogy azt mondd, katolikus vagy? Ha már mindenképp erről kell beszélni, miért nem tudod azt mondani, ami az igazság, hogy nem hiszel Istenben és kész? Nincs rád írva, hogy csecsemőként megkereszteltek, és igazából az égvilágon semmi jelentősége nincs.

Ha mindenképp szeretnéd, menj be a plébániára, ahol kereszteltek, és kérd meg, hogy töröljenek a nyilvántartásból. Van rá lehetőség. De ahogy a csecsemőkori keresztelés sem jelent semmit, úgy ez sem.

2013. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez akkor szokott előjönni,mikor az egyik barátom(aki vallásos)bejelenti hogy nem tud eljönni xy helyre mert templomba kell mennie...Általában akkor erre terelődik a téma és elég rosszul hangzik az hogy "Engem is megkereszteltek de attól függetlenül nem hiszek istenben".

Néha meg is mosolyognak ezért.De mostanság már kezdem megszokni és eltűrni azt hogy ez a keresztelés jelentéktelen,hogyha tényleg nem hiszek benne.

2013. okt. 26. 10:26
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Először is fogadd el, hogy te önmagad vagy, aki ateista!

Nem pedig keresztény, aki nem hisz.

2013. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Sajnos évek óta olyan ruhában jársz, ami nem a te méreted, ezért rosszul érzed magadat benne.


Ha úgy keresztelnének ahogyan azt Jézus meghagyta, ez nem fordulhatott volna veled elő.


Éppen ezért nincsen jelentőséget Isten előtt a csecsemőkori keresztelkedésnek, csak az emberek szokása miatt jön ez állandóan elő az életed folyamán.


A szokások ellen, vagy mellett mindig az egyén tehet, vagy foglalhat állást. Te is ezt teheted.

2013. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 26. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán semmit nem jelent, hogy kiskorodban megkereszteltek, ha úgysem hiszel benne. Nem is értem, hogy ez miért probléma. Kb. minden 3. ember így van ezzel... de még lehet, hogy keveset mondok.
2013. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
a 7.nek igaza van,a babakori keresztség semmit nem jelent.a keresztség jelentése:elfogadom,hogy Jézus meghalt értem,hogy ö Isten fia,és kész vagyoknekiadni szivem.egy baba ezt nem tudja felfogni,tehátételmetlen megkeresztelni.
2014. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!