Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy frissen megtért ember...

Egy frissen megtért ember hova fordulhat, mit csinálhat? (bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Sziasztok. :) Régebbi kérdéseket olvasva sok lelkes hívőt láttam itt, szóval egy próbát megér a kérdés. Papíron katolikus vagyok, - mint gondolom sokan - hittanra jártam, bérmálkoztam, de nem hittem Istenben. Sokat gondolkodtam a kérdésen, és az akkori kemény 14 évemmel arra jutottam, hogy Isten nem létezik. Ateista voltam jópár évig, bár az istenhit iránti érdeklődést megtartottam. Most viszont hívők közé sorolom magam. (Nem mondom, hogy újra, mert korábban nem voltam az..) A probléma egyszerűen csak abban áll, hogy nem érzem magam otthon a katolikus eszmékkel, sokkal inkább a protestáns irány felé húzok. Amiért a kérdés kiírtam, az az, hogy milyen református gyülekezetet, kiadványokat, oldalakat tudtok ajánlani nekem.. :) Minden tanácsot szívesen fogadnék, keresgettem sokat, de nem tudom, hova forduljak. Katolikus könnyebben menne, de azt nem érzem magaménak.


És boldog karácsonyt mindenkinek.. :)


2012. dec. 25. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Üdv!


Azt javaslom, hogy elsőnek látogass el több gyülekezethez. Azt válaszd, amelyik hitelvei a legközelebb áll Hozzád. Ne kötelezd el magad azonnal.

2012. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Menj el személyesen több helyre, ez jó megoldás lehet.

(De amúgy nem csak 2 véglet van, vagyis van élet a vallásosságon és az ateizmuson kívül is.)

2012. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 yuda ***** válasza:
46%

Ha nem divatszóként használod a megtérést, hanem teljes valóságában, akkor azt is jelenti, hogy elkezded olvasni a bibliát egyedül és megelevenedik. Valósággá válik, igazi táplálékká. Ahogy olvasod Isten szólni fog hozzád az igéken keresztül és minél többet olvasol, annál nagyobb éhséged lesz...hiteles és vonzó lesz számodra, nem olyan élettelen, mint rég.


Csatlakozom az első beíróhoz: látogass el élő hitű gyülekezetei közösségekbe és amelyik paszol a bibliában leírtakhoz, oda csatlakozz. Ha eltér, akkor inkább ne :)


Biblia legyen a mércéd és abból ne engedj, hiszen Isten beszéde van abban kijelentve hitből hitbe.

Az igaz ember pedig hitből él.

2012. dec. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Helyezkedj el kényelmesen az otthonodban,tölts egy pohár bort és kezdd el olvasgatni,mindenféle népek,mindenféle vallásos vagy filozófiai iratait!Nézd meg azokat először kívülről,pártatlan szemlélőként!Aztán tedd fel magadnak a kérdéseket!Ki vagyok?Mi zajlik most bennem?Mit akarok?Miért akarom?


Jó utat!

2012. dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Csak arra vigyázz, hogy a szektákat kerüld el! Azok csak átmossák az agyadat.
2012. dec. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Nos, kedves kérdező, több népszerű ötlet is elhangzott már, de a bibliai még nem igazán. Az első válaszoló azt tanácsolta, hogy "elsőnek látogass el több gyülekezethez. Azt válaszd, amelyik hitelvei a legközelebb áll Hozzád."

Ezzel szemben a Biblia azt tanácsolja, hogy ne a saját ízlésed számít, hanem Isten elvárásai, csakis az Ő igazságai, melyek a bibliában találhatók.


A harmadik válaszoló úgy gondolja, hogy kezd el önállóan tanulmányozni a Bibliát és "megelevenedik" előtted. Ez igaz. Csak az a kérdés, hogy mi fog megelevenedni előtted, az, ami a bibliai pontos igazság, vagy az, amit beleképzelsz (gyakran a már kialakult téves ismereteid vagy az előítéleteid alapján)???

A bizonyítékok szerint ahány ilyen önálló értelmezője a Szentírásnak, annyiféle verzió. Ez nem az emberek hibája, ilyenek vagyunk. Még az oly száraz tananyagot, mint a KRESZ könyvet is, ha ilyen módon ránk bíznák, hogy egyénileg, minden külső segítség nélkül tanuljuk meg, mérhetetlen zűrzavar keletkezne az utakon. Még így is, hogy oktató is van hozzá!!


De akkor hogyan szereztek gyakran tudomást az ókorban az élő hitről, mely az igazságon alapszik?

Pál úgy foglalkozott ezzel a szükséglettel, hogy kérdéseket tett fel, amelyeken Isten minden szolgájának el kell gondolkodnia. Az apostol ezt kérdezte: "Mimódon hívják azért segítségül azt, a kiben nem hisznek? Mimódon hisznek pedig abban, a ki felől nem hallottak? Mimódon hallanának pedig prédikáló nélkül? Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek?" (Róma 10:14, 15).


De nélkülözhetetlen a pontos ismeret is!

Nem mindenki alkalmas arra, hogy megkeresztelkedjen mint keresztény. Jézus a következő parancsot adta követőinek: "Menjetek . . . , és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében (vagyis elismerésével), és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek" (Máté 28:19, 20). Mielőtt valaki megkeresztelkedik, ’meg kell őt tanítani arra, hogy megtartsa mindazt, amit Jézus parancsolt’ a tanítványainak. Ezért értéktelen és a Jézus igaz követőinek adott paranccsal ellentétes az, ha olyanokra erőltetik rá a megkeresztelkedést, akiknek nincs Isten Szavának pontos ismeretén alapuló hitük (Héberek 11:6). Valamint az is ellentétes az Írással, ha jobbára érzelmeken alapuló állapotban, kevés bibliai ismeret birtokában, hirtelen felindulásból dönt így valaki egy bizonyos világnézet mellett!!! Pedig mennyi ilyent látunk magunk közül.


Kedves kérdező, bármit is gondolsz, ez bibliai válasz, jól teszed, ha figyelembe veszed.

2012. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Nincs tökéletes gyülekezet, mint ahogyan tökéletes keresztények sincsenek. Jómagam szinte mindegyik felekezetben megfordultam, jelenleg a gödöllői Bibliaházba járok, de nagyon jó kapcsolatom van több református gyülekezettel is. Mondjuk az nagy segítség lenne, ha leírnád merre laksz, mert úgy könnyebben ajánl az ember gyülekezeteket. Ha igehirdetéseket, bibliai tanításokat szeretnél hallgatni, éppen tegnap ajánlottak egy új honlapot ahol tematizálva vannak: [link] - kifejezetten ajánlom dr. Reisinger János irodalomtörténész előadásait, János - amellett, hogy kiváló előadó fantasztikus ember is...


Üdv. Péter

2012. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Mivel történelmi egyházban vannak a gyökereid, ezért én leginkább baptista próbálkozást javasolnék neked.
2012. dec. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A harmadik népszerű gondolat, amit Péter mondott: "Nincs tökéletes gyülekezet"... No, de mire érv ez? Arra biztos nem, hogy mindegy melyik egyházban, vallásos csoportban vagy, mert Jézus világossá tette, hogy vannak olyan csoportok, akik félrevezetik az embereket.

Az ókori Izraelben feltétel volt tán a "tökéletes gyülekezet" ahhoz, hogy Isten előtt helyeselt állapotban legyenek? Nem., mégis egységesek és ELKÜLÖNÜLTEK voltak! Az első századi tanítványok EGYSÉGES egyházában feltétel volt ez? Nem volt feltétel, hiszen kizárt, hogy tökéletlen emberek által tökéletes gyülekezet jöjjön létre.


Ez mit jelent? Hogy mindegy milyen vallást gyakorolsz? Hol írja ezt a Biblia? Az ellenkezőjét írja.


"És hallottam, hogy egy másik hang ezt mondja az égből: „Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok részestársai lenni a bűneiben, és nem akartok kapni a csapásaiból. " (Jelenések 18:4)


2Kor 6:15–18: „mi része van a hithűnek a nem hívővel? . . . ,Így tehát jöjjetek ki közülük, és különítsétek el magatokat — ezt mondja Jehova —, és ne érintsétek többé a tisztátalant’; ,és én befogadlak titeket’. ,És én atya leszek nektek, ti pedig fiak és leányok lesztek nekem’ — ezt mondja Jehova, a Mindenható.”


Vajon igazán az Isten hűséges szolgájának nevezhető az, aki továbbra is olyanokkal együtt vesz részt az imádatban, akiknek az imádata nem bibliai hamis tanokon alapul, vagy az életmódjuk azt mutatja, hogy a valóságban nem hívők?

Ézsaiás 52:11; Jeremiás 51:45!

2012. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 eric_one ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


Jó úton haladsz, és nagyon fontos hogy az egyéni életedben is keresd Istent, hogy élő személyes kapcsolatot alakíts ki Vele. Ezért fontos hogy életed mindennapi része legyen az ige olvasása, és az imádkozás. De ugyanilyen fontos hogy hívőkkel szellemi és fizikai közösségben legyél, mert egyik legjobb dolog az, hogy hitbéli testvérekkel közösen dicsérhetitek énekelve az Urat. Ezek a dalok felemelik az ember szellemét arra a szintre, hogy utána a kenet alatt prédikált ige bejusson az ember "szívébe" legbelső énjének középpontjába, és ott változást hozzon létre, hogy minél inkább Isten számára elfogadhatókká váljunk.


Ézsaiás írja Isten beszédéről ezeket:


"Mert amint leszáll az eső és a hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek:


Így lesz az én beszédem, amely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, amit akarok, és szerencsés lesz ott, ahová küldöttem."



Az "egyház" szó, eredeti tartalma szerint nem egy konkrét szervezetet jelöl, hanem egy szervezetek feletti szellemi valóságot. Amelyet igazából Jézus Krisztus tud és az Atya hogy kik tartoznak abba bele. Ez tulajdonképpen több felekezet határain átívelő közösség, amit a Biblia Jézus Krisztus testének mondja. S ennek a testnek vagyunk a tagjai, molekulái.

Én személy szerint a Hit Gyülekezetében találtam meg azt a helyet ahol az igaz Istenhitben növekedhettem. Tapasztalataim alapján tiszta szívből tudom neked ajánlani. A neten is megtekinthetsz egy Istentiszteletet és máris el tudod dönteni hogy élőben is megnéznéd-e. Magyarországon több mint 200 Hit Gyülekezete van, tehát földrajzilag biztosan találsz hozzád közelit. [link]

2012. dec. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!