Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha (fekete)...

Bűnnek számít, ha (fekete) mágiát használok arra, hogy Jehova tanúja lehessek?

Figyelt kérdés

Sikerülhet az ilyesmi Sátán hatalmával?

(a kérdés nem provokáció, hanem magas színvonalú filozófiáról van szó...).



2013. okt. 27. 11:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
látván a kulcsókat elég troll kérdés :D
2013. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Májas hurkát kell föláldozni a Sátánnak.
2013. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
NEM!
2013. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vicc volt, természetesen igen.
2013. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mózes V. könyve 18. rész:

9. Mikor te bemégy arra a földre, a melyet az Úr, a te Istened ád néked: NE tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint.

10. Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;

11. Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12. MERT MIND ÚTÁLJA AZ ÚR, AKI EZEKET MÍVELI, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.

13. Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.

14. Mert ezek a nemzetek, a kiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; DE TENÉKED NEM ENGEDETT ILYET AZ ÚR, A TE ISTENED.


Tehát a kérdésedre válaszolva: SÚJOS BŰNNEK SZÁMÍT!!!

2013. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem kell mágiát használnod,hogy tanú lehess. :)

Csak engedd be a tanúkat a lakásodba és elvan intézve a dolog. Viszik ők a ,,mágiájukat,, magukkal ne aggodj.

Csak akarnod kell! :)

2013. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, egy kicsit meglep a kérdésed.

Jehova tanúi a legfelségesebb mindenható Istent Jehovát imádják, aki a sátánt a teljes megsemmisülésre itélte el. Sátán nem áll meg Jehovával szemben, söt Jehova Isten Fiával Jézus Krisztussal szemben sem.


Úgy az Ó mint az Új szövetség szigorúan megtiltja a démonizmus minden fajtáját, mert ez mind a sátán hatalmában van. Ö aki valmikor a Biblia szerint az Édenben kellett hogy legyen egy oltalmazó angyal /kérub/... felfuvalkodott a szivében és egy gonosz kegyetlen gyilkos hazug angyallá vált....


Az Új szövetség több helyen is leírja, hogy becsapja az embereket, söt hogy a világosság angyalává teszi magát.


De teljesen tehetetlen Jehovával szemben. A Biblia szerint igazán nagy bün a mágia, jóslás, spiritizmus...stb. akár fekete akár fehér mágia, a régi magyar bibliai forditás bübájosoknak vagy varázslóknak is fordítja ezeket a ténykedéseket.


Galatabeliek írt levél 5:19-21..a rosz cselekedetek közé sorolja.


Sajnos a mai idökben sokan öszinte kiváncsiságból is el kezdenek foglalkozni ezekkel a nagyon veszélyes dolgokkal, nem is tudják minek teszik ki magukat....

2013. okt. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
nem olvastam el minden választ tattila1012 már el is mondta, így van én például nagyon erősen üztem a mágiát mielőtt nem ismertem meg Jehovát, de amig mágiáztam is sok rossz származott belőle. a mági, spiritizmus mind a Sátán műve és a démonaié, és rajtuk keresztül nem közeledhetsz Jehovához, mert ők elakarnak távolítani tőle, és ezekkel éppen azt érik el, sőt Jehova szemébe utálatos ez.
2013. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Általában nagyon szimpatikusak a válaszaid, de hogy ilyen idióta kérdés hogyan pattant ki a fejedből, arra nem találok magyarázatot... :-)


Sajnos a kérdést semmilyen szinten nem tudom értelmezni, talán túlságosan is magas szintű nekem ez a fajta filozófia :-P Egyébként meg ha J.T. akarnál lenni, ahhoz teljesen felesleges bármilyen mágia, egyszerűen besétálsz hozzájuk, vagy még egyszerűbb: ajtót nyitsz nekik, ha becsengetnek. Inkább az fog nem kevés energiádba kerülni, hogy lerázd őket XD

2013. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én azért adtam át az életem Istennek és keresztelkedtem meg Jehova Tanújaként, mert szeretnék az Ö kedvében járni és mert szeretnék ott lenni az Ö uj világában melyet a Biblia lapjain igért meg és szeretnék örökké élni.


Te miért szeretnél Jehova Tanúja lenni?

2013. okt. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!