Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ragaszkodnak a Jehova...

Miért ragaszkodnak a Jehova kiejtéshez a tanúk?

Figyelt kérdés

Egy Jehova tanújától idézek, melyet már többször is olvastam a tanúk írásaiból:


"a pontos kiejtést senki sem tudja."


Amennyiben tényleg így gondolják, akkor miért ragaszkodnak ahhoz, hogy mindenki így szólítsa? Ráadásul, ha nem tudják, biztosra hogyan kell kiejteni akkor hogyan akarják megszentelni Istent egy olyan névvel mely nem is biztos, hogy igaz, akkor az nem nagy hiba? Ők mondják mindig, hogy meg kell szentelni Isten nevét. De lehet, hogy rossz nevet használnak...


2013. okt. 27. 15:43
1 2
 11/17 megfelelő ***** válasza:

A JHVH mozaikszó, a zsidók Örökkévalónak fordítják.

Azért is nem ismeri senki a nevét, mert szent és nem engedi meg, hogy bárki a mocskos szájára vegye.

Mózesnek mondta meg egyszer az igazi nevét, mikor a hegyen elvonult előtte, de ez nem a JHVH volt, mert azt már ismerte mindenki, a csipkebokornál mondta.

2013. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor ezek a szavak hogy valósulhatnának meg: Mikeás 4:5.???
2013. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Mikeás 4

5. Mert minden nép a maga istenének nevében jár, és mi is a mi Urunk Istenünk nevében járunk örökkön örökké.


Úgy, hogy a személyre nincs a héberben szó. Sőt ez a fordulat az újszövetség nyelvezetében is jelen van. 120 név sokasága, ahogy a apostolok cselekedetei is írja azt fejezi ki, hogy 12 főnyi sokaság. És még megannyi példa is bizonyítja ezt.


Ha te elmész valamit szólni az én nevemben, akkor talán a nevemet kántálod? Elmész a nevemben, mintha én mennék el, én küldtelek, mintha a személyem mondaná azt, amit mondasz. Tehát Urunk Istenünk nevében járni úgy járni, mintha maga Urunk Istenünk mondaná, tenné. Ő küldött, azt mondom, amit mondott, azt teszem, amit tesz. Az Ő személyében jövök, és nem egy fonetikai gyűjteménnyel a hónom alatt.

2013. nov. 11. 17:48
 14/17 anonim ***** válasza:
De ha elküldesz valahová és megkérdik ki küldött, mit mondjak?
2013. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 megfelelő ***** válasza:
Ha keresztény vagy, akkor Jézus. Az apostolok is ezt tették....
2013. nov. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
És az apostolok előtt élt hűségesek, akik semmit sem tudtak Jézusról ők kinek a nevéről neveztettek? Kinek a nevében prófétáltak?
2013. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 megfelelő ***** válasza:
Azok zsidók voltak, te meg nem. Amúgy egy zsidó meg soha sem mondta ki, hogy Jehova, mert tudja, hogy a JHVH nem név, hanem mozaikszó.
2013. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!