Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítene valaki? Jó keresztény...

Segítene valaki? Jó keresztény, bárki. Kicsit hosszú. Elnézést:/

Figyelt kérdés

Bűnös egy ember vagyok...Sok rosszat tettem eddigi élemben..förtelmesebbnél förtelmesebb dolgokat...

DE ISTEN megbocsátott, mi több MEGHÍVOTT magához...

Mégis üresnek érzem magam, amikor egyedül vagyok otthon elfog a "GONOSZ" pl: most önmegtartóztatótok a késztetés a bűnős dolgok...

Emberek/a barátaim előtt nincs ilyen, tudom vagy legalább is megpróbálom ISTENT képviselni...De amikor egyedül vagyok...

Van egy kép amit az emberek látnak, és egy kép amit én...MAGAMRÓL...

Mit tegyek?KÖSZI mindenkinek



2013. okt. 27. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kit mészároltál le testvérem?
2013. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Senkit:D

De valami tanács/ötlet/tipp...?

2013. okt. 27. 18:34
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha idős nékik fejét sem zúztad darabokra rablás alatt és lányokat sem erőszakoltál meg, akkor nem vagy bűnös.:)


Nem vagy kicsit depressziós?

Mi bajod van magaddal? Miért vagy üres? Mi hiányzik az életedből?

2013. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

írtam.....magány....DE tudom Isten velem van..csak én vagyok balga...

Hogyan tudnék változtatni?

Vagy mit nem értesz?

2013. okt. 27. 18:54
 5/14 ez-meg-az ***** válasza:

Először is kezdd ott h elmész a templomba és meggyónod a papnak az összes bűnöd. Hidd el nekem, sokkal jobb lesz:)

Ha még mindig hibásnak, gonosznak érzed magad, gondolj bele h Isten megbocsátott, nincs miért így érezned.

2013. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel társaságot?
2013. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A haverok nem olyanok mint én....Van bennük keresztény lelkület de..na érted?
2013. okt. 27. 19:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csináltál semmi huncutságot, akkor nem kéne ilyet érezned. Ha megbocsátott, akkor miért vagy még kárhoztatás alatt?
2013. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Azt hiszem, értem mire gondolsz. Szóval minden oké, amíg nem maradsz egyedül magaddal.


Sztem azt mindenképpen pozitívnak ítéld meg, hogy már az emberek előtt tudod Istent képviselni. ha jól értettem nem rég tértél meg, ez nagyon jó kezdet.


De úgy értem neked azzal van bajod, mikor nincs más, aki látna téged egyedül, hogy mire gondolsz, mit teszel, stb. És így könnyebben csábulsz el. Ezt a sátán is tudja, és erre hajt. De nagyon jó, hogy te is képben vagy ezzel, mert így fel tudsz készülni, ellen tudsz állni neki.

Pontos megoldást nem tudok adni, de gondolj arra, hogy Isten veled van, és akkor már nem kell egyedül harcolnod a gonosz ellen. Kérd a segítségét.

És plusz még vele is megbeszélheted imában, hogy éppen mire gondolsz, és hogy nagyon nem örülsz annak. Vagy pedig csak tudd hogy Ő veled van társaságként, és talán akkor eléred azt, mikor másokkal vagy, hogy vki látja mit csinálsz.

Viszont ne ess át a ló túloldalára, hogy már paranoiás leszel attól, hogy Isten mindenhol ott van, hiszen Ő nem üldöz téged, csak veled van, ha te is szeretnéd.


Remélem tudtam segíteni, de lehet hogy más megoldás hozzád jobban passzol.

Ha megengeded, imádkoznék érted.

2013. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Minden keresztény ember harcot vív önmagával. Ez természetes dolog, mert bűn által megrontott emberi természettel élünk. Pál apostol így ír erről:

"Mert tudjuk, hogy a törvény lelki; de én testi vagyok, a bűn alá rekesztve.

Mert a mit cselekeszem, nem ismerem: mert nem azt mívelem, a mit akarok, hanem a mit gyűlölök, azt cselekeszem.

Ha pedig azt cselekszem, a mit nem akarok, megegyezem a törvénnyel, hogy jó.

Most azért már nem én cselekszem azt, hanem a bennem lakozó bűn.

Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom.

Mert nem a jót cselekeszem, melyet akarok; hanem a gonoszt cselekeszem, melyet nem akarok.

Ha pedig én azt cselekeszem, a mit nem akarok, nem én mívelem már azt, hanem a bennem lakozó bűn.

Megtalálom azért magamban, ki a jót akarom cselekedni, ezt a törvényt, hogy a bűn megvan bennem.

Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint;

De látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban.

Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?

Hálát adok Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által. Azért jóllehet én az elmémmel az Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének szolgálok.

Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, kik nem test szerint járnak, hanem Lélek szerint.

Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől.

Mert a mi a törvénynek lehetetlen vala, mivelhogy erőtelen vala a test miatt, az Isten az ő Fiát elbocsátván bűn testének hasonlatosságában és a bűnért, kárhoztatá a bűnt a testben.

Hogy a törvénynek igazsága beteljesüljön bennünk, kik nem test szerint járunk, hanem Lélek szerint.

Mert a test szerint valók a test dolgaira gondolnak; a Lélek szerint valók pedig a Lélek dolgaira.

Mert a testnek gondolata halál; a Lélek gondolata pedig élet és békesség.

Mert a test gondolata ellenségeskedés Isten ellen; minthogy az Isten törvényének nem engedelmeskedik, mert nem is teheti.

A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.

De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.

Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.

De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.

Annakokáért atyámfiai, nem vagyunk adósok a testnek, hogy test szerint éljünk:

Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.

Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai."

(Róma 7-8. fejezetek)


Te ennek a folyamatnak még az elején jársz. Ha azonban kitartóan imádkozol, és küzdesz, az Isten képes megszabadítani a gonosztól, és a gondolataidat a pozitív dolgokra fordítani. Sportolj, keress magadnak olyan elfoglaltságot, amely az Istenhez visz közelebb, olvasd sokat a Szentírást, és akkor nem lesz alkalma a gonosznak...


Üdv. Péter

2013. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!