Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítene valaki? Jó keresztény...

Segítene valaki? Jó keresztény, bárki. Kicsit hosszú. Elnézést:/

Figyelt kérdés

Bűnös egy ember vagyok...Sok rosszat tettem eddigi élemben..förtelmesebbnél förtelmesebb dolgokat...

DE ISTEN megbocsátott, mi több MEGHÍVOTT magához...

Mégis üresnek érzem magam, amikor egyedül vagyok otthon elfog a "GONOSZ" pl: most önmegtartóztatótok a késztetés a bűnős dolgok...

Emberek/a barátaim előtt nincs ilyen, tudom vagy legalább is megpróbálom ISTENT képviselni...De amikor egyedül vagyok...

Van egy kép amit az emberek látnak, és egy kép amit én...MAGAMRÓL...

Mit tegyek?KÖSZI mindenkinek



2013. okt. 27. 18:26
1 2
 11/14 KZitus ***** válasza:
100%

Szervusz


Foglald el magadat Istennek tetsző dolgokkal, amikor egyedül vagy, akkor is.

" Következésképpen, szeretett testvéreim, legyetek rendíthetetlenné, tántoríthatatlanná, és mindig bőven legyen tennivalótok az Úr munkájában, tudva azt, hogy fáradozásotok nem hiábavaló az Úrban." 1Kor.15,58


Akkor legyél igazán keresztény, amikor nrm látnak az emberek. Isten mindent lát, és minden titkos dolgot felszínre fog hozni. Ezért légy óvatos, ne csapd be önmagadat.

2013. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell Pétert lepontozni, szerintem nagyon hasznos kommentárt írt!!! Az utolso mondata nagyon találó: Ne adjunk alkalmat a gonosznak.. !!!!
2013. okt. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A Biblia , a Zsoltárok könyvében sok buzdító gondolatot tartalmaz. Dávid is sokszor volt szorult helyzetekben, pl. amikor Saul üldözte, pedig Ő semmi rosszat nem tett ellene. Pl. 88-90 Zsoltárok.

Üdv.

2013. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem vagy egyedül a problémával, amelyet érzel, illetve átélsz.


Pál is küzdött. Ezt írta: „Gyönyörködöm én az Isten törvényében a szerint az ember szerint, ami belsőleg vagyok, de látok egy másik törvényt a tagjaimban, amely hadakozik az elmém törvénye ellen, és a bűn tagjaimban levő törvényének foglyaként vezet” (Róma 7:22, 23). Mivel mi is gyarlónak születtünk, állandóan küzdenünk kell a bűnös hajlamaink ellen. Ezért Péter apostol erre intett: „Legyetek olyanok, mint akik szabadok, ámde szabadságotokat ne úgy birtokoljátok, mint a rosszaság leplét, hanem mint Istennek rabszolgái” (1Pét 2:16).


A másik ellenfelünk a démoni befolyás alatt álló világ. Sátán, a világ uralkodója mindent bevet, hogy elfordítson minket Istentől és Jézustól. Azt akarja, hogy magával ragadjon a világa, és így a rabszolgái legyünk.

Az egyik módszere, hogy vonzónak tünteti fel a világot. János apostol erre emlékeztetett: „Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; mert mindaz, ami a világban van – a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása –, nem az Atyától származik, hanem a világtól” (1Ján 2:15, 16).


Pál apostolnak, Jánosnak és még sok-sok embernek sikerült hünek maradnia Istenhez. Neked is sikerülhet, ha megharcolod a hit harcát. Nem vagy egyedül ebben a küzdelemben. Mindig számíthatsz Istenre, ha megfogadod a zanácsait.

Például:

Efézus 6:11, 12 Öltsétek fel az Istentől való teljes fegyverzetet, hogy képesek legyetek szilárdan állni az Ördög mesterkedéseivel szemben; 12 mert nem vér és test ellen van viaskodásunk, hanem a kormányzatok ellen, a hatalmak ellen, e sötétség világuralkodói ellen, az égi helyeken levő gonosz szellemi erők ellen.


Akkor leszel igazán keresztény, amikor egyedül vagy, és akkor is keresztényi lesz a gondolkodásod, és magaviseleted. De tulajdonképpen akkor sem vagy egyedül, hiszen Isten mindig ott van, mindent lát, még a gondolataidat is. Csodálatos érzés az, hogy Isten minig mellettünk van!!


Üdvözöllek.

2013. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!