Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi az emberiség...

Szerintetek mi az emberiség legnagyobb hibája?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag egyéni véleményekre vagyok kíváncsi. Nem létezik rossz válasz a kérdés szempontjából. Viszont ha lehet, akkor hagyjuk ki a Sátánt meg a rossz szellemeket és démonokat a dologból. Az ember kísértés nélkül is képes a rosszra.


(Tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de sokkal jobb ha felelevenítjük a dolgot, mit sem lezártnak tekintve hátat fordítsunk neki, és többet ne foglalkozzunk vele...szerintem)

Nekem is meg van a saját véleményem, de kíváncsi vagyok a tieitekre.

Itt az enyém: Földünkön túl sok a "ha". Mondják, hogy ha mindenki a Biblia szerint, a Kereszténység szerint, a Buddhizmus szerint stb. stb. szerint élne, akkor nem lenne ekkora káosz és rendetlenség a világban. Én erre azt mondom, hogy ha mindenki az országa által megadott törvények szerint élne, akkor sem lenne ekkora káosz és miegymás... A valódi gond az, hogy túl sok a "ha" a világban.



2013. okt. 29. 20:20
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
73%

Az önzés kedves sörpocak!

Mert az buzdít arra, hogy el vedd vagy ne csináld...

Az súgja azt, hogy te és nem a másik....

2013. okt. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy öntudatlanul él egy látszat világban, ahelyett, hogy a valóságra figyelne.
2013. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
81%

szerintem az a legnagyobb hiba hogy létezik mert mióta létezik állandó pusztítás van


(az állatok is pusztitanak de sokkal kisebb mértékben és az legalább pótolható/szükséges)

2013. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
A megosztottság és a harmónia hiánya az emberek között.
2013. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
86%

Az önzés és a minden áron való növekedési hajlam. A Földünkre vagyunk utalva és a Föld készletei végesek, de mi úgy teszünk mintha mi lennénk a világ urai.


A másik a vallások. Azon kívül hogy megosztottságot és gyűlöletet keltenek, valamint idióta szabályrendszereket hoznak nincs semmi értelmük.

2013. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
80%
A legrosszabb dolog az emberiségben véleményem szerint a rasszizmus. A hátrányos megkülönböztetést. És itt most nem feltétlenül a zsidókra, romákra, négerekre stb. gondolok. Mi magyarok is kapunk eleget a románoktól, szlovákoktól és más népektől. Ezt kellene szerintem eltüntetni. Hogy létrehozzunk egy előítéletek nélküli világot.
2013. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 Mirk ***** válasza:

Nem emelnék ki egy legnagyobbat, szerintem inkább több egyenlő mértékben hátráltató hibánk van.


1)Kielégíthetetlen birtoklási vágy, melyhez

2)Gátlástalanság párosul,

3)A kettő eredményeképp létrejön a Szűk látókörűség, mely faji szinten azért elég nagy hátrány

4)Tudatlanság. Bár a teljes tudásszint nagynak tűnhet, ha egyénenként nézzük, az emberek 99.99%-a nagyon nagyon keveset tud az őt körülvevő világról. Szinte senki sem ért a tudományokhoz, ami nevetséges jelenség egy olyan társadalomban amely kizárólag a tudománynak köszönhetően létezik még ma is. Szinte senki sem ért a tudományokhoz, pedig a mai életvitel minden egyes percén viszonylag modern vívmányok segítenek át minket.


És még egy pár dolog ami most nem jut eszembe.

2013. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
53%

"Ezt kellene szerintem eltüntetni. Hogy létrehozzunk egy előítéletek nélküli világot.


Költözz be egy olyan faluba ahol a többség cigány, ellopnak mindent, kötekednek, ha 6-8-an vannak akkor verekszenek is, időseket rabolnak ki, stb. Az ember alapvetően nem rasszista, de van akit azzá tesznek.

ok-okozat. A cigányokkal sem lenne gond ha építenék a társadalmat és nem rombolnák. A dolog nem úgy kezdődött hogy nem kapnak munkát mert cigányok, hanem hogy nem kapnak munkát mert nem tud/akar dolgozni, lop, csal hazudik. Így elég nehéz "Forever Happy"-nek lenni a környezetükben.


Bocs az offért.

2013. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Kérem egymás válaszát ne véleményezzük. Tehet valaki nagyon rossz, vagy nagyon jó meglátást, de ahogy egymást dicsérni se szoktuk általában, úgy ne is kritizáljuk jelen pillanatban. A sorrendet mindenki maga állíthatja össze, és azt tehet az első helyre amit csak akar, csak az a fő, hogy a többről se feledkezzen meg.
2013. okt. 29. 21:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!