Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tekinthetünk házasságnak,...

KZitus kérdése:

Mit tekinthetünk házasságnak, a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
Hogyan tekinti a Biblia a házasságot? Vajon a házasság csak egy papír, amit aláírunk?, szerződés?

2013. nov. 2. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a biblia ennél jóval komolyabban veszi a házasságot (és egyáltalán, az összetartozást). szerződés, egész életre szóló elkötelezettség. De amúgy a Bibliától függetlenül, ha úgy érzed, elég erős a kapcsolatotok, és házasodni szeretnétek, csak tegyétek meg.
2013. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
46%
Ami a Bibliában van, az nem az, hogy akkor lesz valaki házasember, ha volt esküvője... és hogy csak esküvő után lehet szeretkezni. A Szentírásban az van, hogy akkor lesz valaki házasember, ha szerelemből szeretkezik a párjával. Az, hogy előtte volt-e esküvő, vagy eljegyzési időszak stb. az kultúrától függ. Az amit Jézus mondott, az az ami a Genezisben van, házasság = férfi elhagyja apját és anyját és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté, annak okáért már nem kettő, hanem egy, azért amit az Isten egybe szerkesztett, ember szét ne válassza. Se papról, se polgármesteri hivatalról nem mondott egy árva szót sem. Ez a házasság. Nem papírtól függ, nem paptól függ és nem a hivataltól függ. Ha két ember szerelemből közösül, akkor ők onnantól Isten szemében házasok, és nem válhatnak el. :)
2013. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Világi emberek számára lehet csak egy papír... de én úgy gondolom, hogy keresztényeknél Isten jelenti ki, hogy ki kinek a párja legyen, mivel egyedül Ő tudhatja azt, hogy ki lenne számunkra a tökéletes élettárs. Szerintem miután Isten kijelentette mindkét félnek, hogy ők egybeillenek, onnantól kezdve házasoknak is lehetne tekinteni szerintem.


Máté Evangyélioma 19. rész:

5. És ezt mondá: Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté.

6. Úgy hogy többé nem kettő, hanem egy test. A mit azért az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válaszsza.


Vonjuk le a következtetéseket:

-Kellett házasság?: Nem

-Kellette papír?: Nem

-Kellette valamilyen ceremónia is?: Nem


Ha mindigis valamilyen ceremóniához kellett volna kötni akkor kíváncsi vagyok, hogy vajon Ádám és Éva esküvőjén kik lehettek ott? :)

Isten adta őket össze ennyire egyszerű.


-Mi szerkeszti egybe őket? Az hogy esetlek lefeküdnek egymással?: Nem


Isten nyilván elmagyarázta Ádámnak, hogy mit hogyan csináljon, mit hogyan kell használnia, de kétlem, hogy Isten is ott lett volna és ha valamit rosszul csinált volna Ádám akkor Isten rögtön rá szólt volna a házasságuk érdekében :D


A következtetéseket levonva tehát véleményem szerint attól lesz két keresztény házas, ha azt Isten kijelenti számukra!

...Aztán pedig egybekelvén lesznek ketten egy testé...


Persze tévedhetek én is, de én így gondolom logikusnak és Biblikusnak.

2013. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A házasság egy életre való együttélés szándéka. Ennek pecsétje az első szeretkezés. Normális esetben ezt a pecsétet tépi fel a férj a szűzhártya elvesztésével, és pecsételődik meg vérrel a frigy.


Ha megvizsgáljuk a törvényt, amit Mózes népének adott az Isten, látható, hogy aki az első együttlétnél nem volt szűz, azt a nőt halálra adták. Látható az is, hogy a törvény ugyan olyan jogokkal ruházza fel a jegyeseket, mintha házasok lennének. Tehát a házasság a fogadalom, melynek pecsétje a lefekvés.

A törvény értelmében a férj elkötelezettséget kell vállalnia, felelősséget feleségéért, és feleségének hűséget, és alázatot férjének.


"Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté."


Ha megfigyelitek, házasnak nevezi a feleséghez ragaszkodást, és ezután szerepel az, hogy lesznek egy testté.


A Bibliában nincs semmilyen utalás arra, hogy bármilyen intézményi forma szükségeltetne a házassághoz. Isten szerkeszti egybe, és nem ember.


"Hogyan tekinti a Biblia a házasságot?"


Hát úgy, ahogy leírtam.


"Vajon a házasság csak egy papír, amit aláírunk?"


Nem!


"szerződés?"


Igen! A törvény értelmében szerződés két ember között, egy férfi és egy nő között, melyet meg is pecsételnek.

2013. nov. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mulder614 ***** válasza:
A házasság nem csak papir, hanem hogy a házasfelek halálukig vagy akár örökké ragaszkodnak egymáshoz. Mindezt úgy hogy életük folyamán mindig a Biblia alapelveit veszik figyelembe, és alkalmazzák a főség alapelvét az életükbe.
2013. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jézus az atyával való hű kapcsolatot tekinti házasságnak.Ezért mondja,hogy már az is házasságtörést követ el,aki asszonyra néz kívánsággal,mert azt a saját elméje irányítja,nem az atya.
2013. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!