Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Saját belátásotok...

Hívők! Saját belátásotok szerint, az ilyen hívők milyenek?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, akik habzó szájjal szajkózzák a maguk igazságukat. Akik már-már értelmetlenségeket állítanak valósnak, és a legjelentéktelenebb témákban sem képesek elgondolkozni álláspontjuk helytelenségén. Szóval egy berögzült szűk látókörű, már-már agresszív emberre gondolok.


Az ilyen lehet igaz hívő, vagy csak ő titulálja magát annak? (úgy, hogy közben bizonyos dolgok iránt gyűlöletet érez pl. azok személyek irányába, akik nem ő vele vannak egy véleményen)



2013. nov. 2. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden embernek a legnagyobb ellensége saját egója, ez lehet akár hívő vagy akár ateista. Az akinek sikerűl legyőznie ezt,na az az ember az igaz Jézus követő.

Sajnos amióta a világ világ mindig megvolt az ,,én igazam az igaz,, gondoljunk csak Kainékra,szóval a vallás főleg a hitvalás harcot szűl mert nem Jézus tanitása van a szemünk elött hanem a vallásunk,a gyülölet és az irigység.

Sajnos igazad van kérdező!

2013. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez jó. Először többesszám, majd egyesszám. Végül is ki? Hihihihi.
2013. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen XD Mikor elkezdtem írni, akkor még próbáltam minél körültekintőbb lenni, de a második felére már egy konkrét személy is eszembe jutott, ahogyan írogattam, és kicsit beleéltem magamat. :D Amint megvolt a példaképe az írásomnak (a fejemben) már nagyon az epicentrumának tekintettem az írottaknak. Bocsi mindenkinek.
2013. nov. 2. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehéz sokszor belátni,hogy a másiknak van igaza,főleg,hogyha agymosott az adott bigott személy.
2013. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek sokszor nem teljesen egészségesek. Ne haragudjunk rájuk.


Egy rendes, egészségesen gondolkodni tudó hívő egészen biztosan nem viselkedik így.

2013. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Saját belátásotok szerint, az ilyen hívők milyenek?"

Röviden és tömören: agy mosottak

Viszont azon érdemes elgondolkozni, hogy teljesen mindegy, hogy miről van szó vallásról, politikáról vagy filozófiáról, még az ateizmus filozófia mint filozófia követőinél is stb. tudat szűköltek mindenhol elő fordulhatnak. Csak talán a vallásnál kicsit több...

2013. nov. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyenekre én csak legyintek, és nem pazarolok energiát arra, hogy megpróbáljak szót érteni velük, mert ez eleve lehetetlen. Maximum imádkozni lehet az ilyenekért, hogy megjöjjön az eszük. Szomorú, hogy vannak ilyen emberek, legyen szó akár vallásról, bármiről.
2013. nov. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!