Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik külsőleg nagyon vallásosa...

Akik külsőleg nagyon vallásosak, házuk is egy szentély, azok szívükben legkevésbé azok?

Figyelt kérdés

Sok ember keresztény, és házuk tele van kereszttel, Jézus szobrokkal, szent Mária képekkel. Úgy néz ki házuk, lakásuk mint egy templom, szentély. Ékszereiken keresztet viselnek.

Ők külsőleg nagyon vallásosak, de szívükben legkevésbé?

Miért mutatják ennyire Isten, és Krisztus, Szent Mária tiszteletét? Szívükben kellene ezt mutatniuk!



2013. nov. 3. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Passz. Ezt nem lehet így megítélni. Van, aki csak képmutatásból aggatja tele a házát szentképekkel, de van köztük olyan is, aki a szívében (is) keresztény.


Amúgy én is azzal értek egyet, hogy vallási dolgokban nem a külsőség a fontos! Sőt, az a legkevésbé fontos! De ha valaki attól érzi jól magát, hogy vallásos kegytárgyakkal veszi körül magát, ám tegye.

2013. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek! A szív/lélek fontos!
2013. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.


Márk is tehetősebb volt, a Biblia leírja, hogy nagy házuk volt, és még szolgálót is alkalmaztak.


A Bűn sosem az anyagi mennyiségtől függ, Lehet valaki Szegényen is anyagias


Katy Weaver

2013. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos elkövettem megint azt a hibát, hogy az apró kérdéseket nem olvastam el.


Akik az otthonaikban olyan dolgokat tartanak amik ellentétesek a biblia egészséges tanításával, az mindegy, hogy gazdag, vagy nem, Ne Jézus tanítása szerint él, máris hibát követett el, a bálvány imádat területén.

Főleg, hogy Jézus az atyáról mondta, hogy csak neki kell imádatot bemutatni, és nem Neki vagy az anyjának Máriának.


A Baj ott van, hogy azért mert a korabeli tanítványok közül kiváltságos helyzetben voltak, hogy személyesen Jézussal találkoztak, és tanítva lettek, vagy mert az Édesanyját Isten a fia nevelésére felhasználta, még nem ok, hogy felettébb magasztaltassanak és a jogos imádat bemutatását nekik, és nem Istennek mutassák be,


Katy Weaver

2013. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen az lehet akár bálvány imádat is ami tiltva van.

Én nem itélem el de nem is gyakorlom a kegytárgyak viseletét vagy használatát.

Viszont Jézusnak megadom a kellő imádatot a szívemben a nap minden szakaszában és nem hiszem,hogy ez bálványimádat lenne. És azt sem hiszem,hogy emiatt a ,,pokolban fogok égni,,.

Tulajdonképen a bálványimádat a /MÁS IDEGEN ISTENEKRE/ érvényes.

Szerintem.

2013. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!