Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Miért akarja...

Keresztények! Miért akarja Isten, hogy imádjuk, dicsőitsük?

Figyelt kérdés
én ezt nem tudom befogadni:D miért kell ez?
2013. nov. 5. 21:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem várja el.Ezt az egyház találta ki!

Legyünk következetesek:Ha Isten a legnagyobb szeretet,ami létezik,miféle hiányból adódóan várna el ilyesmit?

2013. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

hogyne várná? a Bibliában is bennevan. kifogok keresni részeket!


a másik, hogy nem a szeretetről van szó, előttem írták is már. anyukám és apukám nem várja, el hogy dicsőtsem, te jó ég...azért nem ugyan az, mint, hogy tisztelek, ill, hogy szeretek valakit, minthogy dicsőítek. sajnálom, de nem jött olyan válasz eddig, amiben úgy érzem, hogy benne van, amit keresek.

2013. nov. 6. 21:11
 23/31 anonim ***** válasza:

Meister Eckhart (XIII.sz domonkos szerzetes) mondta: az Istent káromlók is Istent dicsőítik. Negatív oldalról, de megerősítés, hogy van és hogy a legfontosabb. Akkor az inkv. elítélte, mert nem értette, ma is kevesen értik. Egyáltalán a "dicsőítés" szót sem értik. Itt minden hozzászóló tehát Isten dicsősége által szólt, Istent dicsőítette. Katy példája a szülőkkel kapcsolatban jó volt, de azt sem értették meg sokan. Kár. Istengyermekség. Erről meg Luther írt szívből.

Szintén Eckhart Meister mondta: annyi elég lenne, hogy: köszönöm. A hála érzése fontos. Hálásnak lenni, hogy élek, hogy reggel felébredek egy napra, amikor sok jót tehetek.

Sok szép dicsőítő ének van. Bátorságosnak kell lenni, nem kell félni ettől.

http://www.youtube.com/watch?v=JG_9qs_ZPZE

2013. nov. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Kérdező

"hogyne várná? a Bibliában is bennevan. kifogok keresni részeket!"


"én ezt nem tudom befogadni:D miért kell ez?"


Nem tudod befogadni,nem érted,hogy miért kell ez...Ha te magad is ennyire logikátlannak látod,akkor miért akarsz mégis mindenáron a Bibliával jönni? Én tudom,hogy benne van,de mint írtam,ez csak érdek orientált emberi elképzelés.


"a másik, hogy nem a szeretetről van szó, előttem írták is már. anyukám és apukám nem várja, el hogy dicsőtsem, te jó ég...azért nem ugyan az, mint, hogy tisztelek, ill, hogy szeretek valakit, minthogy dicsőítek. sajnálom, de nem jött olyan válasz eddig, amiben úgy érzem, hogy benne van, amit keresek."


Isten a legnagyobb szintű szeretet,ami tökéletesen elég önmagának,pont ezért nem vár el imádatot,dicsőítést,és az sem rázza meg,ha valaki nem szereti,hiszen nem szenved hiányt semmiben.Így sem érthető,nem elfogadható a válasz? vagy nem értesz egyet ezzel a kijelentéssel valamiért?


17:31

2013. nov. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Szeressük egymást ***** válasza:
27%

Az imádat és a dicséret nem teljesen ugyanaz.

Sokan kuncsorognak imádatra, de egyedül csak Isten méltó erre.

Őszíntén imádni csak az tudja Istent, aki bekerül Isten jelenlétébe, ami egy erős belső megindulást vált ki Isten felé imádatban. Az imádatot Isten szentsége és a személye váltja ki. Az imádat az önmagunknak a teljes átadása, amiben az egész személyiségünk részt vesz.


Ézs 45:22 Térjetek én hozzám, hogy megtartassatok földnek minden határai, mert én vagyok az Isten, és nincsen több!


Mindenki Istentől kapta az életet, mindenki Tőle függ. Csak Isten által tartatnak meg a föld határai, ezért mindenkinek hozzá kell menni. Nem azért mert kényúr, hanem Isten tisztában van vele, hogy egyedül Ő méltó az imádatra, és méltó a dicséretre, mert Ő adott életet, leheletet, mindent.

2013. nov. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Szeressük egymást ***** válasza:
27%
Azt szeretném tisztázni, hogy az ember egy bukott teremtmény, a bűn miatt nem tartozik Isten családjába, ezért rossz a szülő-gyerek példa. Azok Isten gyermekei, akik hallgatják Isten beszédét, és megcselekszik azt. A bűnös megváltatlan ember, halott Isten szemében, mégis ad lehetőséget és korlátozott időt, hogy bejussanak az emberek a családjába.
2013. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
45%

HA MEGISMERED, AKKOR TE VÁGYSZ ŐT IMÁDNI!

Nem Ő akarja imádtatni magát.


Hány ostoba kis pára lélek imád minden gagyi, buta, üresfejű sztárt, kirakatbábút. Istenben teljesség lakozik,Igazság, békesség, öröm, szentség, jóság, kedvesség, SZERETET, mindenen túláradó, minden értelmet felülhaladó szeretet, kegyelem, igazság... Az egek sme fogadhatják be... Minden tőle ered, benne van az élet, Ő a forrás (Mátrixot ha láttad, sokkal frenetikusabb Isten, mint forrás, de valami gyenge módon próbálták legalább ábrázolni, milyen lehet valaminek a forrása)

Tőle származol, tőle van mindened... Ha megismered, akkor minden kincsed odaadnád, akkor mindened, egód, terveid, vágyaid, elképzeléseid mind porba hullnak, és ha látod ,akkor a tested is leomlik, kiszáll belőle minden erőd, állva sem bírsz maradni, a lényétől, az Ő lényegétől...

2013. nov. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
92%
Én a Hétszűnyű Kapanyányimonyókot imádom, aki nem hisz benne és nem imádja, az bolond és hitetlen.
2013. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
háháhá,hűű de vicces a huszonnyolcaska
2013. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 dzson ***** válasza:

A K77-el és ezzel értek egyet:

Isten a legnagyobb szintű szeretet,ami tökéletesen elég önmagának,pont ezért nem vár el imádatot,dicsőítést,és az sem rázza meg,ha valaki nem szereti,hiszen nem szenved hiányt semmiben.Így sem érthető,nem elfogadható a válasz? vagy nem értesz egyet ezzel a kijelentéssel valamiért?


Az viszont egyértelmű, hogy érző lényről van szó, aki szenvedélyesen tud örülni, haragudni, csalódni, és cselekedni. Saját képére és hasonlóságára teremtett minket, hitünk szerint, de ez csupán lelki-érzelmi és értelmi területen igaz.


Tehát, szerintem sem várja el a dicséretünket/dicsőítésünket, imádatunkat, de jólesik neki. Tudom, hogy sok mai írástudó és farizeus szerint: "igenis elvárja, mert jár neki és kész, mert "csak", punktum" :D

2013. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!