Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor van az Isten hetedik napja?

Mikor van az Isten hetedik napja?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Isten a szombatot sajátította ki, de egy romai császár rendeletére az isten napját áttették vasárnapra.
2013. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem ez teljesen lényegtelen. Mikor meszeltem a házat, az egyik szoba vasárnapra jutott. Anyám azt mondta, hogy ezt nem szabad, mert ráül az ördög a meszelőre. Természetesen nem ült rá senki a meszelőre.
2013. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Kr. e. 3761. október 7. (tisri 1.), vasárnap, 11 óra 10 perc 20 másodperckor lett teremtve a föld. Innentől kezdve ki lehet találni, hogy hányadikán van a hetedik nap, ha nem bírjátok megemészteni a lényeget.

A hetedik nap a teremtés vége.

2013. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ja nem, ez az ember teremtésének napja.

De a kőtábláktól is számolhatnád.

2013. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ahogyan itt már többen is leírtuk, a Biblia szerint a szombat Isten hetedik, és egyben nyugalomnapja (2Móz 20,11).


A történelmi kereszténységben azonban a szombat-vasárnap vita sajnos előfordult már elég korán, az első századokban. Erről a kérdésről azonban megoszlik az emberek véleménye. Van aki szerint a vasárnap Isten hetedik napja, mert Jézus ekkor támadt fel. Vannak azonban olyanok is, akik nem tulajdonítanak nagy jelentőséget a hetedik napnak, egyesek szerint nincs is szükség olyanra. mások szerint a szombat, ahogyan fentebb kifejetettem, mert ez van megírva, ezt a tábort erősítem én is.

2013. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*(2Móz 20,8-11)
2013. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 titak ***** válasza:

A teremtés nem a nulladik napon kezdődött?

I.Moz.4-5

... és elválasztá Isten a világosságot a setétségtől.

És nevezé Isten a világosságot nappalnak, és a setétséget nevezé éjszakának: és lőn este és lőn reggel, ELSŐ nap.

2013. nov. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Isten sabbatnapi nyugalma (a teremtési „hét” hetedik napja)

A földi teremtés befejezésekor kezdődött 1Mó 2:2, 3; Héb 4:3–5

Jézus földönléte után is folytatódott Héb 4:6–8; Zs 95:7–9, 11

A keresztények megnyugszanak az önérdekből végzett munkától Héb 4:9, 10

Akkor ér véget, amikor a Királyság befejezi a földdel kapcsolatos működését 1Ko 15:24, 28


Katy Weaver

2013. nov. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#3: a Föld több milliárd éves. Nem kell mindent elhinni, amit a wikipedián olvasol.
2013. nov. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Függetlenül attól, hogy hány éves, aki bigottan a napokhoz és számokhoz ragaszkodik, ki tudja számolni magának a Biblia szemszögéből.

Hisz ki mondja meg, hogy mikortól van a hét első napja?

Vagy mindegy, csak szombat legyen?


http://www.youtube.com/watch?v=0ofC5Vos2MU

2013. nov. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!