Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olvasta valaki WM. Paul...

Olvasta valaki WM. Paul Young: A viskó könyvet? Mi vélemény? Miről szól? Igaz tötrénet vagy csak kitaláció?

Figyelt kérdés

#WM Paul Young: A viskó
2013. nov. 7. 20:24
 1/5 Szeressük egymást ***** válasza:

Nem olvastam végig.

Szerintem kitaláció. A teológiai fejtegetések miatt.

2013. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2013. nov. 8. 01:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy regény,nem épül megtörtént eseményre.

Kérdezed, hogy miről szól, tehát nem olvastad. Ha rákeresel a google-ban, sok érvet és ellenérvet fogsz találni a könyvel kapcsolatban.Főleg katolikus körökben ítélik el sokan,de... Én gyakorló katolikus vagyok és elolvastam, tetszett. Ha helyén tudja kezelni az ember a mondanivalót, akkor nem téveszt meg. Ehhez kell egy kis teológiai és rálátás. Viszont elvihet egy olyan Istenképbe, ami helytelen. A különböző fórumokon,a különböző vélemények ezt számomra alátámasztották.A történet pedig egy hitetlen apáról szól. A családban történik egy tragédia és évek múltán a férfinak szembe kell néznie az elfojtott és félreértett-félreérzett, meg nem értett dolgokkal, életével és a tragédiával. Mindez Isten meghívására történik, egy erdő mélyén egy elhagyatott viskóban, a tragédia színhelyén.Isten megjelenik neki az isteni három személyben.Atya, Fiú, Szentlélek. Itt szokták először kritizálni a könyvet, hogy hogy lehet egy Istent például egy túlsúlyos fekete nőnek ábrázolni.Én erre csak azt mondom, hogy Isten úgy jelenik meg nekünk, ahogy akar, ahogy az életünkbe legjobban be és el tudjuk fogadni, ahogy a legjobb nekünk az adott probléma megoldásához.Ő mindig ezt tartja szem előtt.Ennek a férfinak így akart megjelenni, mert hitetlenségéből és élettapasztalatából adódóan ez a megjelenés volt a leghatásosabb. Ez így nincs a könyvben, de ha rálátása van az embernek ezekre a dolgokra, akkor meg lehet érteni. Jó könyv, elgondolkodtató, de mint regényt kell olvasni és nem Istenképet formálni belőle.

2013. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.De én mélyen vallásos vagyok és nem szabad olyat elfogadnom ami nem egyezik a bibliával.
2013. nov. 8. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is vallásos vagyok.Ha elolvasod, az nem azt jelenti, hogy elfogadod, hanem lesz egy összehasonlítási alapod, meg lehet vitatni másokkal, ha szóba jön egy társaságban, hozzá tudsz szólni, ha véleményt kell mondani valamiről, csak a megismerése után tudod megtenni, legyen az pozitív vagy negatív.A világ és a benne lévő (akár rossz) dolgok megismerése nem az ördögtől való.Így leszel művelt és tájékozott,
2013. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!