Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Amikor sikerül...

Jehova tanúi! Amikor sikerül valakit hitre vezetnetek, gondoltok olyat a ti szívetekben, hogy: Mi van, ha ez az ember akit most sikerült hitre vezetnem, éppen ő lesz az, aki kiszorít engem a 144. 000 Jehova tanúi közül, akik a mennybe kerülhetnek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 9. 11:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

"pokolba"


Nos ha Armageddonig valamiért meg kell halnom, akkor nem kerülök sehova, vagy is oda ahova eltemetnek, és ott halálalvásban várom azt hogy Isten vissza adja az életemet ide a földre.


Ha pedig megengedi, és túl élem Armageddont, akkor nem is ismerem meg azt hogy mi a halál a saját esetemben.S sokan lesznek így kik nem fognak halált látni, ahogy Jézus is mondta.

Amikor valaki meghal, az a Hádeszbe, vagy a seolba kerül, amire a magyar fordításban a pokol szót használják, és ez igen félre érthető, mert úgy gondolják sokan hogy az a gyötrelem helye.

ami nem igaz, mert Isten a halált nevezte büntetésül a bűnösnek és nem az örök kínlódást.

Ő soha ne is gondolt, hogy egy élőt tűzben sütögessen.

különben egy nem fizikai testű lényt ha volna is ilyen nem lehet Tűzzel égetgetni, mert a Tűz fizikai fájdalmat okoz a húst testnek, de egy nem fizikai testűnek nem tud mert nem olyan teste van.

a halál az élet ellentéte, ami azt jelenti, hogy ha meghalsz akkor ott már nincs gondolkodás szeretet gyűlölet vagy bármely dolog amit tettél az életben, mert nem létezel.

(Prédikátor 9:10) 10 Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy.


Katy Weaver

2013. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Katy Weaver te rettenetes módon tévelyegsz. Nem is tudtam, hogy a Jehova tanúi hisznek a purgatóriumban, de úgy látszik hisznek.


"Ha pedig megengedi, és túl élem Armageddont, akkor nem is ismerem meg azt hogy mi a halál a saját esetemben.S sokan lesznek így kik nem fognak halált látni, ahogy Jézus is mondta."


Ilyet is hogy írhat egy Bibliát ismerő hívő?


Csak hogy felvilágosítsalak, Jézus az elragadtatással kapcsolatban mondta ezeket, amikor majd a lelkek összegyűjtetnek az angyalok által!


Márk Evangyélioma 9. rész:

1. Azután monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy vannak némelyek az itt állók között, a kik nem kóstolnak addig halált, a míg meg nem látják, hogy az Isten országa eljött hatalommal.


Ti tehát Jehova tanúi, igen tévelyegtek...

2013. nov. 9. 13:01
 13/25 anonim ***** válasza:
24%

Katy, te jobban szereted a férjedet, mint az Urat??

"Én pedig szeretnék a feltámasztott férjemmel találkozni, és gyermekeket szülni. "

"...és nem is szeretnék égi reménységű lenni. "


"Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, testvéreit , sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom." Lukács 14,26

2013. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Utolsó válaszoló.


Már ne haragudj, de miket irkálsz itt össze?

A Férjemet szeretni és a Teremtőt szeretni, nem ugyan azok az érzések.

Isten engem nem választott ki arra, hogy a királyi papság része legyek, így földi reménységű vagyok, vagy is maradok a földön.

Ettől még nem szeretem jobban a férjemet a Teremtőnél.

Arról beszélek, hogy ha Isten előtt alkalmas leszek a királyságában élni akkor a feltámasztott férjemmel találkozhatok, és folytathatom vele itt az életemet.


Katy Weaver

2013. nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Armageddon az nem egyenlő a purgatóriummal, úgy hogy ne beszéljünk arról, hogy ki tévelyeg.


Purgatórium mint olyan nem létezik mert mint említettem volt a halál vagy is a nem létezés állapota a büntetése jelenleg az embernek.


Armageddon ha a jelenések könyvében elolvasnád az egész fejezetet, láthatnád, hogy Isten háborúját jelenti a nemzetekkel, azon belül is azokkal az emberekkel akik nem voltak hajlandóak magukat a kinevezett király: Jézus királysága alá vetni.


Ez az az ítélet nap lesz, amikor is mindenki számot fog itt a földön adni a dolgairól, és vagy kedvező, vagy kedvezőtlen ítéletben részesülnek.

Akik nem találtattak megfelelőnek, azok megszünnek létezni, akik pedig elfogadhatóak, azok tovább élnek és nekik lesz kiváltságukban az ezer éves királyi uralom alatt rendbe tenni a földet Jézus és a Társ királyok vezetésével segítségével, miközben emberileg is fokozatosan vissza kapják a tökéletességüket, amit Ádám nem tudott az emberekre hagyni.


Katy Weaver

2013. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

„Az itt állók közül vannak néhányan, akik nem ízlelik meg a halált, amíg előbb meg nem látják az Isten királyságát eljönni hatalomban” (Márk 9:1; Máté 16:28). Ez az ígéret „hat nappal később” teljesedett be; akkor, amikor Jézus imádkozott és átváltozott Péter, Jakab és János szeme előtt.

Hogyan lehettek Isten királyságába azok az apostolok a haláluk után amikor a királyság még meg sem alakult az égben?

Úgy, hogy ennek a versnek, valamint Márk és Lukács párhuzamos beszámolóinak a szövegkörnyezete segít megértenünk a vers valódi jelentését. Miről beszélt Máté közvetlenül a fent említett szavak után? Ezt írta: „Hat nappal később Jézus maga mellé vette Pétert, Jakabot és annak testvérét, Jánost, és felvitte őket külön egy magas hegyre. És elváltozott előttük” (Máté 17:1, 2). Márk és Lukács szintén az elváltozásról szóló beszámolóval kötötte össze Jézus Királyságról mondott szavait (Márk 9:1–8; Lukács 9:27–36). Ez az elváltozás — vagyis hogy dicsőségben megjelent három apostola előtt — szemléltette Jézus Királyság-hatalomban való eljövetelét. Péter is ezt az értelmezést támasztja alá, hiszen „Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak hatalmát és jelenlétét” említi, amikor arról ír, hogy szemtanúja volt Jézus elváltozásának (2Péter 1:16–18).

Engeded, hogy a Biblia önmaga tolmácsa legyen?


Mert ha nem akkor mindig hibát fogsz találni, és magad sem jutsz pontos ismeretre.

Jézus nyilvánvalóan nem úgy érti ezt, hogy bizonyos tanítványai 1914-ig élnek majd, amikor is megalakul a messiási Királyság. Arra gondol, hogy három hozzá közel álló tanítvány látványos betekintést kap majd a dicsőségébe, melyet akkor fog élvezni, amikor hatalomra jut a Királyságban. Ezt a látomást elváltozásnak nevezik.

Péter leírja, hogy ’szemtanúi voltunk Krisztus felmagasztaltatásának, amikor vele voltunk a szent hegyen’.


Katy Weaver

2013. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom,erre csak ezt tudom,irni,ennel nagyobb baromsagot az tuti,hogy nem olvastam meg,ti olyan messze altok a bibliatol mint Mekko Jerulazsemtol.Epp az a lenyeg,hogy majd mindnekor az Urral leszunk a mennyben,es egyutt imadjuk az Urat orokkon orokke,de ugy latom,nektek fontosabb,hogy ugyanugy eljetek mint eddig,ez egyre nevetsegesebb mar ne is haragudjatok.
2013. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Igen?

És akkor az Úr amit ígért, hogyan fognak teljesedni?:(


(Ézsaiás 65:17-25) . . .Mert íme, új egeket és új földet teremtek, és a korábbi dolgok észbe sem jutnak, és fel sem ötlenek senkinek a szívében. 18 Hanem ujjongjatok, és mindörökké örüljetek annak, amit teremtek. Mert íme, Jeruzsálemet örömforrássá teremtem, és népét az ujjongás forrásává. 19 Örülni fogok Jeruzsálemnek, és ujjongok majd népem miatt; nem hallatszik benne többé sírás hangja, sem panaszkiáltás hangja.” 20 „Nem lesz ott többé néhány napot élt csecsemő, sem öregember, aki ne töltené be napjait; mert százéves korában is gyermekként hal meg az ember, a bűnös pedig, ha százéves is, megátkoztatik. 21 Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. 22 Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim. 23 Nem fáradnak hiába, nem veszedelemre szülnek, mert Jehovától megáldott utódok ők, leszármazottaikkal együtt. 24 És úgy lesz, hogy még mielőtt kiáltanának, én már válaszolok, még beszélnek, és én már meghallgattam. 25 A farkas és a bárány együtt fog legelni, az oroszlán szalmát eszik, mint a bika, a kígyónak pedig por lesz az eledele. Nem ártanak és nem pusztítanak sehol szent hegyemen” — így szól Jehova.


Mert a mennybe ilyen nem lesz!!!

S ezek szerint Istennek az hogy földi fizikai életet teremtett csődöt mondott a terve?

Nem tudja megvalósítani, hogy minden emberből egy népet választ ki akik megtermik azokat amiket szeretne?

Na szép is volna.


S Jézus minek váltotta meg az embereket a haláltól ha úgy is tovább élnek valahol a haláluk után?


Katy Weaver

2013. nov. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mert Én Földi reménységű vagyok, és nem is szeretnék égi reménységű lenni.

Az égi reménységűek, mint angyalok nem mennek férjhez, nem házasodnak, és gyermekeik sem lesznek.

Én pedig szeretnék a feltámasztott férjemmel találkozni, és gyermekeket szülni."

Nekem ebből az jött le, hogy te inkább a férjedet választod mint az Urat. Te miért ne reménykedhetnél abban, hogy az Úrral töltsd az örökkévalóságot?? Szerintem minden embernek az életcélja az kellene, hogy legyen, hogy az Úrral töltse az örökkévalóságot.


"Isten engem nem választott ki arra, hogy a királyi papság része legyek, így földi reménységű vagyok, vagy is maradok a földön. " Honnan tudod, hogy téged nem választott ki??

Honnan tudod, hogy nem e lesz az életedben egy pálfordulás?? Miért ne lehetne??


U.i.: kérlek bocsásd meg, ha kicsit nyers a véleményem, és ha ezzel megbántottalak.

2013. nov. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem nem bántottál meg.Nincs miért.

De ha mindenkit az égbe akarna vinni akkor minek teremtett ide a földre? Mert hogy nem azért, hogy itt kiszadizzon minket és ha kiálljuk akkor oda megyünk, meg ilyen butaságok. igen mindenki a Teremtő Isten uralma alatt fog élni, de ki itt, ki ott.

Ez egy nagy Tévedés, hogy az Isten mindenkit az égbe akar vinni, hogy ott legyen vele.

Hiszen nem ezért teremtette az embert.

Ha Ádámék nem vétkeztek volna eszébe sem jutott volna senkinek, hogy az "Urral legyen" a mennybe, mert nem ez volt a terv

Hanem az, hogy egy igazságos emberi társadalom töltse be a földet Isten uralma alatt békében és boldogan, és akkor a 144.000 kiválasztása sem merült fel volna, mert ezek csak a királyság létre hozása miatti egy egy momentumok, némelyeknek.

De akik a földön maradnak azok is az Úrral lesznek, de nem az égben hanem a földön, Mert a Trónja előtt vagyunk,

Azt ne felejtsd el kedves Kérdező, hogy Istent szolgálni nem csak az égben lehet hanem a földön is.


Katy Weaver

2013. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!