Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Amikor sikerül...

Jehova tanúi! Amikor sikerül valakit hitre vezetnetek, gondoltok olyat a ti szívetekben, hogy: Mi van, ha ez az ember akit most sikerült hitre vezetnem, éppen ő lesz az, aki kiszorít engem a 144. 000 Jehova tanúi közül, akik a mennybe kerülhetnek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 9. 11:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy idióta szekta..XDD


"Amikor Jehova Tanúi bármelyik - nem az általánosan bevett felfogás szerinti - hitnézete megvitatásra kerül, azt fogják mondani: "Azért hiszem ezt, mivel a Biblia azt mondja [itt jön a vers részletezése] a [itt közlik a fejezet és a vers helyét] - ben", míg a precízebb válasz ez lenne: "Azért hiszem ezt, mivel az Őrtorony Társulat úgy tanítja nekünk, hogy ez az, amit a Biblia mond".


Sajnálatos módon azonban ez egy olyan pont, ahol a legtöbb keresztény úgy véli, hogy Jehova Tanúit - amint azt a keresztények jellegzetes, bibliaversekből álló válaszai bizonyítják - megcáfolja a kérdéses Tanú-tanításban.


Így egy jellegzetes keresztény-tanú tusakodás egyfajta bibliai ping-pong játékra hasonlít. A keresztény előhozakodik egy írásszöveggel, cáfolandó egy Tanú-tanítást, a Tanú pedig viszonozza ezt egyik kedvenc "bizonyító" írásszövegével. A keresztény egy újabb verssel válaszol, a Tanú nemkülönben. Bibliaversek repkednek oda-vissza az asztal felett, míg aztán mindkét fél izzadtan és kimerülten pihenőért kiállt. "

2013. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
Még a közlekedési rendszer sincs kiépítve az ég és Föld között?? Gondolom át lehet majd járni a hitetek szerint, vagy ennyire nincs megtervezve semmi... Pl ott vannak a rokonok, na meglátogatom már angyaltesű nagybácsit, bár enni nem fogunk, mert azt ők nem szoktak...
2013. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 21 es válaszoló!

Jehova Tanuja vagyok, és hiszek abinen hiszek a Biblia alapján, és mindent be tudok bizonyitani a Bibliábol, amit mondok! Persze, hogy nem mindenre magamtol jöttem rá, hanem tanultam!

DE nehogy már azt merd mondani, hogy az amit te hiszel, arra mind magadtol jöttél rá, és hogy mind be tudod bizonyitani a Bibliábol!

2013. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
...hanem te is hallottad másoktol, és bizonyiték hiányában is elhitted öket!
2013. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A bizonyítékok benne vannak a Bibliában... De érdekes, hogy a mi falunkban az emberek nem Bibliával járnak a templomba, hanem Énekeskönyvvel? Ez kicsit elgondolkodtatók.
2013. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!