Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mivel támasztját...

Jehova tanúi! Mivel támasztjátok alá azt, miszerint létezne purgatórium?

Figyelt kérdés

Szerintetek létezik menny, ahova kerül 144.000 különleges keresztény (Jehova tanú) és létezik a pokol persze, mert a Biblia ír róla.


De az egyik kérdésemnél ezeket a válaszokat kaptam Katy-nevezetű testvéretektől:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


Testvéretek állítása szerint létezik olyan állapot, amikor ha meghal valaki, akkor a lelke nem kerül se a mennybe se a pokolba, hanem "halálban alszik", majd a feltámadáskor sem kerülhet a mennybe, hanem "földi reménységű" -lévén a földön fog ugyan úgy élni tovább, mivel "nem égi reménységű".



2013. nov. 9. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok JT, csak érdekelt a kérdés, ezért olvastam el. És azért válaszolok, mert neked most csak ugyanazt tudom javasolni, amit ebben a kategóriában azoknak az ateistáknak szoktam, akik mindenféle zöldségeket összehordanak a kereszténységgel és a Bibliával kapcsolatban: először ismerd meg valamelyest azt a témát, amit kritizálsz.


1. A JT-k szerint NEM létezik purgatórium. (A különböző keresztény felekezetek szerint sem, kivéve a katolikusokat.)

2. A JT-tanítások a mennyet "ég"-nek nevezik.

3. A JT-k szerint NEM létezik pokol abban a formában, ahogyan azt a keresztények hiszik. (Az adventistákkal egyetértve úgy gondolják, hogy a "pokol" = a "sír"; tehát minden ember odakerül. Javaslom Péter válaszait elolvasni a témában.)

4. A JT-k szerint NINCS a testtől független, különálló, örök életű lélek.

Tehát "pusztán" csak ennyit tévedtél.

(Elolvastam a másik kérdésedet a válaszokkal együtt, valamit nagyon félreértettél...)

2013. nov. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A purgatórium a katolikusoknál van. Tisztító tűz néven ismert. Kicsit erre emlékezet: ami nem öl meg, az megerősít (happy enddel diszítve).


Tehát mi a kérdés?

Hogy Jehova tanúi mivel bizonyítják, hogy halál után alvás van az ítélet napjáig? Majd utána lesznek akik a mennybe és lesznek akik a földre támadnak fel? A többiek meg maradnak holtnak?

2013. nov. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam, hogy a Jehova tanúi így félre vannak vezetve...

Most már nem nevetek, hanem sírok...

2013. nov. 9. 13:28
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért, te mi vagy?
2013. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jézus Krisztusban hívő, Istent követő keresztény.
2013. nov. 9. 13:38
 6/14 A kérdező kommentje:

"Mert nem szégyenlem a Krisztus evangyéliomát; mert Istennek hatalma az minden hívőnek idvességére, zsidónak először meg görögnek."

Róma 1:16

http://www.youtube.com/watch?v=D_K9sjB2pKM

2013. nov. 9. 13:44
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Jézust és Istent egy bunkóval is lehet követni.

Akik elkapták is követték.


Hová tartozol? Mi a tanítás lényege, amit tanítasz és ami szerint élsz?

2013. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2013. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nos ha vissza mennél arra kérdésedre, ott megírtam a választ csak még nem olvastad el úgy látom.


Türelmetlen vagy azt nem fogod fel, hogy nem vagyok mindig számító gép előtt mert van más dolgom is.

ahogy Kedves Berta megírta, a Tanúk soha nem tanították, és nincs náluk semmilyen purgatórium, nem tudom melyik felekezet találta ki ezt a biblia ellenes Tanítást, érdekes hogy ezen hazugság ellenére, nagy támogatottsága van.

Ezért jó lesz ha félre teszed az előítéleteidet, és először, ahogy Berta írta, tájékozódj és azután se ítélkezz, mert az ítélet nem a tied, Istentől nem veheted el.

Majd ha Ő úgy gondolja, hogy rossz voltam jó kifogok kapni

:D

Katy Weaver

2013. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Kedves kérdezö ámúlok és bámúlok, hogy mit értettél meg a Katy komentárjából.

Igazán nem értetted meg mit írt? Mert én elolvastam a komentárjait, de ott egyetlen egy szót sem ír a purgatóriumról. Úgy látszik, nem olvastad el figyelmesen mit ír.

A Jelenések könyve tényleg leír egy nagy csoportot, akik minden nemzetböl és népböl vannak és átélik az Armageddoni csatát itt a földön, tehát soha nem "kóstolják" meg a halált, ezért semmiféle purgatóriumba NEM MENNEK- érted?


Armageddon után a föld ujra paradicsommá lesz téve, és úgy mint Katy én is és velünk együtt sok millió ember az egész földön szívszakadva várjuk ezt a napot.


Logikusan még ennyit: Mi nem hiszünk a lélek halhatatlanságában /ez nem bibliai tanitás/ ... tehát következtetni lehet, hogy ez a vád alaptalan

2013. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!