Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít bálvány imádásnak?

Mi számít bálvány imádásnak?

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Ha valamit élőfölé emelsz, vagy a halottat összetéveszted az élővel!

Akinek füle van...

2013. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Keresztény szemszögből van a klaszikus értelemben vett bálványimádás, amikor a szobrok előtt hajlonganak az emberek. E cselekedetet tevő emberek természetesen próbálják mentegetni a dolgot, és azzal érvelnek, hogy tulajdonképpen nem magát a szobrot imádják, hanem az csupán egy eszköz arra, hogy az őt ábrázoló, illetve mögötte lévő Istennek kifejezzék az imádatukat. Aki ismeri az ókori történelmet, az tudja, hogy lényegében ez az állítás teológiailag elfogadhatatlank. Az ősi pogányoknak volt ugyanis szokásuk az, hogy különböző bálványokon keresztül imádták az istenüket vagy isteneiket. Egyiptomban például amikor a napot imádták, senki se gondoljon arra, hogy az egyiptomiak primitív emberek voltak. Nem magát az égitestet imádták, hanem a mögötte megúzódó istenséget. E történeti háttér ismeretében kezd kirajzolódni előttünk az indok, hogy miért parancsolta meg Isten azt Mózes által, hogy:


"Ne csinálj magadnak faragott képet vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lent a földön, vagy a vizekben a föld alatt. Ne borulj le ilyen képek előtt és ne tiszteld őket, mert én, az Úr, a te Istened féltékeny Isten vagyok." (Kiv 20,4-5)


Van azonban egy lelki bálványimádás is. Minden, amit Isten elé teszünk, ami elválaszt tőle, bálványnak minősül.

2013. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mulder614 ***** válasza:
91%
A hűséges keresztényeknek ma önzetlen szeretetet kell tanúsítaniuk, valahányszor élnek a keresztény szabadságukkal, gondosan kerülve, hogy megbotránkoztassanak másokat. Természetesen kerülniük kell a bálványimádás modern formáit, például a sport- és filmcsillagok bálványozását, illetve a pénz, sőt akár a saját hasuk istenítését (Máté 6:24; Filippi 1:9, 10; 3:17–19).
2013. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az,ha nem a saját Istened az első előtted.Az is bálványimádó,aki más emberek istenét fogadja el sajátjának.
2013. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van neked valamid, vagy valakid, ami/aki fontosabb mint Isten, akkor az neked bálványod. Ilyen egyszerű. Mert az első és legnagyobb parancsolat:

"Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből."

2013. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Például a keresztényeknél egy kereszt (medál) vagy zsidóknál dávid csillag az bálványnak minősül?
2013. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bálványimádás_ az első nagyon szépen megmondta. Nekem ez volt az egyik fő ok, hogy nem vagyok már katolikus. Nagyanyám annak idején az ún. Oltáriszentség előtt lenyomott hogy térdeljek le és imádjam az oltáriszentséget! Hát nem értettem annak idején kb 10 évesen - nekem csak egy díszes aranykeretes tükprszerűség volt - a másik: az minek számít, amikor Isten helyett pl Szent ehhez vagy szent ahhoz fordulnak segítségkérésül az emberek???? És térdelnek az öregaszonyok hogy Jaj, Szent Antal, segíts nekem! -... én ezt is a bálványimádás egyik formájának tartom.

Üdv. - nem akartam ezzel senkit sem sérteni, csak válaszoltam.

2013. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!