Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezet szokása a...

Mirk kérdése:

Melyik felekezet szokása a tömegközlekedési eszközökön való térítés?

Figyelt kérdés

Ma volt "szerencsém" a MÁV szolgáltatását igénybe véve a Budapest - Záhony vonalon közlekedni. Aki utazott már a régi kocsikban tudja, hogy minden fülkében fel van akasztva két vasúttal kapcsolatos, vagy természetfotó.

Észrevettem út közben, hogy a fotók közepére valami kis papírfecni van ragasztva. Megvizsgáltam közelebbről, egy biblia idézet volt Ézsaiástól, mindkét kép közepére ragasztva az üveg alá. Leszállás közben benéztem a többi kabinba is, mindegyikben ezt láttam.

Kik veszik a fáradtságot, hogy felszálljanak a vonatra folyékony ragasztóval és csavarhúzóval felszerelkezve, leszedjék a képet védő üveget és felragasszák az idézetet?

És miért gondolják, hogy ez rendben van?



#vonat #Biblia #ézsaiás
2013. nov. 13. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Jehovák. Ők úgy gondolják, hogy mindenkivel meg kell ismertetni az ő tanaikat, de mivel a legtöbben rájuk csukják az ajtót, vagy ott hagyják az utcán, így talán elolvassák.

Ők úgy tartják, ha tudsz a jehovákról és a tanaikról,de nem térsz meg(ergo nem leszel jehova) mindenképp a pokolra kerülsz, de ha nem tudsz róla és azért nem térsz meg..van esélyed a túlélésre...

2013. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amikor először megláttam a kérdésed, arra gondoltam, hogy vagy a Mormonok, vagy a Jehova Tanúi. Az első válaszoló utóbbit említette is. Ezt onnan lehetett volna megtudni, hogy lefotózod, vagy leírod a Biblia idézetet, és összeveted az újvilág fordítással. Ha megegyezik vele, a Tanúk voltak, mert az a saját fordításuk. De nem biztos, hogy ők voltak, lehet egy másik felekezet tagjai lehettek.

2013. nov. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, a jw.org oldalon megtalálod az ő Bibliájukat, ami az ő fordítások. De ha kicsit keresgélsz a neten, megkapod a valódi, igaz Bibliát.
2013. nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A világon élő összes keresztény Testvérem, vagy is az összes Jehova Tanúi nevében visszautasítom ezt az aljas vádat.


Ugyan is ez rongálásnak minősül, és ilyen evangélium hirdetésre nem terjed ki Jézus utasítása,

azt nem mondta, hogy rongálni kell a világban használatos dolgokat, az evangélium hirdetése miatt.


Sőt elsősorban házról házra, ajtóról ajtóra kell szolgálatot végezni, mert a cél az emberekkel szemtől szembe való beszélgetés. s ha esetleg többszöri megkeresés után se találjuk otthon akkor levél írás keretében keressük meg amit a Posta ládába helyezünk el.

Ezenkívül az is elfogadható, ha utazás közben beszélgetünk emberekkel, ha érdeklődést mutat, és adhatunk kiadványt.


Egyebek mellett Jehova Tanúi nem szórólapnak tekintik a kiadványaikat, és ép ezért már csak e miatt sem lehet a kiadványokat csak úgy "dobálni", mert többre értékeljük, annál.

s azt szeretnénk ha az embereknek személyesen tudjuk eljuttatni a kiadványainkat. Ha nem érdekli akkor nem adjuk oda, mert ezeket nem szemétre valónak nyomtatjuk.



Katy Weaver

2013. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én meg karszalagos térítőkkel találkoztam buszon. Mindig mondják, hogy vegyek jegyet, különben a közlekedésből való kizárásra kárhozom. De én hiszek a 350 Forintos alkalmi, és a 10ezres havi búcsúcédula megtartó erejében.
2013. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A világon élő összes keresztény Testvérem, vagy is az összes Jehova Tanúi nevében visszautasítom ezt az aljas vádat."


Van az a szólás hogy akinek nem inge ne vegye magára.

Katy! A kérdés kiírója de a válaszolók se tudták eldönteni hogy ki tették ezt a dolgot csak találgattak.

De te egyből úgy vetted mintha a tanúkra mondták volna pedig nem ez történt.


"Egyebek mellett Jehova Tanúi nem szórólapnak tekintik a kiadványaikat, és ép ezért már csak e miatt sem lehet a kiadványokat csak úgy "dobálni", mert többre értékeljük, annál.

s azt szeretnénk ha az embereknek személyesen tudjuk eljuttatni a kiadványainkat. Ha nem érdekli akkor nem adjuk oda, mert ezeket nem szemétre valónak nyomtatjuk."


Ezzel szemben láttam én már nem is egyszer kukában vagy csak simán az útszélén heverő kiadványt. De árokban is kötött már ki ilyen újság. Meg olyat is láttam hogy egy buszmegállóban a pad szélére volt odatéve vagy 10db. ugyanabból a kiadványból.

2013. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Katy Weaver!


Ha nekem szólt a kommented, akkor jelzem, hogy a magam részéről nem egy "aljas vád" volt, hanem egy feltételezés. Ha elolvasod a teljes kommentemet, akkor nyilvánvaló ez. A feltételezésre pedig az szolgáltatott alapot, hogy nektek szokásotok a nyilvános térítés. De ezek szerint valószínű, hogy nem ti voltatok, tévedtem.

2013. nov. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is láttam már olyat és fotót is készítettem róla. Ez már rongálásnak számít, amit Jehova tanúi nem csinálnak...
2013. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!