Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csinálja ezt a tanárom?

Miért csinálja ezt a tanárom?

Figyelt kérdés
Van egy tanár aki, folyamatosan azt mondogatja nekünk, hogy a biblia nélkül képtelenek leszünk élni és szinte már erőlteti azt, hogy higgyünk. Nos ez kicsit kezd idegesítő lenni.Hallottam, hogy más osztályokban is ez a helyzet ráadásul még nagyon érződik az, hogy próbál a lelkünkbe látni ami még jobban idegesít. Folyton azt mondogatja, hogy nyíljak meg meg, hogy "jó lenne ezeket a tüskéket letörni". Olyanokat kérdezget, hogy milyen a kapcsolatunk a szüleinkkel ami még nem is lenne gond( csak éppen édesapám meghalt, édesanyám pedig iszik ez pedig nem tartozik sem rá sem az osztályra csak hát ha azt mondom, hogy nem szeretnék róla beszélni akkor én vagyok a bunkó. Többször mondtam már neki, hogy ateista sátánista vagyok de akkor is elkezdte mondani a magáét. Na meg, hogy majd kinövöm de hát nem én tehetek róla, hogy teljes mértékben egyet értek a sátáni bibliában leírtakkal.

2013. nov. 13. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Én ezen a mai napig szakadok a röhögéstől.

2013. nov. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk elég trágár mocskolódo zöldségeket lehet olvasni ott. Minden marhaságokat reptilánoktól kezdve a ....ig. Gondolom, nem őket követed.
2013. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Elég szomorú és együttérzésre okot adó helyzetben van ez a fiatal.

Ám ép ezért egy oktatónak, inkább figyelembe kellene venni a helyzetét, és így megközelíteni a problémát, hogy a Teremtő létezését, vonzóvá tegye, és elfogadja a segítséget az élet forrásától.


Az meg még szomorúbb, hogy a helyzeted miatt, inkább az élet ellenségéhez tartozol aki az emberiség halálát okozta, és ezt élvezi, hogy szadizhatja az embereket, hiszen ez az egyik módszere Istentől az élet forrásától való távolság tartás.


"egyet értek a sátáni Bibliával"

Sértegetés nélküli a megjegyzésem:

Szerinted ki tehet arról, hogy ezzel értesz eget?

hiszen nem más akar ezzel egyetérteni, hanem Te, tehát hozzá járulsz ehhez, és nem másért hanem a nehézségeid miatt.


Elutasítod Isten segítő kezét, és avval a személlyel értesz egyet aki az életedben okozza, és okozta a problémáidat. Persze ezzel most nem azt akarom mondani, hogy erőszakkal kell Istenhez hurcolni valakit.

Jó szemléltetéskép javaslom, hogy ismerd meg a másik oldalt is.

Ha egy házban laknak, úgy lehet egy szebb házba átköltöztetni valakit, ha vonzóvá tesszük neki azt, és magától jöjjön rá, hogy jobb a másik házban lakni, mint amiben eddig lakott.


Javaslom ezen gondolkozz el,

Sátán sokat ígér, keveset ad és azután mikor elérte a célját mindent elfog venni, ahogy Ádámék esetében is tette.

Örök életet ígért, de nem tudta szavatolni mert nincs rá hatalma, s függetlenséget, a függetlenség nagyon kevés az örök élet lehetőségéhez, és a végén mindent elvesztettek.


Katy Weaver

2013. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Szóljatok az igazgatónak, hogy miket csinál a tanárotok. Az ilyet ki kell rúgatni, semmi keresnivalója az iskolában. Vonuljon el egy kolostorba és élje ki a mesekönyvében leírtakat.
2013. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Girgoy ***** válasza:
100%

Hali Kérdező!


Részvétem szüleid miatt. A tanárt nem ismerem, nem tudom, emnnyire nyomul valójában vagy mennyire érzed Te nyomulásnak, amit csinál. Tudom, vannak oylanok, akiknél már a Biblai említése is kiveri a biztosítékot, még ha szelíd jogos közegben hangzik is el ez a szó. És tudom, hoyg avnnak olyanok is, akik valóban fnaatikusan nyomulnak és ezzel többet ártanak a jó ügynek, mint hazsnálnak. AZ ilyenek tényleg idegtépőek tudnak lenni - még a józan keresztényeknek is. Idegtépőek, mert emberileg idegtépőek, akár hitet, akár poszívót akarnak rátukmálni az emberre.


Bár a fentiek alapján neház felmérni a valódi helyzetet, de javaslom a következőt:


A tanárodnak ne azt mond, hogy sátánista ateista vagy (még akkor is, ha ez a helyzet, bár ilyen kombinációt egyébként tiszta formában még nem láttam, de mindegy :) ), mert láttad, hogy ez nem jön be, sőt, lekicsinyli, hogy majd kinövöd, meg ez véres konc a fanatikusoknak: akkor őt mindenképp meg kell menteni! Egyszerűen tereld emberi oldalra a vallási oldal helyett a problémát. Tudod, hoyg ő a tanár, de ezzel ne éljen vissza, ne elygen erőszakos és ne kicsinyelje le a problémáidat és saját véleményed (vagy hasonlót). Na, erre már csak azt tudja lépni, hoyg egy kicsit elgondolkodik. Ha valóban jót akar neked, akkor nem egyéni trófétá fog gyűjteni azzal, hoyg kipipálhatom, hoyg tűzzelvassal megtérítettem egy atesitát! Ha csak ez a célja, akkor egy fanatikus ember, akinek nem egészséges a hite, de egyszerűen emebrileg se telejsen kerek. Ha viszont valóban a jó ügyet akarja szolgálni, akkor vissza fogja fogni magát és esetleg a vlódibb problémáid felé fordul. Gusztustalan dolog olyat tenni, hoyg valaki cslaádi problémáit felhazsnálom a saját előnyeimre. Az ilyen gyereknek emberileg kell vagszt nyújtani, el kell vele beszélgetni, hogy hogy látja a világot. A normális emebrek (akár vallásosak, akár nem) nem legyőzendő ellenfélt látnak a rábízottakban, hanem emebreket, ekiken segíteni kell. Úgy, hogy együttérzek vele, fogom a kezét és vezetem oda, amerre ő is jönni akar, és amely úton az én segítségemet kéri.


Szóval: egyszerűen emberileg próbáljátok ezt rendezni. És úgy modnom ezt, hogy én nem vagyok ateista, és voltam tanár is. :) A valódi szeretet igazi arca nem hitvitákban nyílvánul meg, hanem egyszerű emberi gesztusokban.

2013. nov. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Girgoy ***** válasza:
Huvazz, mennyi félregépelés, remélem, azért így is érthető. :)
2013. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Tegyél panaszt a tanárod ellen, akár névtelenül is ha névvel kellemetlen lenne. Egy ilyen ember hogy lehet pedagógus? Eszem megáll...
2013. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
dexter_morgan, az ugye meg sem fordult buksi fejecskédben, abban a kis aranyosban, hogy csak félig (és elfogultan) tudod, mi a lótüdőről van szó?
2013. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%
#8! Figyelj kicsim... most a felnőttek beszélgetnek, majd akkor szólalj meg ha az életkorod kétszámjegyű lesz jólva? Na rendben angyalom, mehet vissza fakockázni.
2013. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
[ezer bocs és egy anyamedve, dexti, nem tudtam, hogy pontosan,akár egy vádlóügyész, ismered a kis bohókás ördögfióka és a tanerő közti konfliktust.]
2013. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!