Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol olvasható a Bibliában,...

Hol olvasható a Bibliában, hogy a hallott Ige nem marad következmények nélkül? Pozitív értelemben.

Figyelt kérdés
2013. nov. 17. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ézs 55,11

Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem.

2013. nov. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ésaiás próféta könyve 55. rész


1.

Oh mindnyájan, kik szomjúhoztok, jertek e vizekre, ti is, kiknek nincs pénzetek, jertek, vegyetek és egyetek, jertek, vegyetek pénz nélkül és ingyen, bort és tejet.

2.

Miért adtok pénzt azért, a mi nem kenyér, és gyűjtött kincseteket azért, a mi meg nem elégíthet? Hallgassatok, hallgassatok reám, hogy jót egyetek, és gyönyörködjék lelketek kövérségben.

3.

Hajtsátok ide füleiteket és jertek hozzám; hallgassatok, hogy éljen lelketek, és szerzek veletek örök szövetséget, Dávid iránt való változhatatlan kegyelmességem szerint.

4.

Ímé, bizonyságul adtam őt a népeknek, fejedelmül és parancsolóul népeknek.

5.

Ímé, nem ismert népet hívsz elő, és a nép, a mely téged nem ismert, hozzád siet az Úrért, Istenedért és Izráel Szentjéért, hogy téged megdicsőített.

6.

Keressétek az Urat, a míg megtalálható, hívjátok őt segítségül, a míg közel van.

7.

Hagyja el a gonosz az ő útát, és a bűnös férfiú gondolatait, és térjen az Úrhoz, és könyörül rajta, és a mi Istenünkhöz, mert bővelkedik a megbocsátásban.

8.

Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!

9.

Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!

10.

Mert mint leszáll az eső és a hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek:

11.

Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem.

12.

Mert örömmel jöttök ki, és békességben vezéreltettek; a hegyek és halmok ujjongva énekelnek ti előttetek, és a mező minden fái tapsolnak.

13.

A tövis helyén cziprus nevekedik, és bogács helyett mirtus nevekedik, és lesz ez az Úrnak dicsőségül és örök jegyül, a mely el nem töröltetik

2013. nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A János írása szerint való Szent Evangéliom » 5. fejezet

24

Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.

2013. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Arra gondoltam, amit az első válaszoló válaszolt.
2013. nov. 17. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyelmedbe ajánlom még:

Zsid 4,12

"Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait."


Üdv. Péter

2013. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Végre egy olyan hozzászólás sorozat, ahol tényleg mindenki arról ír, minden mellékes zagyvaság, vagy nem odavalók nélkül, amit kérdeztek.


Persze pont most én ezzel megtöröm, de ezt le kellett írnom, hogy VÉÉÉÉGREEEEE!!!


Persze ide idéztem volna én is, ha az előttem szólók már nem tették volna ezt meg.


annyit még hozzátennék, hogy Jézus maga az IGE-ként is ,ahová ment, semmi nem maradt úgy. Mert aholszúlt, ott az emberek vagy gonoszabbak lettek, vagy jobbak. Vagy hit jött létre, vagy tagadás, ellenkezés, lázadás. Tehát az Ige, mindig valamit okoz, ahol az Élő Ige hallatszik, ott változás kell hogy történjen, pont a fent idézett dolgok miatt. ahol tehát hirdetik az igét, és langyosság, stagnálás, változatlanság van, ott holt szellemből megy ki a logosz helyett a betű....

A fentiek betűk, erre vonatkoznak, ami az életben valóságosan így van.

Ahol befogadják az ige magját, ott :

Máté Evangéliuma:13:8

Máté Evangéliuma:13:23

Márk Evangéliuma:4:8

Márk Evangéliuma:4:20 A jó földbe vetettek pedig azok, akik hallják az ígét és beveszik, és gyümölcsöt teremnek, némely harminc annyit, némely hatvan annyit, némely száz annyit.

Tehát vagy a vető nem élő szellemű, vagy a hallgatók, vagy mindkettő az olyan helyeken, ahol minen ugyan az évszázadok óta, de akár most csak évek óta is, akár új gyülekezetekben is.

Mivel Élő szellemből kell hogy jöjjön, hittel a kijelentés, logosz, és akkor igazak a fenti igék a következményekre.


Róma levél:1:17 Mert az Istennek igazsága jelentetik ki abban hitből hitbe, miképpen meg van írva: Az igaz ember pedig hitből él.

2013. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!