Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Római Katolikus Egyház...

A Római Katolikus Egyház elfogadja egy protestáns kisegyházban kiszolgáltatott keresztséget? Részletek a kifejtős részben.

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt, felnőttként merítkeztem be az egyik Krisztus Gyülekezete nevű protestáns kisegyháznál ( [link]


De szeretnék katolizálni.


Ebben az esetben meg kell újra keresztelkednem a Római Katolikus Egyháznál vagy elég "csak" bérmálkozni a katolizáláshoz?


2013. nov. 17. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Hiszi a Krisztus Gyülekezete a Szentháromságot? Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében kereszteltek meg? Ha igen, akkor a katolikus egyház elismeri a keresztségedet. Különben nem.
2013. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, vallja a Szentháromságot. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében kereszteltek meg.


De pl. keresztlevelet nem adtak akkor, és utólag sem adnak ki. Így nem tudom "papíron" bizonyítani, hogy már meg vagyok keresztelve.


Illetve ez az egyház nincs bejegyezve Magyarországon.


Ilyenkor mi a helyzet, teendő?

2013. nov. 17. 18:26
 3/6 titak ***** válasza:
A Római Katolikus Egyház még mindig ragaszkodik az elveihez. Szentháromság ide-oda, ha nem R.Kat-nak keresztelték meg akkor nincs esélye továbblépni. Mindent az elejéről kell kezdeni.
2013. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

csöbörből vödörbe...

Sőt, rosszabb. Nem véletlenül váltak ki. aki visszafelé megy, lépked, az még vakabb, mint aki csak benne maradt.

2013. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 megfelelő ***** válasza:

"ha nem R.Kat-nak keresztelték meg akkor nincs esélye továbblépni"


Ez nem egészen így van. A katolikusok, még a baptista bemerítést is elfogadják...

2013. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Engem konkrétan az érdekel, hogy a Krisztus Gyülekezete nevű közösség keresztségét elfogadja-e...a baptistát tudom, hogy elfogadja.
2013. nov. 18. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!