Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus megváltotta az...

Ha Jézus megváltotta az emberiséget az eredendő bűntől, akkor miért mondják még mindig azt, hogy az ember eredendően bűnös?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de ezen elgondolkoztam a minap. Ha jól tudom, a Jézusban hívő ember elnyeri az örök életet - ergo az eredendő bűne, amit Ádámék "alkottak" a Paradicsomban, törölve van. Nyilván ez a hívőkre vonatkozik, de manapság akkor is azt mondják, hogy az ember eredendően bűnös, ha hívő keresztény. Most akkor ez hogy van? Hiába hisz mondjuk Béla Jézusban, akkor is bűnös? Vagy attól, hogy bűnös, még visszanyerheti az örök életet, amit Ádámék elcs_sztek?

[sorry a fogalmazásért, nem volt türelmem irodalmiabban fogalmazni, remélem, senki nem sértődik meg rajta]


2009. nov. 18. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem a Jézusban hívő,hanem az ő tanításait követő ember.Istenben hisz,már aki.

Az eredendő bűnt igen,"törölte"Jézus,viszont ugye nem vagyunk olyan kis ártatlan báránykák.Életünk során kis ezt-azt összeszedünk.Igen,vissza lehet "nyerni"az örök életet,Isten megbocsájtó.Csupán kérni kell.

2009. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

Pont az egyik kérdésem kapcsán merült ez fel, és gondolkodtam is rajta, hogy megkérdezem. De megelőztél. :)

Eddig én sem kaptam rá választ. Hiszen ha Ádámék büntetése az volt, hogy meghalnak, és Jézus ezt a bűnt eltörölte (megváltotta), akkor mi mi a fenének kell, hogy meghaljunk?

Már azt sem igen értettem, hogy miért kell az utódokat is büntetnie egy hibáért. De azt meg főleg nem értem, hogy ha a bűn megváltást nyert, miért kell mégis bűnhődnünk. És miért vagyunk eredendően bűnösek? Teszem azt egy csecsemő milyen óriási bűnöket követhetett vajon el, hogy meg kell halnia?

2009. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Az eredendő bűn azt jelenti, hogy a bűnbeeséstől az ember visszasüllyedt a természeti lény állapotba, elvesztette természetfeletti kiváltságait. Ösztönei befolyásolják, és halandó lesz. A tudatlan újszölöttekbe is átöröklődik.

Krisztus az örök élet lehetőségét jelenti.

2009. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
Még annyit, hogy a bűnre való hajlamainkat a bűnbeeséstől (amióta adottak- sátán sikeresen megkísértette őket kígyó képében, és így megették a tiltott gyümölcsöt) le kell tudnunk küzdenünk magunkban. És ennek jutalmául nyerjük el az örök boldogságot.
2009. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Jézus nem az eredednő bűnt törölte,hanem a többit ,amit az emberek összeszedtek,de az eredendő bűn vagyis az "almalopás" az megmaradt!
2009. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdésfelvető!

Az eredendő bűn nem bibliai tanítás, így attól értelemszerűen Krisztus nem válthatott meg...

A bűn következtében az emberi természet romlott meg, vagyis bűn által megrontott emberi természettel születünk.

Ezt a természetet hordozzuk egész életünkben, függetlenül attól, hogy keresztények vagyunk vagy sem. Ez a természet a gyakorlatban azt jelenti, hogy hajlamunk, erős késztetésünk van a bűnre, amit nevezhetünk az önzésnek, vagy magunknak kedvezésnek ha úgy jobban tetszik. Ennek sajnos természetes következménye, hogy ebben az állapotban alkalmatlanok vagyunk az örök életre, ezért is kell meghalnunk. "A bűn zsoldja a halál" írja a Biblia.

A megváltás pedig azt jelenti, hogy valaki átvállalja a bűneink következményét, lemond az életéről, amivel saját maga rendelkezik, azért, hogy mi élhessünk. Ez a szeretet és az önzetlenség törvénye, amely Isten jellemének alapja. Ha ezt a megváltást elfogadjuk, akkor bennünk is felébred a vágy arra, hogy legyőzzük bűn által megrontott emberi természetünket, hogy ezáltal betölthessük teremtésünk igazi célját az Istennel való közösséget. Itt szembesül az ember először azzal, hogy ezt saját erejéből nem tudja megvalósítani, "mert testünk rabul ád a bűnnek" ahogyan Pál apostol írja. Ha valaki azonban az Isten segítségét kéri ebben, akkor az Isten átformálja a jellemét, és alkalmassá teszi arra, hogy győzni tudjon a természetén. Ezt nevezi a Biblia megszentelődésnek. Ez gyakorlatilag egy életen át tartó folyamat, az ember életében megjelennek a "lélek gyümölcsei" és alkalmassá válik az örök életre.

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Péter

(Bibliaház Gödöllő)

2009. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Aki hisz Istenben és elfogadja Jézus váltságáldozatát, és hisz benne, hogy ő azért halt meg, hogy amit Á+É elrontott, azt ő helyrehozza, azoknak az embereknek van lehetőségük a jövőben élvezni ennek áldásait. Mivel Isten eredeti szándékát végre fogja hajtani.

MÉg annyit tennék hozzá, hogy Jézus mindenkiért meghalt. Kivétel nélkül. Érted, értem, mindenkiért. Hogy ki fogadja el a váltságot, és ki nem, az már más kérdés.

A Mózesi tv. idejében rengeteg dologért kellett áldozatot hozni. Gabonafelajánlás, állatáldozat, stb. Jézus egyszer s mindenkorra feláldozta magát az emberekért.

2009. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez a "Bibliaház Gödöllő" nem bújtatott reklám véletlenül? :) Muszáj ezt odaírni!

Ha vki Isten nevében reklámoz, akkor az már mentség? :)

2009. nov. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves tegnap 12:11-kor hozzászóló!

Nem bújtatott reklám. Én vállalom, hogy ki vagyok, honnan, és mit írok. Nem minden válaszom alá írom, oda, most pl. nem fogom kiírni. Azt a honlapot én szerkesztem, nincs rajta semmilyen reklám, nem akarok senkinek semmit eladni, még pénzt sem szeretnék keresni vele. A reklám áruk vagy szolgáltatások megvételére, illetve igénybevételére ösztönző hirdetés.

Üdv: Péter

2009. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Off: Ne sértődj meg, Péter, de az, hogy odaírod a kommentjeid végére a nevedet, nos... Hogy is fogalmazzak... Számomra kissé mosolyra fakasztó. Méghozzá azért, mert ez teszi a válaszaidat hittérítő beütésessé, és ami hittérítősen hat, gyakran vicces szokott lenni.

On: Én ezt már tényleg nem értem. Az egyik kommentelő azt mondja, hogy Ádám és Éva kezdetbeli bűne lett törölve, a másik meg azt álltja, hogy az összes bűnt törölte Jűzus, kivéve Ádám és Éva bűnbeesését. Akkor most mi van? Lehet, hogy én velem van a baj; bizonyára túl hülye vagyok... Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy nem tudom eléggé komolyan venni ezt a témát. Hangsúlyozom; lehet, hogy velem van a baj!

A félreértések elkerülésének érdekében leszögezném; nem vagyok vallásos, de ateista sem. Hiszek Istenben.

2010. júl. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!