Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Motivációs tréning és a...

Motivációs tréning és a szcientológia. Mi történik ott?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömet az új munkahelyén motivációs tréningre küldték, mint kiderült most, a motivációs tréninget szervező cég, igen közel áll a szcientológia egyházhoz.

A tréning 3 napos, de mondták neki, hogy amit eddig hallott az semmiség, majd az utolsó egy órában lesz a lényeg. Mi fog ott történni?


2009. nov. 19. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy bekerül az egyházba... legalábbis ő úgy hiszi. Ha kitöltetnek veled egy teszted, nekik elég a neved, és felkerülsz az adatbázisukba szcientológusokként. Nem fognak erről megkérdezni, és évekig fogják húzni, mire lekerülsz onnan.

Ha nem kötelező, senki se menjen el szcientológiagyanús helyre, pláne, ha téningre meg tesztkitöltésre megy az ember. Ha biztos, hogy szcintológiai céghez mész, onnan pár hónap a kötelező belépés... még akkor hagyd ott a céget, mert, ha a tiéd csatlakozik, megkeserítik az életed, és tönkretesznek! Kilépni sohase fogsz, mert azután igyelnek téged.

2009. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem volt gyanús, hát csak egy motivációs tréning... Az a hely ahol dolgozik, az sem volt gyanús, hogy közel állna a szcientológiához.

Eddig még jókat mondtak neki és ott sem mondták neki, hogy bármi köze lenne szcientológiához. Csak éppen kiderült, hogy a motivációs cég vezetője, szcientológia egyház egyik befolyásos embere.

2009. nov. 19. 16:01
 3/11 anonim ***** válasza:
2009. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
meneküljön amíg lehet, a munkahelyéről is!
2009. nov. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
29%

Na, azért nem kell ilyen problémásan felfogni a dolgot!

Én is voltam egy tréningen, ahol rögtön azzal indítottak hogy tudjuk-e Hubbard ki volt. Na itt többen felhördültünk, aztán csakhamar leesett hogy ez az a tréningcég melynek vezetője a Lenkei Gábor... A lényeg: maga a tréning Hubbard megfigyelésein alapuló pszihológián alapult, teljesen használható anyag egyébként. Sokan ennek ellenére végig rosszalták, hogy egy scientológiai cég nyomja a dolgokat. A végén nem volt semmi beszervezés vagy valami. Amúgy van nekik egy műszerük amivel kiszűrik mely emberekre van szükségük és melyekre nem. Na ott kezdődik a beszervezés, amúgy meg bárkit lelehet állítani szerintem.

2009. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősödnek, ha van esze, nem sokáig marad a munkahelyen. Egyre több tanfolyamra fogják küldeni, túlórázással jár majd és talán fizetnie is kell érte, miközben értelmetlen az egész. Az olyan cégek, amelyek érdemi szakmai munka helyett ilyen hülyeségekre fordítják az energiáikat, hamar tönkremennek. Nem véletlen, hogy a szcientológus cégek úgy hullanak, mint a legyek, évente 20-30 százalékuk csődbement régebben, amíg nyomon lehetett követni a WISE kiadványaiban.


Egyébként a bevezető szci tréningek között van értelmes, pl. a kommunikációs kurzus sokakon segített már, de ezt úgy hívják, hogy beetetés.

2009. nov. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

"A lényeg: maga a tréning Hubbard megfigyelésein alapuló pszihológián alapult, teljesen használható anyag egyébként. Sokan ennek ellenére végig rosszalták, hogy egy scientológiai cég nyomja a dolgokat. A végén nem volt semmi beszervezés vagy valami. Amúgy van nekik egy műszerük amivel kiszűrik mely emberekre van szükségük és melyekre nem."


O sancta simplicitas!

2009. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom, h mindenképpen óvakodjon, ha lehet talán tényleg célszerű lenne váltani, én úgy tudom, h elég durva dolgok történnek a szcientológia szektán belül, főleg ha esetleg vki , aki már benne van, ki szeretne lépni később. Saját tapasztalatom annyi, h egyszer kaptam az utcán egy személyiségtesztet tőlük, h töltsem ki, és vigyem be a központba (nah persze :DDD ), és hát elég durva és nagyon személyes kérdések voltak benne, úgy hogy sztem mindenképp veszélyes!Konkrétan válaszolva a kérdésedre, igen, sztem elképzelhető, h úgymond agymosottként jön vissza onnan, főleg ha amúgy is hiszékeny, és nem túl földhözragadt személyiség(ezt persze nem tudhatom), de sztem különböző pszichológiai módszerekkel igenis tudják ott manipulálni az embereket!!Meg úgy egyébként is óvakodnék minden ilyen amerikai típusú csoda, meg egyéb beszervezős dologtól!!
2009. nov. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy utolsónak: A műszerről én is tudok, és a végén úgyis az jön ki MINDENKINÉL, hogy szűksége van h azonnal belépjen az egyházba, ugyanúgy mint a személyiségtesztnél is mindig ez jön ki, mindegy, h mire hogy válaszoltál, és ezt ha őszinte vagy, te is tudod! :)Egyébként meg inkább ne feszegessük, h az (elektrosokkos !!) műszert még mi mindenre használják ....
2009. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Ó, te jó ég! Vajon mi történik? Mint minden tréning végén, általában akkor esik le a lényeg.


Amúgy meg befejezi az előadó az előadását.


Mégis mit gondolsz, mi lesz? Tudjátok egyáltalán, hogy mi az az agymosás valójában? Vagy csak beszélni tudtok róla?

2011. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!