Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan születhetett meg...

Tamás321 kérdése:

Hogyan születhetett meg Jézus, ha mindig létezett?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy erre a világra jött Jézus, amikor megszületett. De mint Krisztus, léteznie kellett az örökkévalóságban is. Ha pedig előbb létezett, mint ahogy testben megszületett, akkor két valóság ütközik. Erre kérnék magyarázatot. A szellem-lélek-test hármasságról szóló magyarázatokat nem kérem.

2013. nov. 25. 13:57
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

"megfelelö"...eltértél a témától,

öszintén szólva engem is érdekel hogyan felelsz meg a kérdezö kérdésére ami így szól: Hogyan születhetett meg Jézus ha mindig létezett?

2013. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

még ennyit szeretnék hozzátenni: A János 1:1-hez amit "megfelelö" idézett, a 18 vers ezt írja: "Istent soha senki nem látta az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van az jelentette ki...


Itt logikusan két eltérö személyröl van szó. Az Atyáról akit senki sem látott az emberek közül, és a Fiúról aki földönlétekor beszélt az Atyjáról...Aki az Atya teremtésének volt a kezdete, és azután mindent együtt teremtettek....így írja a Biblia


Tehát amikor a Fiú életét az Atya átvitte Mária méhébe, a világ nem maradt Mindenható Isten nélkül, nem az Atya élete lett beültetve Mária méhébe, hanem a Fiúé.


Mint embrió kifejlödött tökéletes kisgyermekké, akit késöbb a szülei védtek, ápolták, etették, tisztába tették, szerették stb.


Felnött korában megkeresztelkedett és tisztelettel beszélt az Atyáról, és feláldozta életét az emberiségért...Azután nagy dicsöséget, trónt kapott az Atyától, hogy minden térd meghajoljon elötte


Jézust az Ézsaiás 9:6 hatalmas Istennek, de nem mindenható Istennek nevezi. Csak Jehova Isten van mindenhatónak megnevezve.


Maga Jézus idézte a János 10:34,35-ben a Zsoltárok 82:1-6 versét, ahol maga a mindenható Isten a földi bírákat, közönséges tökéletlen embereket isteneknek nevezi /érdemes elolvasni/


Ha a tökéletlen földi birákat maga a Mindenható Isten isteneknek nevezte, akkor mennyivel inkább kijár Jézusnak ez a név.... de akkor sem nagyobb sem nem egyenlö az Atyával.... ezt Ö maga megmondta: "Az én Atyám nagyobb nálamnál...."

2013. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Hát éppen erről van szó. A Fiú életét átvitte az Atya Mária méhébe. És innentől kezdve már biztos, hogy nem is érthető az egész. Hova tűnt akkor a Fiú? Hirtelen embrióvá zsugorodott? Mégis hogyan kell ezt elképzelni?
2013. nov. 26. 17:52
 24/39 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdezö, közeledsz ahhoz, hogy megértsed hogy nincs háromságtan és hogy Jézus nem a Legfelségesebb Isten /bár leszögezted, hogy erröl nem akarsz hallani/ :-)


hogy az Atya a Fiú, nem egy , hanem két teljesen különálló személy.


Az Atya aki megteremtette a Fiút,... átvitte a Fiú életét emberi embrió formájában a Mária méhébe, ezzel nem szünt meg létezni a Fiú élete, hanem emberi formát kapott. Az evangéliumokból megtudjuk, hogy az Atya védte a Fiú életét.....pld.Heródestöl


Az embrió nem halott. Az Izraelitáknák adott törvényében Jehova Isten egyenlövé tette a felnött ember és az embrió életét .....

2013. nov. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Igen ám, de gondolj bele. Mielőtt Krisztus úgymond egy emberi embióvá vált volna, azelőtt betöltötte az egész világmindenséget, ő maga volt az élet és az értelem. Ha most mindez egy tudat nélküli embrióvá változik, akkor annyi, mintha eltűnne. Aztán csak később jelenik meg az embrió tudata, értelme, a növekedése közben.
2013. nov. 27. 08:27
 26/39 A kérdező kommentje:
Egyébként már annyit gondolkoztam ezen, hogy lassan kezdek rájönni a válaszra.
2013. nov. 27. 08:29
 27/39 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö, most egy kicsit elveszítettem a gondolatmeneted fonalát. Meg tudnád nekem kérlek magyarázni, hogy érted a kérdésedet?
2013. nov. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Ha Krisztus megszületik emberként, akkor az egy létezés. Ha már előtte is létezett az örök életben, az mégegy létezés. Érted? Két létezés egy Krisztusra.
2013. nov. 27. 08:34
 29/39 anonim ***** válasza:

kösz a kiegészítést a kérdésedhez :-)


Most sajnos nincs idöm, de ha megengeded szeretnék ehhez a témához visszatérni...

2013. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 megfelelő ***** válasza:

Kedves Katy?


Miért tértem el a témától? Az enyém volt a legelső válasz, ha jól emlékszem, az nem elég?

2013. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!