Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan születhetett meg...

Tamás321 kérdése:

Hogyan születhetett meg Jézus, ha mindig létezett?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy erre a világra jött Jézus, amikor megszületett. De mint Krisztus, léteznie kellett az örökkévalóságban is. Ha pedig előbb létezett, mint ahogy testben megszületett, akkor két valóság ütközik. Erre kérnék magyarázatot. A szellem-lélek-test hármasságról szóló magyarázatokat nem kérem.

2013. nov. 25. 13:57
1 2 3 4
 31/39 megfelelő ***** válasza:

A te válaszodra reagáltam, :


elöttük teremtette Isten a mennyet és a földet...


Meg most arra, hogyha valaki elsőszülött, az nem teremtett.

Benne van a szóban: elsőszülött...

2013. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, sikerült egy kis idöt szakítanom ...megmondom hogy nagyon is logikus a kérdésed :-)


------

Ha Krisztus megszületik emberként, akkor az egy létezés. Ha már előtte is létezett az örök életben, az mégegy létezés. Érted? Két létezés egy Krisztusra.

---------

és én hozzáteszek még egy kérdést: Hol volt Jézus Krisztus amikor halott volt?


Élt valahol, vagy halott volt mint a többi halottak a teljes tudatlanság állapotában?


Nem akarok eltérni a témától, de hogy az egészet megértsük, ez is fontos.


Beszéltem olyanokkal akik azt állították, hogy Jézus a paradicsomban volt, mert megigérte a bünözönek, hogy vele lesz a paradicsomban. Egy apáca nekem azt beszélte, hogy Jézus a pokolba volt.... De ha halott volt, hogy élhetett valahol, és akkor minek kellett volna neki feltámadni ha úgyis élt mint halott? ??

2013. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Kedves grkaty!

Hát nagyon is jogos a te kérdésfelvetésed is. Ezt az egész témakört most kezdtem én is boncolgatni. Jelenleg a 8. résznél járok abból a tanulmányból, amit időközben írtam a teljes téma kapcsán. Szabadságom alatt, a jövő héttől elkészítem belőlük a videókat és felrakom a youtubera. Előljáróban annyit, hogy én magam is úgy gondolom, hogy Jézusnak meg kellett halnia ahhoz, hogy megváltsa az embereket. Ez teljes megsemmisülés szerintem. És ha valaki meg nem hal, feltámadni sem tud. És amikor mi meghalunk, hasonlóképpen megszűnünk létezni, semmiféle tudatunk nem lesz. Az egyik magyarázat nálam az, hogy a lélek maga a bűnös, maga a lélek hal meg és a lélek számara lett a megváltás, ami abban nyilvánult meg hogy lélek adatott a lelkekért, mégpedig halálra.

2013. nov. 27. 18:06
 34/39 A kérdező kommentje:
Az eredeti témához visszatérve egyébként itt sok mindenkinek igaza lehet sok mindenben. Mert pl. valóban segít a megértésben, ha az úgynevezett szentháromságot is figyelembe vesszük. A végkövekeztetésem összefoglalása az, hogy a választ a kettős létezés csodája adja meg. Jézusban az Atya és az Atyában a Fiú. De ez kicsit hosszabb téma.
2013. nov. 27. 18:16
 35/39 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,

Én alapos kutatás után megértettem, hogy igazán nincs a Bibliában sehol sem szó a háromságtanról. A történelmi adatok alapján csak az i.sz. 4 században Konstantin császár idejében vették be ezt az eredetileg pogány tanítást a "keresztény" dogmák közé. Ennek alapján terjedt el az a nézet is, hogy Jézus Krisztusból legfelsségesebb Istent csináltak.


Pál apostol megjövendölte, hogy báránybörbe bújt farkasok fognak belépni a keresztények közé, akik hamis tanításokat fognak terjeszteni.


Kedves kérdezö, ha van kedved elolvasni még egyszer ezt a Bibliai verset. Kolossé 1:15-17. Itt megtudjuk, hog Jézus Krisztust Valaki megteremtette. Ez azt jelenti, hogy az életének volt kezdete.


A János 6:38 ezt írja: "Mert azért szállottam le a mennyböl, hogy NE a magam akaratát cselekedjem, hanem ANNAK akaratát, aki elküldött engem."


A János 8:42 ezt mondta a farizeusoknak: "Mondá azért nékik Jézus: ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentöl származtam és jöttem, mert NEM magamtól jöttem, hanem Ö küldött engem.


Érezzük ugye, hogy két különálló személyröl van szó. Az Istenröl a Legfelségesebbröl. Ez Jehova Isten. Zsoltárok 83:18,19 versében szigorúan meg vannak fenyítve azok, akik kétségbe vonják ennek az Istennek a létezését.


Ha van Bibliád kérlek olvasd el ezeket a verseket.


Jézust a Fiút, Jehova az Atya mint elsöszülöttét megteremtette. Majd életét áthelyezte a Mária méhébe, az élete nem szakadt meg. Mikor már a földön volt, nem volt egyúttal a mennyben is. Tehát így csak egy létezése volt.


Azután három napig volt a halál fogságában. Addig megszünt létezni. Utána Jehova Isten az Atya feltámasztotta, és visszaadta neki eredeti formáját mint angyalt, szellemi lényt. De ugyanakkor nagy dicsöséget is kapott, hogy minden térd meghajoljon elötte, és Jehova Isten Jézust mint királyt kente fel.


De továbbra is alá van rendelve az Atyának.


Jézus ezt is mondta a János 17:3-ban: "Az pedig az örökélet, hogy megismerjenek téged, az egyedüli igaz Istent ÉS akit elküldtél a Jézus Krisztust."


Istent és Jézust, ez is két különálló személyt jelez.


A jw.org lapon ezzel kapcsolatban érdekes gondolatokat találhatsz. Látom kutatsz, gondolkodol .


Szép estét kivánok

2013. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Mielőtt Jézus és Ábrahám lett - én már vagyok.


Azért írom, hogy vagyok, mert a három idő valójában egy.

2013. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 megfelelő ***** válasza:

Ha az Atya és Jézus külön személy, akkor a Szent Szellem is az:


"Ha valaki az Emberfia ellen szól, annak megbocsáttatik, de aki a Szentlelket káromolja, annak nem bocsáttatik meg.""

"És ne szomorítsátok meg az Isten Szentlelkét, aki által el vagytok pecsételve a megváltás napjára."


Ha, csak sima erő lenne, nem személy, akkor nem lehetne megszomorítani, és nem venné olyan komolyan Jézus a káromlását sem. Tőle kell újjászületni, hogy szellemi kapcsolatunk legyen személyesen Istennel.


Jézus istenségére, most nem térek ki, ha érdekel, privátban.


Az eredendő bűn fogalma sincs szó szerint benne a Bibliában, mégis egyértelmű az írásokból...

2013. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 megfelelő ***** válasza:

Kissé részletesebben Jézus teremtéséről:


Kol 1:16-17

[link]

2013. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Shadowvzs válasza:

"Ha valaki az Emberfia ellen szól, annak megbocsáttatik, de aki a Szentlelket káromolja, annak nem bocsáttatik meg."


igy igaz, 3 szemely, de egy cel, az Atya akarata cselekedni.


Mi a halal? nem a letezes megszunese....

miert irna akkor, hogy utolsonak a halal es a pokol vetetik meg hogy halal es a pokol koveti...

Egy elszakadas Istentol, olyan alapot ahol mar nincs kegyelem, ugyanis mind a jok vagy rosszak elnek... menny vagy pokol, ha siman megszunne maga a letezes, akkor mi ertelme lenne a pokolnak vagy a tuznek tavanak?

2015. ápr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!