Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek milyen egy magyar...

Szerintetek milyen egy magyar no elete, egy muszlim vallasu ferfi mellett kezdetekben es kesobb, esetleg 1 ev mulva?

Figyelt kérdés
Ki mit tud az arabokrol es a szokasaikrol?
2013. nov. 26. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Nemcsak a magyar, de még az arabé is nagyon sanyarú. Ott a nő megszünik létezni és kuss a neve. De valakinek ez is megfelel.
2013. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ugy erzem, hogy ez fugg a ket szemelyisegtol is, mivel ha eltudjak valasztani a vallast az erzelmektol, s eltudjak fogadni egymas tulajdonsagat, szokasat, akkor lehet hosszu, szeretetteljes a kapcsolat.

Tobb evtizede elek hazassagban es a ferjem arab szarmazasu pl.

Ha van kerdesed, irj privben, szivesen valaszolok.

2013. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Ha a férfi komolyan veszi a muszlim vallását akkor biztosan megpróbálja majd a felesége életét is azzá változtatni... már az elején követelhet a férfi olyan dolgokat feleségétől amik a feleségének nagyon nem fognak tetszeni... a muszlim vallás olyan, hogy ha valaki nem születik bele hanem úgy rángatják bele, az előbb utóbb káros (nagyon káros) hatással lesz a belerángatott életére...


Én keresztény vagyok és szerintem jobb lenne minél előbb Jézusnak átadnunk az életünket, mielőtt még késő lenne...


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=Eivd0MYs63c


Üdv. tati

2013. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

"Ott a nő megszünik létezni és kuss a neve. De valakinek ez is megfelel."


Hát hadd ne mondjam, hogy milyen lányok azok, akiknek tetszik az e-féle bánásmód...

2013. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Valahogy úgy képzelheted el, mintha a nő egy szép váza lenne.

És ez még a jobbik eset - mert lehet munkagép is. Mosó, vasaló, főző, stb. és szülőgép.

2013. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
76%
Van egy erről szóló könyvem, az a címe hogy a "Fátyol mögött". Egy előkelő családból származó nő írja le névtelenül az életét... Benne van hogy nem tartják nyílván sem a születésüket sem a halálukat. Az apjuk, bátyjaik lenézik őket stb...
2013. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ugy erzem, hogy a kerdes lett rosszul megfogalmazva, mivel minden embernek az elete olyan, amilyet megteremt onmaganak pl.

TEhat ez nem fugg attol, hogy a tarsunk milyen nemzetisegu, itt emberi tipusokrol, egyenisegekrol van szo, s teljesen mindegy milyen nemzetisegu, de minden embernek vannak jo es rossz tulajdonsagai, ami nem fugg a vallastol, s foleg akkor, ha azt nem gyakorolja. Lehet vallas, ha nincs igazi hit! JElenleg Mo-on naponta tortenik gyilkossag, ferj megoli a nejet, s ez elfogahato?

2013. nov. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azert tettem fel a kerdest mert nagyon erdekel h. milyenek a muszlim ferfiak azutan, miutan felesegul vesznek egy magyar not. Mert sokan irjak h. a feleseget semmibe nem veszik, es hallgatniuk, engedelmeskedniuk kell ferjukre, meg hasonlok. Sokan irnak olyat h. a kezdetekben a csillagos eget is lehozzak, de miutan felesegul veszi a not, megvaltoznak idovel a ferfiak. Ezt nem ertem, mivel lesznek masabbak, hogyan bannak a felesegukkel.
2013. nov. 27. 13:22
 9/14 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, és szépen lepontoztak... pedig pont így kellene elképzelned. A férfinak tulajdona a nő.

Értelmes ember ugye megbecsüli és nem teszi tönkre a tulajdonát - ahogy a Korán is írja.

Ez van ott a házasság előtt és egy jó házasságban.


Ha a dolgok valami miatt rosszabbra fordulnak - na akkor jöhet a rongálás. Akkor sem kötelező - vannak házaspárok, akik szegénységben és nélkülözésben is emberként élnek együtt - de ez már nagyon nehéz a férfinak ilyen körülmények között.

A nőnek nincs választása, őt viszi az élet, amerre akarja. Max. fű alatt, csellel küzdhet az igazáért.

2013. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Huhhh, tudom mindenfélét írnak.

Nekem arab a férjem, és nagyon boldogok vagyunk.

sok függ a személyiségtől, honnan származik, milyen a családja, a szokások, tradíciók stb... attól, hogy valaki arab, nem kellene egy formán gondolni rájuk. Mások a szokások Észak - Afrikában, megint más Szaud - Arábiában, és más a Közel -Kelet többi országában is.

Fontos, hogy jól ismerjétek egymást és a szerelem mellett legyen tisztelet is.

Ők is csak emberek, és egyáltalán nem tekint a tulajdonának, sőt de még csak nem is halgass a nevem. :-)

Ugyanakkor ismerek más hasonló párokat, ahol szintén magyar feleség - arab nyelvű férj, és én magam sem viselném el azt, amiket az az ember mond a feleségének. De ha az asszony elfogadja, akkor az ő dolguk.

Nem lehet általánosságokban beszélni, hogy milyenek az arab szokások, mert teljesen más szokások élnek pl. Egyiptomban, és mások Kuwaitban. Szinte minden országnak meg vannak a maga szokásaik.

Más egy berber, beduin, palesztin, arab stb...


De nem szaporítom a szót, természetesen mindenki maga dönt. Tanácsként csak azt tudom mondani, mielőtt dönt, alaposan ismerje meg a férfit, de nem a hírekből, mende mondákból.

2013. dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!