Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Földi reménységűek? Hogy is...

Földi reménységűek? Hogy is van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon olvastam, hogy a JT, akik a földi reménységűekhez tartoznak, azok abban bíznak, hogy ha Jézus feltámasztja őket a halottak közül, akkor az Új Földön fognak lakni, a HÁZASTÁRSUKKAL, esetleg gyerekeikkel. Na de, Jézus ezt mondta:

Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben. (Márk 12,25)


U.i: a kérdést nem provokációnak szántam, csak érdekel a téma



2013. dec. 1. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Szerezz be egy Újvilág fordítású Bibliát, és nézd meg abban ezt a részt + a magyarázatot. :)
2013. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%

Mert amikor feltámadnak a halottak közül, a férfiak nem nősülnek, és a nők sem adatnak férjhez, hanem olyanok, mint az angyalok az egekben. (Új világ ford.)


Egyébként szerintem ezt úgy értelmezik, hogy akik halálok előtt házasok voltak, azok feltámadás után képesek lesznek felismerni párjukat, tehát a korábban is házasok lakhatnak együtt házastársukkal.

Csak akik nem voltak házasok, azok már nem is lesznek, mert a feltámadás után nem lesz házasodás.


Viszont ez az értelmezés sem állja meg a helyét. Ugyanis ez a vers éppen ahhoz a szakaszhoz tartozik, amiben arról van szó, hogy utód nélkül hal meg a férj és akkor annak fivére kell, hogy utódot támasszon helyette - majd felteszik a kérdést, hogy feltámadás után akkor kinek lesz az a nő a házastársa?


Erre az a válasz, amit a kifejtős részben idéztél.

Tehát itt a lényeg az, hogy nem számít, házas volt-e valaki halála előtt vagy sem. Mert "olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben." A mennyek országa pedig tudatállapot, ahol Isten betölt mindent... :)


1.

2013. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Szerintem ott szúrják el, hogy kifelé nézegetnek és kívülről várják a megoldást,...pedig: "Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el. Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa tibennetek van"

2013. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben"


Ez jó kis Bibliavers! És sokminden kitünik belöle!

Elöszöris "Mert mikor a halálból feltámadnak" ez azt jelenti, hogy a halottak azok HALOTTAK, vagyis nem angyalkák, hanem halottak, és fel kell támasztani öket ahhoz, hogy ujra éljenek.

A másik, pedig "olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben"

Ebböl kitünik, hogy nem angyalok lesznek az egekben, hanem OLYANOK lesznek, vagyis VALAMIBEN olyanok lesznek.

Ennek az értelmezéséröl nem hallottam még, hogy miért mondta ezt Jézus, de ki tudja, szo szerint is érthette!

2013. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
A feltámadás nem csak a testi halál után lehetséges,hanem már ebben az életben...új szívet adok,és új lelket...
2013. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Megpróbálok könnyen érthető módon válaszolni. Az angyalok között nincs házasság. Az is kitűnik a Bibliából, adott esetben a szövegkörnyezetből, hogy a halál felbontja a házasságot. Így tehát azok akik feltámadnak, azok nem lépnek már házasságra, hanem olyanok lesznek mint az angyalok. Tehát azok akik valaha házasok voltak és meghaltak, a földre való feltámadás után már nem lesznek házasok.
2013. dec. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Minek utána mindenki megválaszolta a Tanúk helyett a kérdést, most Én mint egy Tanú is leírom, hogy ez hogyan van ha már a kérdést állítólag nekünk tették fel...


Mint azt sokan tudják, abból hogy írtuk is a Biblia elsősorban a "mag" /Jézus/ másodlagos részének a felkent keresztényeknek íródott, akik Társ királyai lesznek az égben Jézussal. Ők égi reménységűek. ezért írja, hogy olyanok lesznek mint az angyalok


Akik pedig a földre támadnak fel, hasonlóan fognak kinézni mint ahogy az előtt nyilván mint fizikai lények nem egyenlőek az angyalokkal, tehát nem kizárt hogy újra házasodhatnak, vagy tovább élhetnek a feleségükkel férjeikkel.

A Zsoltárok 37:29 ezt írja: „Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta lakoznak.” Gondolj bele! Családok és barátok, akiket a halál elszakított egymástól, újra találkozni fognak itt a földön. Amikor arra gondolsz, hogy újra élvezheted majd azok társaságát, akik egykor annyira fontosak voltak neked, természetes, hogy a szíved megtelik boldogsággal.

Hogy konkrétan mi történik arról jelenleg nincs bibliai információ, ezért mást nem írhatok.

Viszont az hogy valaki ott lehet, az már többet ér mint ezzel a gondolattal most foglalkozni.

2013. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

2- ebben én is egyetértek

7- végre egy Tanú: no szóval, látom nem igen olvastad el az egész részt, tudom ez egyben az én hibám is, de gondoltam aki válaszolni fog, az majd elolvassa az egész történetet...ezért bemásolom ide:


És jövének hozzá Sadduceusok, akik azt mondják, hogy nincsen feltámadás. És megkérdezék őt, mondván: Mester, Mózes azt írta nékünk, hogy ha valakinek fitestvére meghalt, és feleséget hagyott hátra, gyermekeket pedig nem hagyott, akkor az ő feleségét vegye el az ő fitestvére, és támasszon magot a fitestvérének. Heten valának tehát fitestvérek. És az első feleséget vőn, de meghalván, magot nem hagya. És a második elvevé az asszonyt, de meghala, és magot ő sem hagya: a harmadik is hasonlóképpen; És mind a hét elvevé azt, és magot nem hagyának. Legutoljára meghalt az asszony is. A feltámadáskor tehát, mikor feltámadnak, melyiköknek lesz a felesége? Mert mind a hétnek a felesége volt. Jézus pedig felelvén, monda nékik: Avagy nem azért tévelyegtek-é, mert nem ismeritek az írásokat, sem az Istennek hatalmát? Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben. A halottakról pedig, hogy feltámadnak, nem olvastátok-é a Mózes könyvében, a csipkebokornál, hogy mi módon szólott néki az Isten, mondván: Én vagyok Ábrahám Istene, és Izsák Istene, és Jákób Istene. Az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene. Ti tehát igen tévelyegtek.


"Mint azt sokan tudják, abból hogy írtuk is a Biblia elsősorban a "mag" /Jézus/ másodlagos részének a felkent keresztényeknek íródott, akik Társ királyai lesznek az égben Jézussal. Ők égi reménységűek. ezért írja, hogy olyanok lesznek mint az angyalok " - nem hinném, hogy a fenti példázatot csak az "égi" reménységűeknek mondta volna Jézus, mivel a Sadduceosuk kérdeztek e felől Tőle, és Jézus a kérdésükre válaszolva mondta amit. Vagyis az mindenkinek szól.


"Akik pedig a földre támadnak fel, hasonlóan fognak kinézni mint ahogy az előtt nyilván mint fizikai lények nem egyenlőek az angyalokkal, tehát nem kizárt hogy újra házasodhatnak, vagy tovább élhetnek a feleségükkel férjeikkel. " - ami nincs megírva a Bibliában, azt nem kell kitalálni. Én még nem olvastam arról, hogy ha feltámadnak a halottak, akkor hasonlóan fognak kinézni, mint azelőtt. Igen tudom Jézus a saját testébe támadt fel, de ebben a részben Jézus azt is megemlíti, hogy az Úr nem a holtak Istene, hanem az élőké. Megemlíti Ábrahámot, Izsákot, és Jákóbot. Vagyis ők már feltámadtak, mert ha nem támadtak volna fel, akkor Jézus nem mondta volna: Az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene. Ti tehát igen tévelyegtek. Ebből le lehet szűrni, hogy a halottak(akiket megemlít) már feltámadtak. Vagyis nem "alszanak".


Szerintem, a mennyben nem az lesz a fontos, hogy az ismerőseiddel találkozz, hanem hogy az Úrral.


Peace

2013. dec. 2. 15:14
 9/18 A kérdező kommentje:
ja és köszönöm mindenkinek a válaszát, ha van még hozzáfűznivalótok, jöhet...
2013. dec. 2. 15:14
 10/18 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de nem mindenki megy az égbe, és akik oda mennek az nem "családostul" megy oda.

Egy valamit szeretnék hozzá fűzni,

A 144.000 királyi papság egyénekből áll, nem családokból, és azok akik oda tartoznak azok ha szomorúnak is tűnik, itt hagyják a családjukat,

Így valószínűleg de megerősíteni ezt nem tudom mert erről még nem néztem utána:

Az a házastárs aki itt maradt Férjhez megy egy földön élőhöz.Vagy megnősül...

2013. dec. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!