Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent szeretném megismerni,...

Istent szeretném megismerni, ez lehetséges, vagy csak hinni kell Benne, és minden rendben?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem hogy is van ez ,hogyan higgyek olyan valakiben akit nem ismerek,végül is hiszek is meg nem is.de érzem ez így nem jó.Mit tegyek?
2013. okt. 28. 19:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
:D namost nem akarlak megtéríteni de miért van az hogy szellemekre 10000000000000000000 bizonyíték van hogy léteznek mégis senki sem hisz bennük Istenre meg semmi bizonyíték nincs mégis hisz szinte mindenki, valamint már bizonyított hogy a Földet marhára nem ő kakilta ki, és azt írja az a félresikerült könyv (biblia) hogy a Föld kialakulásakor mindent víz borított és akkor leszállt és......stb nah a Föld kialakulásakor minden volt rajta csak víz nem! :D szóval sehogy nem fogod megismerni! akkora esély van rá hogy találkozol vele mint hogy én találkozok Itachival! :D
2013. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%

"Mit tegyek?"


Töltsd hasznosabb és értelmesebb dolgokkal az időd!

2013. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Atomirészecske!


Hol van az a 1000000 bizonyíték? Link, esetleg?

2013. okt. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogyha úgy döntesz, hogy "na, mától hiszek az ufókban", akkor az utolsó műholdat is annak fogod nézni.

Bebeszélheted magadnak, ha gondolod.

2013. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
De mondom BOCSI! Én a 21. századi ember nevében beszélek! Az hogy az ősember nem tudta hogy mi a ffff az a villám, az oké, mert ő szó szerint most jött le a fáról! ha belegondolsz a tudomány 100 év alatt közelebb vitt minket az élet értelmének bemutatásához mint a vallás 1 milló év alatt!
2013. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell link! minek? beírod netbe szellemvadászok, szellem történetek stb ilyesmiket és igenis van rájuk bizonyíték!
2013. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
:)
2013. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Atomirészecske: Te a majomtól származol?


Én valahogy nem nagyon tudom elképzelni,mivel majomtól csak majom született,napjainkig .lehet te kivétel vagy ?

2013. okt. 28. 19:38
 9/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a "csak hinni kell benne és minden rendben" gondolkodással nem mész messzire. Mert a kérdés felmerül: Ki az, akiben hiszel? És honnan tudod, hogy az univerzumot teremtő végtelen erőnek van egy olyan személyisége, akihez fordulhatsz? Van egyébként, legalábbis létezik általunk is megközelíthető formája, de ha te hajlandó vagy személyes tapasztalat nélkül hinni bárkiben az egyszerű kétségbeesett vakhit, érzelmi zsarolása az univerzumnak. Az ilyen hit szokott az első nehézség és tragédia után átfordulni a "miért ilyen gonosz Isten? " illetve "Miért nem válaszol Isten?"


És erre a válasz rendszerint még több kérdés: Melyik Isten? KI az aki nem válaszol? És biztos, hogy nem válaszol? Esetleg nem tetszik a válasz?


Szóval az én szerény javaslatom hogy ha vágysz az Istennel való találkozásra, először is szólítsd meg. Beszélj hozzá, hívd, keresd. Mondd el neki hogy meg akarod ismerni őt, akárki is legyen. Aztán kezdj el keresni, vallások, filozófiák között. Ahol otthon érzed magad, állj meg, mert valószínűleg ott a helyed. Ez nem jelent feltétlen végállomást, de sokszor van hogy át kell esni egy bizonyos időszakon, tartozni valahová, alapismereteket szerezni, hogy végülis saját magad formáld a világképedet és az Istennel való kapcsolatodat. Sok sikert.

2013. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
ÚRISTEN!!!! Emberi teremtmények szégyene! Mert mi csak úgy a semmiből lettünk! És igen! Attól származom mint ahogy itt, és ezen a bolygón mindenki! Ilyenkor megnyugszom hogy van nálam butább ember is :)
2013. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!