Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha muszlim szeretnék lenni...

Ha muszlim szeretnék lenni akkor körül kell metéltetnem magam?

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 19:15
 1/9 anonim válasza:
28%
Dehogy,azt a zsidók csinálják. Barbár egy szokás.
2013. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2013. dec. 3. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

de ha nem vagy zsidó, akkor is körülmetéltetheted magad

csak hívj meg a bármicvódra

2013. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom körülmetéltetni magam 2 okból. 1.:Az a bőrdarab nem véletlen van ott. Szerintem az tökéletes ott! 2.:A körülmetélés csökkenti a szexuális élvezetet.
2013. dec. 3. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdezõ!


Rossz hírem van: IGEN.

A muszlimok is körülmetélkednek, ezt a muszlim vallás, vagyis az iszlám is elõírja. A különbség csak annyi a zsidókhoz képest, hogy a született zsidó fiúkat 8 napos korukban metélik körül, mert így parancsolta I-ten, a született muszlim fiúkat pedig 13 éves korukban, mert az Iszmaelt, akit a muszlimok õsattyuknak tartanak, 13 éves korában metélték körül.


Azért írtam, hogy "született", mert aki késõbb veszi fel a vallást, az természetesen akkor matélkedik körül.


A zsidó vallásban ez az I-tennel kötött szövetség jele. ( Biblia )

A muszlimoknál nem tudom, milyen magyarázatot fûznek hozzá a fentin kívül.


Ez van.

2013. dec. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy régen azért metélték körül megukat mert nem tudtam rendszeresen tisztálkodni.
2013. dec. 4. 09:13
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Akkor, had irjam meg az igazsagot, mint muszlim, a korulmetelkedes, u.n. szunna tehat hagyomany jo ha megtortenik, de nem kotelezo, en akiket ismerek, felvettek az iszlamot, nem mind csinaltak meg, akik megis azok nagyon szeretik.
2013. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Koran pl sehol nem ir a korulmetelesrol.

A Bibliaban meg annyit mond rola Jezus, hogy nem szukseges.

2014. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelezö magadat körül meteltetnı ha felnöttkent veszed fel az iszlamot, hıgıenıaı okokbol van valoban.
2014. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!