Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reinkarnáció és a menny-poko...

A reinkarnáció és a menny-pokol hogyan fér össze?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen ha valaki meghal és utána a mennyben vagy a pokolban fog létezni, akkor nem tud reinkarnálódni, és ez fordítva is igaz, most akkor a kettő kizárja egymást nem? Erről mi a véleményetek?

2013. dec. 4. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Na,elmondom, én hogy képzelem el. Na, szal, először meghalás után mindenki a Pokolba kerül, ott megnézetik vele az összes tévedését, baklövését, amit elkövetett, utána van egy ilyen fa, azon föl lehet mászni a Menyországba. Na, aztán gondolom vannak ilyen sorsok, azt asszem, hogy kérdezik, bevállalod-e az adott sorsot amit szánnak, de valakinek úgyis be kell, azt leszületsz és tádámm:D:D
2013. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 II.Dartheon ***** válasza:
100%

hűha.. 1-es, ez eléggé ... izé így :)


Szerintem meg akkor van mennyországba jutás, ha megtanultad azt amit meg kellett az életeid során.. a pokol? az nincs, az itt van, ameddig rá nem jössz a titok nyitjára.


Tehát addig és addig születsz újjá, amíg a rád kiszabott feladatot nem teljesíted, és amint ez megvan, és felelősségteljes életet éltél, jó életet, akkor irány a mennyország! ha meg nem, maradsz a körforgásban.

2013. dec. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1.vagyok,a2-esnek ezzel a részével teljesen egyetértek:"Tehát addig és addig születsz újjá, amíg a rád kiszabott feladatot nem teljesíted, és amint ez megvan, és felelősségteljes életet éltél, jó életet, akkor irány a mennyország! ha meg nem, maradsz a körforgásban."

Amit középre írt,azt meg nem tudjuk ellenőrizni, szóval azt passz:D:D

2013. dec. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sehogy :P
2013. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sehogy, mivel a szónak ezen értelmezése szerint nem létezik pokol, és így reinkarnáció sem.


az ember jogos büntetése a halál, vagy is a nem létezés, semmilyen más "jutalmat, vagy "büntetést" nem hozott létre Isten ebben az elrendezésben.

2013. dec. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szeressük egymást ***** válasza:
Zsid 9:27. . ...elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet:
2013. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehezen...


Mondjuk nekem kiskoromban volt egy olyan elképzelésem, hogy mi van, ha egy darabig vagyunk a mennyben, aztán leszületünk a Földre, aztán megint a mennybe kerülünk, elvagyunk ott bizonyos ideig, majd ismét leszületünk... :-)

2013. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én elképzelésem:

A pokol és menny állapotokat jelölnek.Az egyik a totál nyomorúságét,a másik a felhőtlen boldogságét.Egyik sem kötött a túlvilági élethez,mindkettőt el lehet érni itt a földön.Persze a halál után is ugyanúgy.De mivel semmi sem tart örökké,ezért a halál utáni létben sem fog valaki örökké vagy a pokolban,vagy a mennyben létezni,tehát élhet a reinkarnációval,mint egy újabb földi tapasztalás lehetőségével.De a túlvilágon nem kizárólagos minden,tehát a reinkarnáció,menny és pokol nem zárják ki egymást.

2013. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
a pokol a halalt jelkepezi,nem letezik.aki a pokolba kerulne,az meghal.iteletre feltamasztatik,hogy megtudja mit szalasztott el,de meghal,nem lehet orok elete.menyorszagba kerulnek nehanyan,144 ezer.a Fold ujra lesz formalva,olyanna mint volt a kezdetekkor es ottan fogunk elni sokan,kik feltamasztatnak
2013. dec. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha tudod, nézd meg a Nosso lar (Otthonunk) c. brazil filmet. Asszem 2010-ben készült. Egy amolyan spirituális Ablak-Zsiráf, nagyon életet támogató, közérthető, és segíthet Neked a kérdésed megválaszolásában.


Nem tudok állást foglalni abban, hogy a film világképe igaz-e. Nincs elég információm, és nem vagyok elég intelligens hozzá. De attól a film még hasznos a világképed kialakításában.


Üdv R.

2013. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!