Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények, amikor...

Kedves keresztények, amikor olvassátok a kérdésemet, éppen melyik íge van a fejetekben?

Figyelt kérdés
Nem feltételezem, hogy állandóan ígéken gondolkodtok, csak arra vagyok kiváncsi, hogy ha most hirtelen választani kellene, melyik lenne az? Jobban mondva melyik ugrott be?

2013. dec. 5. 02:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
24%

Bár nem vagyok keresztény, de nekem ez a kettő a kedvencem:


"És ha valaki nem keresné az Urat, az Izráel Istenét, megölettessék kicsinytől fogva nagyig, úgy a férfi, mint az asszony."


"Hat napon munkálkodjanak, a hetedik nap pedig a nyugodalomnak szombatja az Úrnak szentelt [nap]: valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék"


Sok ilyen kis ínyencség van még a Bibliában, de nekem ez a kettő a kedvencem. Olyan kis aranyosak :)

2013. dec. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a kérdésről nem jutott eszembe semmi, hisz nem volt alapja, de az első válaszra viszont ez ugrott be azonnal:

Júd 1:10 Ezek az emberek viszont azokat szidalmazzák, akiket nem is ismernek! Vannak dolgok, amiket ösztönösen ismernek, mint az oktalan állatok. De még ezek a dolgok is a veszedelembe vezetik őket.


Lelki éretlenség (de finoman fogalmaztam) jele az, amikor olyanról ír valaki, amit nem ismer, hisz ezeknek az igéknek, amit bemásolt van eleje, és van vége, amit ő szándékosan nem vett figyelembe. Nem tartom sokra az ilyen sekélyes embert.

2013. dec. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
42%
Nekem egy ige van a fejemben már napok óta: "Szeretkezni"
2013. dec. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
39%
A Biblia mesehőseiben gondolkodni? Az igazi hősök igazabbak. Élő, létező, létezett emberek gondolatai...ezek nekem többet jelentenek, mint igékre fordítani a folyamatosan változó világot, beleerőszakolni a lefordíthatatlant. Ehhez persze nem szabad vallásos korlátok között gondolkodni.
2013. dec. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Semelyik. Nem tanulom be a bibliai igéket, pedig keresztény vagyok.
2013. dec. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nekem Pál apostol Filippibeliekhez írt levele 4. fejezet 8. verse: "Továbbá, Atyámfiai, amik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekről gondolkodjatok."


Üdv. Péter

2013. dec. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Nekem -különösen némely válaszokat olvasva- ezen igehely ugrott be elsőre: ,, ,,Saul, Saul, miért üldözöl engem?" Erre megkérdezte: ,,Ki vagy, Uram?" ,,Én vagyok Jézus, akit te üldözöl. De állj fel és menj a városba, ott majd megmondják neked, mit kell tenned." " /apcsel9.4-5/ Aztán meg ez: ,,Én pedig azt mondom nektek: szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért!" /Mt 5.44/ Mert szegény ateista testvéreink is rászorulnak az imádságra,-ha nem is tudják,- akik a saját vallásos hitük korlátai közé szorítva gondolkodnak-amely vallásos hitet úgy hívnak hogy ateizmus,- miközben azt mondják hogy nem szabad vallásos korlátok közt gondolkodni. Mert szerény véleményem szerint elsősorban az ateizmus az a már-már vallásos hit, amely a szabad gondolkodást a leginkább messzemenőkig korlátozza a maga földhözragadtsága és tagadása béklyójával. Nem is tudnám egyébként másnak titulálni ezt, mint vallásos meggyőződésnek, mert kizárólag a racionalitás talaján állva érthetetlen volna hogy egyes emberek folyton azzal töltik az idejüket hogy olyasvalamin vitatkoznak, ami hitük szerint nem létezik... Ráadásul ezen hitük -az ateizmus- mérhetetlen nagyképűségről árulkodik, amikor is alkalmasnak gondolják magukat porszemnyi emberként -amely ember pár száz éve még lovas szekérrel járt maximum- eldönteni azt, hogy mi az ami létezhet és mi nem. Amikor is az Istent például mesefigurának tituláljuk, ugye... Erről pedig ez jut eszembe: ,,Aki magát felmagasztalja, az megaláztatik, aki megalázza magát, az felmagasztaltatik." /Lk18.14/ És végül ez ugrott be egy kis reménységként a saját, Isten nélküli ideológiájuk valódi materialista korlátai közt gondolkodóknak: Mert,,megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz benneteket." /János8.32/
2013. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszett Péter Barátom írása, nagyon lényeges, hogy egy keresztény a reménységére, és az igazán szép dolgokra összpontosítson.

Nekem pedig az jutott eszembe, amit Isten ígér az Őt szeretőknek:


(Ézsaiás 33:24) 24 Egyetlen lakos sem mondja majd: „Beteg vagyok.” A népnek, mely a földön lakozik, megbocsáttatott a vétke.

2013. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszönöm:)
2013. dec. 5. 10:38
 10/33 anonim ***** válasza:

Szia Rivulets of Silver Tears!


Nekem az egyik kedvenc igém, Jézus Krisztus tanítványának, Péter apostol leveléből egy ige:


"Minden gondotokat ő reá vessétek, mert néki gondja van reátok."(1Pét 5,7)

2013. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!