Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Miért...

Kedves keresztények! Miért ciki a keresztények körében is, ha egy hölgy még 30 évesen is szűz?

Figyelt kérdés

Voltak barátaim (összesen 3) és most is kapcsolatban élek.

De azt komolyan gondolom, hogy nemi kapcsolatot csakis házasság után élek. Ebből nem engedek.

Amikor ez szóba került, egy keresztény beszélgetés során, furcsán néztek rám és hihetetlennek gondolták.


Kértem erről nőgyógyászati igazolást, hogy lássák, nem vetítek. Ekkor csak a szájukat húzogatták.


2013. nov. 12. 18:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Javítás:


"... csakis házasságkötés után élek."

2013. nov. 12. 18:49
 2/15 KZitus ***** válasza:
60%

Szervusz


Abban a keresztény közösségben ahol én élek, az a természetes, ha a házasségkötés előtt a férfi, vagy nő nem él nemi életet. Ott ez senkinek nem ciki. Ez a természetes.

Azért természetes, mert ezt tanulták a Bibliából. Tudják, hogy csak akkor lesz áldás a házasságukon, ha tisztán állnak mindketten a házasság szentsége előtt.

Az a természetellenes, amikor nem így történik. De ma már kevesen tartják a Biblia tanítását mérvadónak ebben a kérdésben.

2013. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Csatlakozom Testvéremhez, Zitushoz.


azok akik Isten félő életet élnek, de valóban is nem csak névlegesen azoknak természetes.

azok akik pedig csak Jézus szerint csak a szájukkal hisznek és élnek a Tetteikkel nem azok csak szavakban maguknak "keresztények" nem a teremtőnek.


A lényeg, hogy Te legyél elfogadható, a Te életedért Te felelsz, nem más, és Más életéért sem Te fogsz kikapni


Katy Weaver

2013. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Pietrosol ***** válasza:
87%

Szia!


Azt csinálsz amit jónak látsz. Viszont biztosan tudod mi a bibliai házasság?

2013. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Pietrosol!


Kifejtenéd, hogy mit értesz Te "bibliai házasság" alatt?

Előre is köszi! :)

2013. nov. 12. 20:28
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát érdekes, én sem értem őket. Szerintem nem ciki, és elég sokan mások is így gondolják :)
2013. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Mert rendkívül ronda. Egyszer voltam 34 éves szűz nővel, szerintem el tudod képzelni hogy nézhetett ki, ha addig senkinek sem kellett.
2013. nov. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7. válaszadó!


Mondtam, hogy voltak már barátaim, illetve most is kapcsolatban vagyok. Én magam nem engedek abból, hogy házasságon kívül legyen nemi kapcsolat.


Ebből hogyan következne az, hogy a megjelenésem miatt...?

Furcsa logikád van, hallod-e!



Köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 13. 06:48
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Én ezt az egésszet nem értem. Miért kell ahhoz megházasodni? A közösségetek ezek szerint nem kivánja meg. Vagy nem csak te élsz ilyen önmegtartóztató életet? Szerintem azért ciki, mert már nem 1800 azt írunk és ha az egyház nem is, maga a közösség halad a korral. Amúgy hogy bírtad ki eddig?:D És a párod mit szól hozzá?

2013. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 megfelelő ***** válasza:

Valószínűleg azért néztek rád furcsán, mert nem nagyon találkozik ilyesmivel az ember, hogy egy világi nő ezt tegye. Meg irigyek is lehettek. Szerintem tiszteletre méltó, hogy így állsz hozzá a dolgokhoz.

Kérdés, hogy akikhez mentél, azok egyáltalán Jézus szerint is keresztények lennének?

2013. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!