Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A melegek tényleg a pokolra...

A melegek tényleg a pokolra kerülnek? (lent)

Figyelt kérdés
Még azok is akik nem élnek szexuális életet az azonos nemmel? Nem paráználkodnak, nem önkielégítenek, csak simán melegek, mert ilyenre teremtette őket a természet? Ez bűn? Mert a bűn az, ha valaki tudva és akarva nem engedelmeskedik Istennek.

2013. dec. 5. 15:40
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
56%
Van statisztikám. És neked is van. Ahogy mindenkinek. Az internet a barátod. Használd! :)
2013. dec. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
56%

Ezt találtam: [link]

és a wikipédiát, de nem találtam a statisztika forrását. Ettől még lehet igaz persze.

2013. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
39%

Ha tényleg létezik menny és pokol,

akkor több szint van.

Nem kerülnek a melegek pokolra, csak a hímprostik meg a sima prostik is. de ez a pokol meg ez a mennyország csak egy dajkamese.

Ha már itt tartunk, de komolyan,


A Hét Főbűn:

1. A kevélység

2. A fösvénység

3. A bujaság

4. Az irigység

5. A torkosság

6. A harag

7. A jóra való restség


Úgyhogy igen, jól látjátok, nem a melegek, hanem a homofóbok kerülnek a pokolra, stb. no komment alakok.

2013. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
60%

A melegek bárhova is kerülnek, ha az nem ugyanaz a hely, ahova a hithű keresztények, akkor nekik az már a mennyország!


Szóval akkor Isten tette a melegeket meleggé büntetésként valamire? Kíváncsi lennék, hogy 12 éves koromig mi volt az az óriási bűn, amit elkövettem. Szófogadó gyerek voltam, visszahúzódó, jó tanuló voltam. Még csak nem is verekedtem soha, mint más fiúk, akik meg heteroszexuálisok lettek.

Igaz, nem voltam hívőnek nevelve, de ezen az alapon minden ateistának melegnek kellene lennie, de mégsem az! Akkor meg mi alapján válogat Isten?


Ha meg ez a "büntetés" Isten akarata, akkor elfogadom az Isten által rám mért büntetést, és megyek förtelmességeket művelni más férfiakkal! Szóval kedves keresztények, tessék ezt elfogadni!

2013. dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
73%

Az előző vagyok.

Még hozzá szeretném tenni, hogy az idézett Római levél így folytatódik:


1

Annakokáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, aki ítélsz: mert amiben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod; mivel ugyanazokat míveled te, aki ítélsz.

2

Tudjuk pedig, hogy az Istennek ítélete igazság szerint van azokon, akik ilyeneket cselekesznek.

3

Vagy azt gondolod, óh ember, aki megítéled azokat, akik ilyeneket cselekesznek, és te is azokat cselekszed, hogy te elkerülöd az Istennek ítéletét?

4

Avagy megveted az ő jóságának, elnézésének és hosszútűrésének gazdagságát, nem tudván, hogy az Istennek jósága téged megtérésre indít?

5

De te a te keménységed és meg nem tért szíved szerint gyűjtesz magadnak haragot a haragnak és az Isten igaz ítélete kijelentésének napjára.



Szóval igen! Az ítélkezők kerülnek a pokolra, nem a melegek! És az ítélkezők menthetetlenek!

2013. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
18%

Szia!


A Biblia szerint minden ember a pokolba kerül, mivel a pokol és a sír váltófogalmak a Bibliában. Innen lesz feltámadás minden ember számára, egyeseknek örök életre, másoknak pedig az ítéletre, melynek vége a második halál.


Egyikünknek sincs sem joga, sem lehetősége megítélni, hogy Isten kit melyik feltámadásban részesít, akár meleg az illető, akár nem. Nekünk két dolgunk ill. lehetőségünk van: az egyik, hogy alkalmassá váljunk az örök életre azáltal, hogy elfogadjuk Jézus Krisztus áldozatát, és így megszentelődik az életünk, illetve hogy másokat is segítsünk abban, hogy megismerjék Jézus Krisztus és ezáltal részeseivé válljanak Isten Országának.


Az ítéletet pedig hagyjuk meg annak, aki a szíveket viszgálja, és aki szintén azon munkálkodik minden ember életében, hogy örök életre vezesse azt.


Üdv. Péter

2013. dec. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
56%
Ha akkora bűn lenne, akkor Isten miért teremtett olyanra néhány madárfajt, ahol a hímek (homoszexuális kapcsolatban) együtt fészkelnek?
2013. dec. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
20%

#37

Mert a zsidó-keresztény-muszlim Isten egy g*ci.

2013. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
22%

Ha a Bibliát nézzük és nem élnek szexuális életet valószínűleg nem. (Egyébként, hogy ki hova kerül nem tudhatjuk csakis Isten ítélkezhet, ténylegesen senki nem mondhatja ki, hogy ez és az ide vagy oda kerül.) Ami azt illeti a Római levél olyan házasságban élő heterókról szól, akik részt vettek a pogány bálványimádó orgiákban, és ott a római polgárok azonos neműekkel is szexeltek, főként egymással. Erre nagyon jó utal a szöveg,amikor azt írja csúszó mászó állatokat imádtak stb. Akik meg a heteróvá való átváltozást hirdetik (nősüléssel, gyerekvállalással)szintén nincs igazuk, mert a heterószexuális életmód (itt sem ír irányúlátságról a Biblia) sem kötelező, Pál így ír erről:


1.Kor 7. Mondom pedig a nem házasoknak és az özvegyasszonyoknak, hogy jó nékik, ha úgy maradhatnak, mint én is (nőtlen/hajadon).

A hajadonok felől nincs ugyan parancsolatom az Úrtól, de tanácsot adok úgy, mint aki irgalmasságot nyertem az Úrtól, hogy hitelreméltó legyek.

26

Úgy ítélem azért, hogy jó ez a jelenvaló szükség miatt, hogy tudniillik jó az embernek úgy maradni.

27

Feleséghez köttettél? Ne keress elválást. Megszabadultál feleségedtől? Ne keress feleséget.

28

De ha veszel is feleséget, nem vétkezel; és ha férjhez megy is a hajadon, nem vétkezik; de az ilyeneknek háborúságuk lesz a testben. Én pedig kedveznék néktek.


Tehát Bibliai értelemben a szexuális irányultság önmagában nem bűn. Sőt az Ószövetség sem irányultság alapján szab ki büntetést. Szerintem hívő, keresztény meleg pár ha megbírja állni szex nélkül élhet együtt. Igazából a testi tisztaság tekintetében az aszexuálisoknak van a legjobb dolguk, de mindanyian bűnösök vagyunk, ők valószínűleg másban. Olvasd a Bibliát és imádkozz sokat és fel a fejjel :)

2013. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
0%

Poklunkat saját magunk hordozzuk.A melegség valami oyan akár veleszülett akár nem,ami ellntétes az örök törvénnyel,az élettel,a természettel.Tehát ellentétes isten akarstával.Talán megprobálásra adta a Teremtö ezt a hajlamot.ezért amennyire lehet minimélisra korlátozni annak tombolokitörését.

mondomezt én,akinegyven évesen már harminc éve küszködik ezzel.

2013. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!