Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves evangélisták! Szerintet...

Kedves evangélisták! Szerintetek mit kell tenni ahhoz, hogy Istennek tetsző életet éljünk. Mit tilos csinálni?

Figyelt kérdés
Mi alapján lesz valaki megítélve?

2013. dec. 8. 15:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Evangélikust akartam írni, de mindegy....
2013. dec. 8. 15:15
 2/6 anonim ***** válasza:
NE egy kitalált valakinek a szabálya szerint élj, hanem a sajátjaid szerint! Szerintem fölösleges behódólni egy olyan valakinek, aki nem is biztos hogy létezik. Most az a fontosabb, hogy kövesd egy állitólagosan létezö valakinek a szabályait és ezzel rengeteg mindenröl lemaradsz, AVAGY követed a saját szabályaidat, és teljes boldog életet élsz. Attól még hihetsz benne. És ha életed végén, mikor meghalsz, és kiderül hogy tényleg létezik nem fog csak azért pokolra küldeni mert nem tartodad be mániákusan a szabályait.
2013. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Melyik szabályra gondolsz? (ha már így evangélikusként ide írtál...).
2013. dec. 10. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Olvass több Hamvas Bélát! Az igazán vallásos emberek nem emberek által kreált dogmák szerint, egy világtól kívülálló, kegyetlen, büntető istentől rettegve élik meg a vallást, hanem a bensőjük vezérli, egyek az Istennel, mert tudják, hogy az Isten mindenben benne van. Minden egy és minden isteni! Aki pedig szereti az Istent, először is szereti magát, szereti az életet, a szerelmet, a napfényt, a jó bort, mert mindebben benne van az Isten. Az önsanyargatók, az úgynevezett pietisták, akik az örömöket megvetik, megvetik magát az Istent és távolabb vannak tőle, mint a legbigottabb ateisták! Ha Istennek tetsző akarsz lenni, akkor a szívedre hallgatva cselekszel és éled meg a dolgokat, és értékeled az élet örömeit.


Egy elgondolkodtató részlet Hamvas Béla, "A bor filozófiája" című művéből: "Ezt az alkalmat meg kell ragadnom, és a pietistákhoz is kell néhány szót intéznem, az ateisták e sötét szektájához. A pietizmus nem egyéb, mint az ateizmus álöltözetben. A közönséges materialista szánandó lélek, értelme sem erős, szíve néha egészen hülye, s így, mint már több-ször mondtam, olyan nyomoréknak kell tekinteni, aki saját fogyatékosságához kényszerkép-zetszerűen ragaszkodik, saját ügyefogyott voltát valami nagy eredménynek tartja.

A pietista tulajdonképpen olyan istentelen, mint a materialista, csak ezenfelül még lelkiisme-rete is rossz, s ezért az igazi vallás külsőségeit magára ölti. A pietista megkövetelné, hogy az ember korpán és vízen éljen, a legszebb asszonyokat rossz szabású ruhában járatná, a nevetést eltiltaná s a napot fekete fátyollal borítaná. A pietista az antialkoholista. Jól tudom, hogy már jeligémen is megbotránkozott, sötéten és bosszúsan azt kérdezte: ugyan micsoda káromlás ez! Felháborodott, amikor azt merészeltem mondani, Isten a főtt sonkában is ott van. Nyugodjon meg. Fog még hallani különbet is. Ígérem, hogy külön tekintettel leszek rá, és a minél súlyo-sabb megbotránkoztatására egyetlen alkalmat sem fogok elmulasztani. Az ateistát kímélni kell, mert ostoba és tudatlan és korlátolt és együgyű. A pietista nem tarthat számot kíméletre. Vegye tudomásul, hogy szemem sarkából figyelni fogom őt, és minél ünnepélyesebb arcot vág, annál jobban fogok nevetni rajta. Minél jobban méltatlankodik, annál jobban mulatok, és még csak azt sem mondom meg, miért."

2013. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
itt aválasz a kérdésedre: [link]
2014. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Girgoy ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok evangélikus, de szerintem elég világosan meg van fogalmazva a Bibliában, hoyg mit nem szabad csinálni. A keresztény életnek viszont csak az első (bár többnyire terjedelmes) szakasza az, amikor az ember a rossztól való tartózkodással közelít Isten felé. Először természetesen be kell lőni, hoyg merre van a helyes útvonal, de a kereszténység nem áll meg a szabálykövetés szintjén, mert annak célja az, hoyg az ember Krisztushoz hasonlóvá váljon, aki nem eltörölte e törvényt, hanem felé emelkedett. Ez a megszentelődés, emelkedés, tökéletesedés egy teljes embert átható belső átalakulás. Az emberben kifejlődnek olyan képességek, mint lelki éberség és megkülönböztető készség (nem pusztán a leírt szabályok alapján, hanem megtisztult érzék és megvilágoslt értelem alapján) az ember még azelőtt felismeri és elűzi a kísértő befolyást, hogy az az akaratát tudná befolyásolni, a szenvedélyektől való belső eltávolodással nő az emberben a szeretet és bölcsesség, így szabadabban, kreatívabban és hatásosabban tudja automatikusan tenni a jót, és egyre intenzívebben és szorosabban él együtt Istennel. Vagyis tulajdonképpen nem pusztán arra vár, hogy majd az ítélet után remélhetőleg együtt lesz Istennel, hanem már most megközelíti az Istennel való kapcsolata a mennyei mintát, nem csupán abban reménykedik, hoyg elkerüli a halált, hanem már most elkezd élni. Az Istennel való kapcsolatunk haosnlít egy gyönyörű férfi-női kapcsolatra (pontosabban: a mi gyönyörű férfi-női kapcsolatunk hasonlít az Isten és az Egyház közötti kapcsolatra ;) ), ezt a zserelmi történetet nem az telejsíti ki, ha csak pusztán valamifajta szabálykönyvhöz próbálunk igazodni, hanem az ha eltelünk az Isteni Vőlegényünk iránti rajongással és minden igyekezetünkkel úgy "csinosítjuk" magunkat, hogy neki minél jobban tetszünk. A "szabálykönyv" inkább kezdetben segít, egyfajta előkészület arra, amikor már nem a könyvre, hanem a megtestesült Igére veted a tekintetedet és csak Őt látod. A Biblia tulajdonképpen abban segít, hogy nem téveszd össze Őt mással, ne fordulj másfelé, hanem képes legyél Rá emelni és Rajta tartani a szemed és Őt követni.
2014. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!