Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberek! Ti mit szólnátok...

Hívő emberek! Ti mit szólnátok, ha gyermeketek egy nektek nem tetsző vallást választana?

Figyelt kérdés
Te mit szólnál ehhez?
2012. máj. 26. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Anyám és az egész családja hívő keresztény. Én pedig egyáltalán nem vagyok vallásos. Hagyták, hogy megismerjem a világot, nem próbáltak ködösíteni, hagy tudjak dönteni szabad akaratomból. Elfogadták, hogy nem fogok velük imádkozni, templomba járni, stb. Szerintem mindenkinek hagyni kéne a gyerekét dönteni, nem pedig ráerőltetni valamit. Az ilyen szülő önző és csak a saját boldogságát tartja szem előtt.
2012. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az elsővel. Aki nem hajlandó elfogadni, az önző.
2012. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
* Az kimaradt, hogyha esetleg valami vallási szektáról (mint a Jehova tanúiról van szó), akkor nem érvényes amit mondtam.
2012. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyezik a véleményem az előzőekkel. De ha olyan vallást választana,ami melynek a tagjai bigottak,állandóan a saját Bibliájukat magyarázzák,igényt tartanak az állandó adományokra,akkor megpróbálnám lebeszélni róla.

Inkább legyen ateista,minthogy csatlakozzon egy ilyen szektához.

2012. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azzal érvelnék, hogy Isten szabad akaratot adott az embernek, hogy döntsön saját sorsáról. Ezt tiszteletben kell tartani. (Egyébként nekem nincs vallásom)
2012. máj. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Mivel a szülő felel a gyerekéért 18 éves korig, addig beleszólhat. De kiskorúsága alatt, szerintem a szülő sem.

Nagyon sok tanulságos eset volt, amikor a szülők hiszékenysége miatt egész családok haltak meg, eszetlen szekták miatt.

2012. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek szabad akarata van. Pici korától igyekszünk úgy nevelni a gyermekünket, hogy a jót válassza. Ha legjobb tudása ellenére mégis rossz döntést hoz, nem akadályozzuk meg benne(csak akkor, ha valami szélsőségesen "rossz" vallást választana, amely által veszélybe sodorja a saját testi épségét stb.).

Szóval alapból tiszteletben tartanám a döntését.

2012. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlen önző az a szülő aki próbálja a saját vallási meggyőződését plántálni a gyerekébe, hiszen ha valaki megél egy számára jó dolgot, akkor tovább is akarja adni azoknak akiket szeret, hogy nekik is jó legyen. Ha ez a továbbadás nem erőszakos, azzal nincsen semmi gond, hiszen mindenkinek kell egy kiindulási pont, ami egy kisgyerek életében a közvetlen környezetének (szüleinek, nagyszüleinek stb) az értékrendje és vallási meggyőződése. Ezzel semmi baj nincs, hogyha a szülő engedi, hogy a gyermeke kicsit "szétnézzen" a világban. Ha kellemetlen tapasztalat éri, akkor valószínűleg úgyis vissza fog bújni a "családi fészekbe" mert valamilyen szinten mindenkiben megmarad amit kiskorában belevertek.

Én engedném a gyerekemet, de mindig ott lennék mögötte, akármilyen utat választ is. (akár vallásilag akár máshogy)

2012. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lsandor ***** válasza:
Jehova Tanúi nem szekta, távolról sem.
2012. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A vallás csak vallás. Nem feltétlenül lézetö dolog az, amiben egy hivö ember hiszik. Csak egy kapaszkodó az életben. Ha valaki nem Jézus Krisztus mellett érzi biztonságban magát, hanem Allah mellet, el kell fogadni. De ha valaki ateistának áll, mert Ö elég bárot ahhoz, hogy fejest ugorjon egyedül az életben, ám legyen. Mindenki ugy éli az életét ahogy akarja. Én hálás vagyok a szüleimnek, mert hiába voltak vallásosak, nem kényszeritettek engem is arra, hogy higyjek abba amiben, ök. Meg sem kereszteltettek, mondván majd én eldöntöm miben akarok majd hinni. Ilyen egy igazán jó szülö az én szememben
2013. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!