Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus befogadása után volt...

Jézus befogadása után volt már aki olyat tett ami nem méltó egy olyan élethez amiben az Úr is jelen van?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 20:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy Jézus befogadása után??

Miután megismerte a tanítását és úgy döntött, hogy követni akarja? Vagy?


Én rendszeresen olyat teszek a saját érték rendem alapján. (mások értelmezése nem nagyon érdekel, legalább az enyémre odafigyelhetnék).


Sajnos hideg, üres és olykor agresszív vagyok.

Úgy hogy lelkiismeretfurdalásom van. Mert nem azt teszem, amit tennem kellene.

2013. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Minél többet gondolkodok rajta, hogy miért, ki tehet erről, egyre jobban csak oda lyukadok ki, hogy én. És az önszeretetem mellett van bennem egy erős öngyűlölet is.

Én vagyok mindennek az oka, én vagyok mindenért a felelős.

2013. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Kedves Silver Barátom.


ezt megfelelő biblia Tanítással kilehetne küszöbölni, és imával, ha kéred Isten szellemét, és engeded, hogy áramoljon benned, és akkor megtudnád a szellem gyümölcsét teremni

(Galácia 5:22, 23) 22 A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, 23 szelídség, önuralom. Ezek ellen nincs törvény.

2013. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Keserű (mint a Zwack Unicum..).

Belül olyan érzés ez, mint akit fejbe lőttek vagy leütöttek egy ásóval, szilánkokra tört szívvel feküdve.

Lassan érkezik a kínzó tél, s minden megfagy és elpusztul bennem...

Eddig úgy voltam vele, hogy alszom, addig sem vagyok fent. Csak ébredni utáltam, de már aludni is megterhelő és tanulni kell az államvizsgára is, meg minden.

Sírnék, de nincsenek könnyeim. A saját szenvedésem ad magamnak erőt, vagy esetleg még mások örömre.


Fáj az egész világ. Ha szétnézek, csak gyötrődést, pusztulást látok és kezdem mindenben elveszíteni az értelmet. Nem látom hasznát semminek.

Egyedül még a szeretet lenne egy értelmes dolog. De manapság már az is csak árucikk vagy színlelt és ideiglenes. A halál elveszi, megsemmisíti és csak a fájó emlékeket hagyja maga utána...


Néma és kétségbeesett sikoly van a fejemben. Olyan kárhoztató érzés.

Megkötöttséget érzek. Nincs ami felrobbanjon, csak csendes elrohad...


Hazudnék ha azt írnám, hogy nincsenek érzelmeim, de...

Mindegy, elég volt a meséből:)


Úgy érzem magam, mint Jób.

Imádkoztam én már annyit kedves tanú...

Egyáltalán nem érzek békét, melegséget. Őrültséget látok inkább.

Mindenki eszi a másikat.


Nézd én senkinek sem kívánom a dolgát. Nincs bennem egy csepp irigység sem. Én adni akarnék inkább, mint kapni, de nem nagyon van mit. És ha adok is mindenki mindent elvenne.


Mindenkivel próbálok alapból kedves, segítőkész lenni...De...

Ne érts féle. Van önuralmam. Nem szoktam dühöngeni, kegyetlenkedni, max otthon a szobámban.


Kerülöm igazából az emberek társaságát, ami nem helyes.

Nem szeretem megjátszani a mosolygosát, nem szeretnék elrontani másokat, nem bízom meg senkiben, nem akarom, hogy bárki sajnáljon, de tisztára csak a negatív áramlik belőlem. Pedig melegségnek és békének kellene.


Alig várom, hogy befejeződjön minden beszélgetés, amit el kell kezdenem. Bármennyire szeretném, bármennyire érdekel a másik ember.


http://www.youtube.com/watch?v=G00AiAnecDM

2013. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Kedves Silver Barátom.

Nagyon szomorú amit írsz, és ezen is lehetne segíteni, ha hagynád.A Teremtő a segítő kezét nyújtja mindenki felé.

emlékezz mit mondott Jézus:

(Máté 11:28-30) 28 Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok és meg vagytok terhelve, és én felüdítelek benneteket. 29 Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek. 30 Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű


Hogyan kínál Jézus felüdülést? Úgy, hogy megszabadít az olyan rabul ejtő hagyományoktól, mint például a sabbath nap megtartására vonatkozó korlátozó rendelkezésektől, amelyekkel a vallásvezetők terhelték az embereket. Az enyhülés útját is megmutatja azoknak, akik roskadoznak a politikai hatóságok uralkodásának nyomasztó terhe alatt, és akik lelkiismeret-furdalást éreznek bűnük súlya miatt. Ezeknek a lesújtottaknak mondja el, hogyan nyerhetnek bűnbocsánatot, és hogyan örvendhetnek értékes kapcsolatnak Istennel.


Jézus ezt mondta: „Jöjjetek hozzám”. Ennek a felhívásnak többek között úgy tehetünk eleget, ha rendszeresen elmegyünk az összejövetelekre. Nyomós okunk van így tenni, hiszen egy másik alkalommal Jézus kijelentette: „ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük” (Máté 18:20).

Az első században Jézus személyesen kért meg némelyeket, hogy kövessék őt. Ezzel lehetőséget adott nekik, hogy szoros kapcsolatot ápoljanak vele. Néhányan azon nyomban elfogadták a meghívását (Máté 4:18–22). Mások hagyták, hogy az olyan dolgok, mint például az anyagi érdekek, meggátolják őket abban, hogy eleget tegyenek ennek a meghívásnak (Márk 10:21, 22; Lukács 9:57–62). Akik viszont követték Jézust, azokat erről biztosította: „Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket” (János 15:16).

A halála és feltámadása után Krisztus nem volt többé fizikailag együtt a tanítványaival. De még mindig velük volt abban az értelemben, hogy irányította a tevékenységüket, és megfigyelte, miként fogadják a tanácsait. Például körülbelül 70 évvel a feltámadása után Jézus tanácsokkal látott el hét kis-ázsiai gyülekezetet, és buzdította őket. Szavaiból kitűnik, hogy nagyon jól ismerte az ezekbe a gyülekezetekbe járók jó tulajdonságait és gyengeségeit (Jelenések 2:1–3:22).

Jézus még mindig élénken érdeklődik minden egyes tanítványa iránt. Ezt ígéri: „íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig” (Máté 28:20). A vég idején élünk, és ezért eleget kell tennünk Jézus azon kérésének, hogy kövessük őt. Ez részben azt követeli meg tőlünk, hogy rendszeresen elmenjünk az összejövetelekre. Jézus azt szeretné, ha hallgatnánk rá, és ha ’tanítottak lennénk általa’ olyan Biblián alapuló tanulmányozások és előadások segítségével, amelyek az összejövetelek szerves részei (Efézus 4:20, 21).


Ezt a férfit, a názáreti Jézust, nem a világi tudományok vezették, melyek elsajátítására sokan törekedtek az ókori Rómában, Athénben vagy Alexandriában. Mégis híre ment tanításainak, melyeknek témájuk egy kormányzat volt, mely által Isten eredményesen uralkodik majd földünk felett. Jézus olyan alapelvekre is megtanította az embereket, amelyek az életvitelüket határozták meg — ezek az alapelvek felbecsülhetetlen értékűek napjainkban. Azok, akik megismerik Jézus tanításait, és alkalmazzák azokat az életükben, azonnal érzik az ebből fakadó áldásokat, köztük azt is, hogy képesek leküzdeni a túlzott stresszt.


Ma olyan időben élünk, amikor sokan úgy érzik, súlyos terheket hordoznak és nagyon le vannak terhelve (Róma 8:22; 2Timótheus 3:1). Néhány embernek csupán a megélhetés megteremtése olyannyira felemészti az idejét és az energiáját, hogy nagyon kevés marad a családra, a barátokra vagy bármi másra. Sokakat súlyos betegség, szerencsétlenségek, depresszió, és egyéb fizikai vagy érzelmi nehézségek terhelnek. Érezve a nyomást, néhányan úgy próbálnak enyhülésre lelni, hogy elmerülnek az élvezetekben, az evésben, ivásban vagy éppen a kábítószer élvezetében. Ez persze egy ördögi körforgásba sodorja őket, ami több bajt okoz nekik, és nagyobb nyomás nehezedik rájuk (Róma 8:6).


Hidd el nem véletlen mondta Jézus ezeket, és akik élnek ezzel azok könnyebben veszik az akadályokat, mert Jézus segít cipelni.

2013. dec. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan ember, aki erre nemet válaszolhatna. A kereszténnyé válás nem egyenlő a tökéletessé válással. Azután is követnek el hibákat az emberek.
2013. dec. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Kedves Rivulets of Silver Tears!


Nagyon depressziós lehetsz :-( Nem tehetsz ezekről az érzésekről, hiszen nem akarod érezni őket, hanem csak úgy jönnek. Ezért nem kell, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen miattuk, nem vagy hibás. Talán nem is érdemes azt kutatni, hogy hibás-e valaki, a lényeg, hogy ez van és ezt kell megoldani. Nem tudom, mi ennek az oka, és nem is merek rákérdezni... nem akarok tolakodni.


A legnagyobb jóindulattal mondom, hogy keress fel egy pszichiáter szakorvost. Nagyon könnyen tudna segíteni rajtad. Nem, nem nézlek őrültnek, ez egyáltalán nem erről szól, csak látom, hogy mik a problémáid, és ezt tudom ajánlani. Ha cserébe te meg elküldesz a p....ba, ám nyugodtan.

2013. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 yuda ***** válasza:

A kérdésedre a válasz egy kérdés:

Jézus befogadása után volt már olyan ember, aki nem vétkezett?


I. János levél:2:1 Én fiacskáim, ezeket azért írom néktek, hogy ne vétkezzetek. És ha valaki vétkezik, van Szószólónk az Atyánál, az igaz Jézus Krisztus.

2013. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Kedves Silver barátom!

Ha nem hallgatnál ilyen zenét, az sokat lendítene a lelki állapotodon. Ha Pesti vagy ,talán találkozhatnánk.

2013. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Kedves @Karlowy


Ez a zene hogy tetszik neked?:)

http://www.youtube.com/watch?v=j67tLFhyY6I

http://www.youtube.com/watch?v=fITsThQ0OjU


(eddig) Nem szoktam ilyesmit hallgatni, de szerintem kifejezetten kellemes.

Vagy speciel te konkrétan mit ajánlanál nekem (az ízlésed szerint?)


Egyébként pesti vagyok. Így könnyen lehet, hogy minden nap elmegyünk egymás melett akár az utcán, akár báthol. :P

Már sokat gondolkodtam rajta, hogy megnézem a gyülekezeteteket, de semmit sem ígérek.


Kedves #heteske:


Köszi, hogy írtál, de rajtam senki nem segíthet. A magam pszichiátere vagyok. Senkiben sem bízok annyira és egyébként sem szeretem, ha bármit dokumentálnak rólam, ha bárhol nyomot hagyok :)

Csak leírtam, hogy mit érzek, de nagyon rendes vagy.



Egyébként köszi mindenkinek aki nekem írt vagy a kérdezőnek.

Ha megengeditek javasolnék egy filmet, ami még engem is megnevetett....

[link]


Persze nem fog semmit megoldani. De legalább viccess....


Téged mi bánt kedves kérdező, mi történt, mi a baj?:(

Eltűntél nagyon...

Sokszor butaságokkal tömik szegény emberek fejét és fölösleges lelkiismeretfurdalást okoznak nekik bizonyos egyének.


Egy dolog biztos, semmit sem szabad feladni, csak a gonoszt:)

2013. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!