Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyház hogyan viszonyul...

Az egyház hogyan viszonyul egy olyan emberhez aki 10 évig volt katona a jelen világ legpusztítóbb háborúiban?

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 14:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
9%
Sajnos nem ítéli el. Sőt ő maga is kezdeményezett, finanszírozott pár keresztes háborút.
2013. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Ha én egy ilyen katona vagyok? Te elítélsz engem?
2013. nov. 19. 14:41
 3/37 anonim ***** válasza:

Melyik egyház?

A legtöbb történelmi egyház nem ítéli el, ha valaki katonának áll, és végigharcol 10 évet. Az igazságtalan háborút ítéli el, és ha önkéntesen harcoltál, de a rossz oldalon. A szabadságért, a nemzetért és a vallásért folytatott háborút tartja igazságosnak, amennyiben nem használnak tömegpusztító fegyvereket.

Jehova tanúi és a baptisták pozitívan értékelik, hogy letetted a fegyvert, és abbahagytad a gyilkolászást.

2013. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%

"Ha én egy ilyen katona vagyok? Te elítélsz engem?"


Ha te egy ilyen katona vagy akkor emberek lehet elítélnek, de Jézus nem. Jézus azért jött, hogy megbocsájtsa a bűneidet akármit is tettél...

2013. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

SEnki nem itél el. A százados és családja is megtért Jézushoz.

Úgy hogy ne az "egyház" után menj, hanem Jézus és tanításai után:)Már pedig a százados egy magas rangú katona volt, akkor te alacsonyabb rangban is simán betudod fogadni Jézust.

2013. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

első vagyok. Nem ítéllek el, én nem szeretem az egyházat pont amiatt, mert kerek perec benne van a tízparancsban, hogy ne ölj és mégis belehajtotta az embereket háborúkba.


Sőt, volt olyan keresztes hadjárat, ha emlékeztek töriből, ahová gyerekeket küldtek, mert a vatikán azt mondta, hogy ők bűntelenek és ezért győzni fognak.


De nem a vallást, vallásosságot ítélem el, mert egy krisztusi életet élő katolikus igenis hasznára és példájára van a társadalomnak. Az egyházat ítélem el, mert igen messze van azoktól az elvektől, amiket nekünk tanít szegénységről, alázatosságról. Remélem Ferenc pápa gatyába rázza egy kicsit az egyházat, a jezsuiták kemény emberek szoktak lenni.

2013. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Máté Evangyélioma 8. rész


Itt megtalálod a történetet.

2013. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Őrnagy voltam.

Olyan dolgokat tettem amit mára már bánok, de azt hittem a békéért cselekszem.

Mostanra tudom hogy nincs jó vagy rossz oldal egy háborúban, csak halál van más nincs.

Nem tudom mit tegyek a civil életemmel. Lehet hogy eddig csak zsoldos voltam de most senki vagyok.

Vissza vágyom hiszen már csak a fronton érzem magam otthon, honvágyam van.

Abban reménykedem hogy elűzi ezt az érzést valami amit most az egyházban keresek.

2013. nov. 19. 15:14
 9/37 anonim ***** válasza:

A békességet Istennél keresd szerintem...


Zsoltárok könyve 23. rész:

1. Dávid zsoltára. Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

2. Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

3. Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

4. Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.

5. Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.

6. Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.

2013. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Ha ilyen tapasztalataid vannak, oszd meg őket másokkal. Engem nagyon érdekelne a történeted. Hagyd az egyházat, többet érsz annál a képmutató bandánál. Jó a helyesírásod, írhatnál szépirodalmat (gondolom a titoktartás kötelez, a blogot ezért nem javaslom).
2013. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!