Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Legyek pap? Mi a véleményetek...

Legyek pap? Mi a véleményetek erről? Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

Római katolikus 17/F vagyok. Már egy ideje azon gondolkodom, hogy elmegyek papnak. Ugyanis:

Elsősorban: A pénz miatt. Ha elvégzek pl. egy természettudományi egyetemet, akkor vagy kapok munkát, vagy nem. Múltkor olvastam, egy hirdetést, amelyben keresnek egy portást, és kb. 20 egyetemet végzett értelmiségi jelentkezett rá. De munkanélküli papot még nem láttam. A papot, azt, ha felszentelik, mindjárt kihelyezik valahova elsőbb káplánnak, utána plébánosnak, és ha mindenben hallgat a püspökére, akkor meg is kapja a pénzét. Láttam egy papot, aki sem misézni, sem prédikálni, de még beszélni sem tud rendesen, és ő is megkapja a fizetését. Szóval sokkal biztosabb megélhetést jelent, ha papnak megyek, mintha - teszem azt - természettudósnak, mivel akkor, ha el tudok mondani minden nap egy-két misét, és tudom vezetni a plébániát, akkor megkapom a pénzem.

Másodsorban: Nekem sokkal jobban tetszik a cölibátus, mint a házasság. Éppen nem nézek ki valami jól, és olyan kis tutyimutyi fiú vagyok, tehát nem hiszem, hogy így sikerem lenne a lányoknál. Nem hiszem, hogy egy lánynak meg tudnám adni azt, ami kell neki, viszont ha pap leszek, akkor kiállhatok az oltár elé, és mondhatom, hogy a mindenható Isten helyett vagyok itt.


2011. febr. 19. 18:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ezek nem a klasszikus okok, amiért egy ember papnak megy. Valahol azt olvastam, egy nőnek akkor kell apácának mennie, ha érzi a "hívást" (az angol apácanéni így nevezte). Általában ez ember azért lesz pap, meg elhivatottnak érzi magát, mert annyira fontos neki a hit, meg mások lelki üdve stb.

Azért, hogy mindig legyen állása, meg hogy ne legyen muszáj megnősülni...hááát szerintem ezek nem nyomós okok.

Nősülni nem kötelező, és pl. elmehetsz szakácsnak, vagy temetkezési vállalkozónak, azokra mindig szükség lesz... :)

2011. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon tévedsz,ha azt hiszed,hogy egy pap sokat keres! Igaz,hogy nem bocsájták el,ha nem csinál semmi komoly vétséget,de azért nincs aranyélete. Okosabb,ha beszélsz egy pappal az életükről.
2011. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen indokkal akarsz pap lenni? Szerintem a papsaghoz nagyon nagy elkotelezettseg kell, hisz nem ugy van, hogy par ev utan meggondolod magad, aztan ennyi volt.


Az irasodrol nem tudom eldonteni, hogy szarkasztikus vagy groteszk. Olvasd el megegyszer, mert szerintem nagyon ellentmondasos es amugy sem er semmit az egesz, ha nem hiszel, csak a penz miatt akarod.


17 vagy, fog ez meg valtozni, ne aggodj, van meg idod.

2011. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés ez az ok. Istennek pl. az hogy a pénz és biztos állás miatt akarsz a földi helytartója lenni, nem hiszem, hogy tetszene :D

Ami meg a lányokat illeti, sok előnytelen külsejű srác is megtalálja a párját előbb-utóbb. Van, aki csak 20, 22 évesen, vagy később, de aki keres, az talál.

2011. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább kezdj el gyúrni h jó legyél a csajoknál :D
2011. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor legyél pap, ha elhivatottságot érzel, különben hamar ki fogsz égni!
2011. febr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg egy életen át egy olyan dologgal foglalkozni, ami valójában nem is érdekel, csak a "pénz miatt" csinálod, meg azért, mert f*sol a csajoktól, f*sol a kudarcoktól, satöbbi. Azt csináld, ami ÉRDEKEL, amit SZERETSZ csinálni, máskülönben hiába lesz pénzed, meg biztos állásod, sz*r, unalmas életed lesz. Ráadásul család nélkül...
2011. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem lennél jó papnak,mert túl őszinte vagy,bevallottad,hogy a pénz meg a fontossági érzés miatt mennél annak.de tényleg nagyon tetszett,hogy ilyen őszintén leírtad.
2011. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti járok templomba minden vasárnap, és szombat esténként is szívesebben megyek a paphoz, mint diszkóba... A Canonjog is érdekel...
2011. febr. 19. 20:16
 10/22 anonim ***** válasza:
Attól még lehetsz vallásos ember, hogy nem leszel pap.
2011. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!