Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy hivják azt a csengőt,...

Hogy hivják azt a csengőt, ami a koporsóban megszólal, ha felül a halott?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 20:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Csengő. :D

Nincs külön neve.

2013. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De tudod miről beszélek?
2013. dec. 12. 11:07
 3/26 anonim ***** válasza:
9%

A valóságban? Akkor ha rosszul állapitják meg, hogy meghalt? Ez ritkán következik be, de nemrég halottam a rádióban egy esetet, annak nem volt csengője.

Talán neked is jó hir az, hogy elhunyt szeretteink hamarosan újra élhetnek ezen a megtisztitott földön tökéletes egészségben örökké. Mi, akik most élünk, soha nem kell meghalnunk.

Érdekelne, miért lehetünk ebben biztosak?

2013. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint valósággá válik a Walking dead sztorija?
2013. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
10%
Az válik valóra, amit a Biblia leir! Az elmúlt évezredben nyolc személy élhetett újra a földön, annak bizonyitékaként, hogy az aki megteremtette az embert, képes bárkinek visszaadni azt, a meghatározott időben.
2013. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 KZitus ***** válasza:
40%

Szervusz


Nahát! Ilyt még nem hallottam!

"felül a halott?" - ha felűl, már nem halott, nem?

2013. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%

Ezzel a fos bibliás dumáddal nem kéne itt rontanod a fiatalságot, de komolyan.

Semmi, hangsúlyozom semmi nem okozott nagyobb kárt az emberiségnek, mint a vallások összessége, élükön a katolicizmussal.

Én a mai világban úgy irtanám, mint ők irtottak mindent, ami nekik nem tetsző volt az évszázadok alatt.

Csak sajnos, a hiszékeny, ostoba, lusta emberekre mindig lehet építeni, lásd:

- ashtar sherant,

- a homeopátiát,

- indigó kölköket,

- a bp-tvben energiát küldő (és fogadó) idiótákat

és még sorolhatnám a sok szemetet, amit beszopnak egyesek.

Ezek a mai napig mind kárára vannak a társadalomnak.

2013. dec. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anizotropikus ***** válasza:
73%

@Vodnik:

Elhiszem, hogy téged a hit taszít és elfogadom, de kikérem magamnak ostoba beszólásodat!

Ez a fórum nem arról szól, hogy másokat el vagy megítélj.

A hit addig magánügy amíg azzal másokat nem sértesz, de te most ezt megtetted :(

2013. dec. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Érdekes, hová jutott a kérdés végeredménye. A csengő igenis létezik, olvastam róla. De nincs köze valláshoz, Istenhez stb. Annyi, hogy régen, mikor még az orvostudomány gyerekcipőben járt, és nem tudták száz százalékra megállapitani, hogy meghalt-e az illető, beszereltek egy csengőt, hogy ha magához térne mégis, csengessen. Ez pusztán technika, nem vallás. Én csak arra lettem volna kiváncsi, hogy van -e valamilyen neve. A lélekharang pl. a legkisebb harang. Ezek szerint azért nem találtam semmit róla, mert nincs neve. Csengő és kész. Mindenki válaszát köszönöm. Nem régen láttam egy árverést, és ott hatalmas pénzért kelt el egy ilyen csengő.
2013. dec. 17. 10:25
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Dédnagymamám testvére 1919. junius 16-án, este 8 órakor rosszul lett. Erről családi dokumentum van. 33 éves fiatalasszony volt. Férje azonnal ment az orvosért lovaskocsival, mivel tanyán laktak. Az orvos kiérkezésekor megállapította, hogy meghalt a fiatalasszony, és elrendelte, hogy másnap feltétlenül el kell temetni, a nagyon meleg nyár miatt fertőzésveszély van, és ott vannak az apró gyermekei, nehogy nekik valami bajuk legyen a bomlásnak induló holttesttől. Hiszen akkor még nem volt hullaház meg hűtőkamra, otthonról, az elhunyt lakásáról indult a temetés. Másnap gyorsan el is temették a fiatalasszonyt, de a férjet nem hagyta nyugodni a dolog, váltig állította, hogy az ő felesége nem halhatott meg. Kérte a sír felnyitását, amire egy hónap múlva kapta meg az engedélyt. A kihantolás után a koporsó felnyitásakor döbbenten látták, hogy a holttest nem abban a helyzetben van, mint ahogy koporsóba tették. Mert ugye akkor is az volt a szokás, hogy a holttestet a legszebb ruhájába felöltöztették, megfésülték, hosszú hajából fonott kontyot készítettek, mint ahogy életében is viselte, és imára kulcsolt kezébe igazították az imakönyvét. Felnyitáskor a haja össze-vissza volt kuszálva, az arca összekarmolászva, a ruhája rendezetlen, tépett, a kezei sem imára kulcsoltan voltak, tehát egyértelműen látszott, hogy feleszmélt, és próbált volna menekülni. Ezt a borzalmas esetet gyermekkoromban sokszor hallottam a nagymamámtól.

A családunk úgy tudja, hogy ez után az eset után rendelték el országosan, hogy a halál megállapítása után 48 órán belül nem lehet eltemetni senkit. Úgy tudjuk, az orvosnak nem túl nagy bántódása esett a téves halálmegállapítás miatt, hiszen lényegesen több pénze volt, mint a családunknak. Valószínű nem ő volt az egyetlen abban az időben, meg még az előző időben, akit előbb holtnak hittek, majd feleszmélt. Ezek ismeretében nagyon elképzelhetőnek tartom azt a bizonyos csengőt, viszont eddig még nem hallottam hogy ilyen is létezett. Nem tudom, hogy ezen rokonomon segített volna-e. Ha elhantolás előtt feleszmélt, akkor talán igen. De ha csak elhantolás után.... :(

2013. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!