Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy hivják azt a csengőt,...

Hogy hivják azt a csengőt, ami a koporsóban megszólal, ha felül a halott?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 20:18
1 2 3
 11/26 KZitus ***** válasza:
100%
Szeretném megköszönni azokat a válaszokat, amelyek azzal a bizonyos csengővel kapvsolatosak. Soha nem hallottam eddig róla. Köszönöm az értékes információt.
2013. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 kikicsoda ***** válasza:
51%
Ez valami olyasmi, mint babáknál a légzésfigyelő?
2013. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Yehudina ***** válasza:
24%

A csengőről most hallottam először, viszont ilyenkor - mármint ha ilyen téma van terítéken - mindig eszembe jut Jézus halála és "feltámadása" (mármint a Biblia szerint). Engem nem hagy nyugodni ez az egész dolog, és akárhogy gondolkodom, mindig a következők jutnak eszembe: Jézust pénteken keresztre feszítették, de nem törték el a sipcsontját, mint a többieknek. Amikor levették a keresztről, már halott volt...elvérzett. Bevitték abba a bizonyos barlangba, ahova csak az édesanyja és Mária-Magdolna mehetett be. A barlangot őrök őrízték. Kérdésem: miért kellett őrízni? Hogy nehogy meglépjen a halott?

Másnap szombat lévén nem temették el Jázust, mert a zsidóknál a halottakat ugyan mindig eltemetik másnap, de szombat lévén nem temetnek. Kérdésem: hát akkor mégis megmaradt a zsidó vallásnál?

A bibliából úgy tudjuk, hogy vasárnap feltámadt. Ez eddig rendben is van. Csak az nincs rendben (az én felfogásom szerint), hogy felment a mennybe. Egy hús-vér ember? De akkor inkább nézzük meg egy másik szemszögből és tételezzük fel, hogy pénteken azt hitték, hogy meghalt, bevitték a barlangba, ahol a két hölgy gondos ápolása után feltámadt, vagyis előzőleg tetszhalott volt. Szerencséjére nem temették el, mert szombaton a zsidók nem temetnek. Nem lehetséges, hogy megvesztegették az őröket és már szombaton elment a barlangból a két hölgy segítségével, mert lábra tudott állni, hiszen nem törték el a sipcsontját, de a szökést csak vasárnap vették észre? És a kellemetlenségek elkerülése miatt inkább azt mondták, hogy felment a mennybe. Miután ebbe mindenki belenyugodott, ismét valami csoda történt, amikor - a Biblia szerint - egyszer csak megjelent a tanítványai előtt. Azok nem akartak hinni a szemüknek. No de nem folytatom, hanem ha van valakinek rá egy kis ideje, gondolkozzon el rajta.

2013. dec. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 kikicsoda ***** válasza:
66%

Yehudina-nak: Ezt és az egész vallást soha nem lehet megérteni. Minél jobban próbálom értelmezni annál több ellentmondásba akadok

Ezzel együtt irigylem akik hisznek- a barátnőm is nagyon vallásos -, tudod, ők mindent könnyebben fogadnak el, nem lelkiznek annyit. Elmondják az imákat, és meg is nyugszanak.

2013. dec. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Yehudina ***** válasza:
32%

Igen, igen, én is ismerek bigott katolikusokat, akik még azt is elhiszik - természetesen a bibliából merítve - hogy egy 94 éves asszony teherbe eshet. Ezek a szemellenzős emberek, akik valamiféle önámító álomvilágban élnek és mindent elhisznek, amit a bibliában olvasnak, vagy (még rosszabb!) amit a papok mondanak. Régen azt hittem, hogy csak az egyszerű emberek ilyen.....jaj,nehogy megbántsak valakit....szóval ilyen hiszékenyek, de sajnos nem. Az én háziorvosom minden reggel templomba ment, 40 éves koráig szűz volt, majd egy hasonszőrű (bigott kat.) hölgyet vett el feleségül. De ismerek egy másik diplomást is, aki geológus és az is a templomban kezdi a napot. Egy alkalommal megkérdezte tőlem, hogy nem érzem-e hiányát a templomba járásnak (tudta, hogy református vagyok, de nem templombajáró), mire azt mondtam határozottan, hogy NEM. És a bűneiddel hogy tudsz megbírkózni? - kérdezte tovább. Mire én azt feleltem, hogy nekem nincsenek bűneim. Látni lehetett az arcán a megvető döbbenetet.

Különben a vallást én a magam részéről magánügynek tekintem, nem pedig nyilvános szereplésnek és önmutogatásnak. Erről ennyit. Üdv. mindenkinek.

2013. dec. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 kikicsoda ***** válasza:
33%

Yehudina-nak: Úgy érzem, te is lezárnád a témát, még csak annyit:én is magánügynek tekintem, annyira, hogy a 43!! éve vallásos barátnőmmel sem beszélünk róla.

Tudja, hogy én nem tudnék menni misékre, még nem is hívott, egyáltalán szóba se kerül.

A férje se jár templomba, egyszer azt mondta erre, hogy /de ő vicces, bár ezt nem tudom hogy értette/: majd a pokolra kerül.

Na, szia, lehet majd ott találkozunk, bár én bízom, hogy nincs.

2013. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Yehudina ***** válasza:
21%
Kikicsodának: ezt a témát végkimerülésig lehetne folytatni pl. azzal is, hogy vannak akik ide-oda ugrálnak attól függően, hogy az érdekeik hogy kívánják és a környezetüknek mi a legmegfelelőbb. Láttam valakit, aki térdencsúszva ment be Bécs leghíresebb templomába és sűrűn hányta magára a keresztet, ui. ott voltak a beosztottjai (szabók, varrónők stb.), majd - miután épp Hanuka következett - este a szálláshelyén 30 db üdvözlőlapot írt meg a izraeli rokonainak. Egy másik ismerősöm pénteki napokon katolikus imaórákat tartott, de szombatonként ki se tette a lábát a házából. Hosszú napon pedig még a telefont se vette fel. És sorolhatnám még napestig a sok kétszínű kedves magyar honfitársam ocsmány viselkedését. Az ilyenek láttán fogalmazódott meg bennem egy mondat, amit írásaimnál is használok (novellákat írok): "A színes egyéniségeket kedvelem, de a kétszínűeket szívből utálom." Üdv.: Yehudina
2013. dec. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Miért a politikában nem igy van?
2013. dec. 21. 09:25
 19/26 kikicsoda ***** válasza:

Yehudina; hozzá lehet jutni a novelláidhoz?

A"mottódat" kiírtam, gyűjtöm a frppáns idézeteket.

2013. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 terményes válasza:

Kérdés : a koporsó mar eltemetődött, vagy még nem.

Tudniillik: Ha még nem, jó ha valami jelzi: álljatok meg

emberek, még élek ! Elemben :Ha igen, akkor csak idegesíti szegény delikvenst ott a sötét magányban.

Javaslatom : Olyan csengő beszerelése, mely a kűlvilágot

értesíti ! ( Mondjuk hívhatnánk ezt vészcsengőnek )

De mégsem !Eb gondolat! Nem lenne jó,ha az új köztemetőbe kegyelettel érkezőket csengő-bongó lárma fogadná !

2013. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!