Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, milyen meséket,...

Jehova tanúi, milyen meséket, verseket szoktatok felolvasni a kisgyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Például a Hófehérkét vagy Bem apó a Grim testvérek meséi közül szoktatok e olvasni gyerekeiteknek?

Vagy emiatt haragszik

Jehova isten?

Vagy elhatárolódtok és kizárólag csak Bibliai történetekkel tápláljátok kicsinyeiteket? Nem oviról vagy iskoláról van szó hanem ti otthon a családi körben,hogy áltok ezzel a kérdéssel.

Láttam egy filmben,hogy hogyan képezték ki a katonákat. Gyerekkoruktól semmi másra nem tanították őket csak gyilkolni,vagyis mosták az agyukat mivel semmi mást nem tanítottak nekik.

Ha ti hasonlóan cselekedtek gyerekeitekkel akkor ez nem agymosás?



2013. dec. 12. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%

Miért, mesélni a gyereknek nem hazugság?

A mese nem a valóság.

Az iskolában is a többség elhiszi, hogy minden igaz vagy a tanár igazat beszél.

Valamit pedig csak tanítani kell a gyereknek...


Azért ismerjük be, hogy elég sok történet elég morbid.

Mindenesetre úgy gondolom, hogy semmit sem kell eltitkolni a gyerektől, csak meg kell tanítani a kritikus gondolkodásra.

A Bibliában is vannak meredek történetek.

De ilyen a világ...Csak sokan azt hiszik, hogy nem halunk meg, világbéke van, és minden csupa-csupa szeretet és modern.


Tudom most azért vagy kiakadva, mert meséket nem mesélnek, de Bibliát igen.

2013. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszitek, hogy nem mesélnek meséket? Azt el tudom képzelni, hogy "okkult", varázslós meséket nem mesélnek, de az, hogy mondjuk egy Boribon vagy Mazsola ne férjen bele, azt azért belőlük sem nézem ki. :)

A versekben meg mi a hazugság? Hazug az Anyám tyúkja, vagy mi?

2013. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ház ezt nem értem. Miért lett kitörölve az előző válasz, amiben egy Jehova Tanú válaszolt teljesen normálisan? Érti ezt valaki???
2013. dec. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdezö,

11 éves koromban kaptam a szüleimtöl, akik szintén Jehova tanui voltak, két csodaszép meséskönyvet, gyönyörü illusztrációval az Ezeregy éjszaka legszebb meséi és az Ezeregy nap legszebb meséi. Természetesen nem ezek voltak az elsö mesés könyvek, de nekem ezek tetszettek a legjobban. A kisfiam is nagyon szerette hallgatni, emlékszem hogy kiszáradt a torkom a hosszú meseolvasástól, amikor a kisfiam kérte anyuka még olvass...


Kedves kérdezö hogy öszinte legyek nem értem az agymosásos katonásdidat.


Szüleim megengedték hogy olvassuk a klasszikusokat. Olvastuk a Bibliát is.


A kisfiammal volt egy olyan szokásunk, minden este olvastunk felváltva a férjemmel egyik este Bibliai történetet, másik este mesét.

A gyermekek inteligensek, megértik a különbséget ha azt mondod ez igaz történet, ez pedig mese. Ha mesét mondasz, tudják, hogy nem hazudsz nekik.


Olvastad már valamikor a nagyon is izgalmas bibliai történeteket? Olvastad az Eszter királyné történetét? Az Illés próféta életrajzát? A Rúth történetét? stb...

2013. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
remélem nem törülnek ki ujra :-)
2013. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Valamikor még az ált. iskolás kötelező olvasmányokat sem szabad volt olvasniuk.
2013. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Valaki ezt írta

Valamikor még az ált. iskolás kötelező olvasmányokat sem szabad volt olvasniuk.

---------

Kedves szerzöje ennek a mondatnak, kérlek ne írjál ilyen zöldségeket. :-))

Emlékszek az egyik kötelezö olvasmányom volt a János Vitéz Petöfi Sándortól. Még ma is emlékszem, hogy milyen szép illusztrációt rajzoltam hozzá. Kár hogy már nincs meg ez a füzetem.


Na és most a 2 éves kisunokámnál a legkedvencebb versike és rajz a pont, pont vesszöcske, készen van a fejecske. Hosszú nyaka nagy a hasa, készen van a törökbasa


Nem értem ezt a vitát, mi a célja?

2013. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Hazudni...
2013. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nos itt is kiderül az, hogy Jehova Tanúiról teljesen valótlan képet adnak, mint valami "elmebetegekről" akik nem a földön élnek.


az Iskolában pedig a kötelező tananyag alól nem lehet kibújni, de ahogy a Testvérem írta, a szülők megtanítják a valóság és a "mese" közti különbséget a gyermeknek


Az Én lányom annak idején az irodalom órán elszavalta feleletből a Himnuszt, mert ez volt a tananyag és tudta, hogy ez az iskola része, nem pedig imádatot mutat be valakinek, vagy valaminek

Tudni kell különbséget tenni...

S ahogy valaki írta, nem árt ha egy keresztény tisztába van a másik oldallal, mert akkor a hitét is jobban megtudja védeni, és kiállni amellett.


Csak vegyük Pál apostolt, Ő is a világban élt, és gyakran érvelt híres emberek könyveiből amikor a Görögöknek tanúskodott. Hogy lássák az igazságot ők is

Sokan hívőkké lettek, De ezt a munkájára használta nem imádat céljából.

2013. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 szabózoli ***** válasza:

Szasztok!

Én nem vagyok tanú már jó pár éve,de amíg az voltam nálunk nem volt tiltva a mesemondás vagy olvasás. Persze korlátok meg magyarázatok azok voltak de tiltás vagy teljes megvonás az nem. Akkoriban még divat volt a dia film vetittés és nekünk is az volt az esti menü sokszor.

Lehet,hogy a kedves kérdezőt a Marci féle animácios kis film ihlette a kérdés feltevésében mivel ott Jehova haragszik a varázslókra meg boszorkányokra,

Valjuk be,hogy azért van alapja a kérdésnek ha jól belegondolunk,hogy milyen szigorúak az Őrtorony törvények.

Üdv

2013. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!