Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, milyen meséket,...

Jehova tanúi, milyen meséket, verseket szoktatok felolvasni a kisgyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Például a Hófehérkét vagy Bem apó a Grim testvérek meséi közül szoktatok e olvasni gyerekeiteknek?

Vagy emiatt haragszik

Jehova isten?

Vagy elhatárolódtok és kizárólag csak Bibliai történetekkel tápláljátok kicsinyeiteket? Nem oviról vagy iskoláról van szó hanem ti otthon a családi körben,hogy áltok ezzel a kérdéssel.

Láttam egy filmben,hogy hogyan képezték ki a katonákat. Gyerekkoruktól semmi másra nem tanították őket csak gyilkolni,vagyis mosták az agyukat mivel semmi mást nem tanítottak nekik.

Ha ti hasonlóan cselekedtek gyerekeitekkel akkor ez nem agymosás?



2013. dec. 12. 12:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

És igen tényleg egy hasonló kis animációs film megnézése után tettem fel a kérdés.

Ami a katona kiképzést illeti csak a hasonlat modelljeként említettem meg. Tehát nem azt mondom,hogy az úgy is van a tanúk családi köreiben,hanem csak elméleti megközelités volt.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2013. dec. 12. 21:28
 12/17 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Utóiratként szeretnék az "agymosás" témához szólni.

Van ebben igazság!


Jézus azt tanította, hogy 2 út van, amelyiken az ember járhat. Képzelj el két utat, amelyen az egész emberiség, így te is, ott menetelsz. Máté 7,13-14

Az egyik, amely a pusztulásba visz, az a Sátán útja, mivel az ott menetelők agyát, ő "mossa", táplálja, eteti.

A másik, amely az örök életbe visz, az a Krisztus útja, mivel az ott menetelők agyát, Krisztus táplálja(tanítja), "mossa". Pél apostol így írt erről:Róma 12:2 És ne szabjátok magatokat többé ehhez a világrendszerhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mi az Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata."


Te melyik "agymosást" vállalod? Érdemes meggondolni.

Egyébként a katonák "agymosása" is a széles úton folyik.

2013. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Zitus. Úgy gondolom,hogy van igazság abban amit írsz,viszont szerintem nem lenne szabad annyira elzárkózni mint ahogy az Őrtorony azt megköveteli tőletek. Ezt értem úgy, hogy tudtommal pl ti nem olvashattok más irodalmat hanem csakis és kizárólag az Őrtorony kiadványait. Jól tudom? Javíts ki ha tévedek. Köszönöm.
2013. dec. 14. 14:53
 14/17 anonim ***** válasza:
Nemcsak a mi kiadványainkat olvassuk. Ez is egy téves dolog, ami kering rólunk. Én például szeretem a kalandregényeket, és a földrajzi útikönyveket. Csak arra fontos odafigyelni, hogy amit olvas az ember, az ne legyen rossz hatással rá, az Istennél ápolt kapcsolatára. Gondolok itt spiritiszta vagy okkult irodalomra. Tehát fontos odafigyelni a minőségre. Üdv.
2013. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 tgt ***** válasza:

A Jehova Tanúi gyereknevelési módszerei pusztítóak.


https://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk

2016. júl. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 KZitus ***** válasza:

tgt - ez személyes tapasztalat?, vagy csak igy halottál róla?


Mert mi a gyerekeinket az örök életre tanítjuk, neveljük :-) - ezért nem értem a véleményedet.

2016. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező


valóban rosszul tudod, mert bármit olvashatunk, ami nem rombolja az Istennel ápolt kapcsolatunkat. Sok sok tanács van ezzel kapcsolatosan a Bibliában, ahhoz igazítjuk az "olvasásunkat" :-)

2016. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!