Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti bocsájtottato...

Keresztények! Ti bocsájtottatok már meg hűtlenséget?

Figyelt kérdés
Mi lett belőle? Helyre jöhet a kapcsolat?
2013. dec. 12. 17:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom ennek mennyiben van köze a kereszténységnek. Nekem keresztényként is ugyanolyan bántó lenne a dolog. Megbocsátani lehet, persze, én a páromra semelyik rossz húzása miatt nem haragszom, de attól még a tüske ott marad, és egy ilyen "átverés" után valahogy mindig gyanakvóbb lesz az ember. :S Helyrejöhet a kapcsolat, persze, de ez nagyon függ a körülményektől és mindkét fél hozzáállásától.
2013. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A megbocsájtásnak nagy köze van. :) köszönöm a választ!
2013. dec. 12. 17:22
 3/18 anonim ***** válasza:

Az ember folyamatosan változik (jobb esetben fejlődik az adott területeken).

Újabb és újabb hatások/információk/helyzetek érnek bennünket. Legtöbb embernek van saját magáról és másokról előítélete és véleménye/elképzelése.

Ha valakit jól ismerünk, akkor sokszor lehet tudni, hogy mire számíthatunk, de biztosak sosem lehetünk.

Az embereknek van céljuk, identitás tudatuk, személyiségük, erkölcsi rendszerük stb...

Van akinek stabilabb van akinek gyengébb.

Sok ember nem ismeri magát sem. Nem szeretnek felelőséget válllani, egoisták.


Miért írom ezt?


Mert a hűtlenség nem egy normális dolog. Sajnos senkivel sem szabad sem elfogultan lenni, sem előítéletesnek.

Itt számít a legjobban a közép.

A fanatizmus az, amikor valakit gondolkodás nélkül követünk, gondolkodás nélkül minden tettét pozitívan értékeljük. (pl. a személye miatt/szerelem maitt)


Ha valaki egyszer hűtlen volt, nálam óriásit bukik. Bár érdemes elgondolkodni az okokon.

Mivel írtam, hogy változik az ember, megjavulhat.

De akkor sem kellemes és sokat lehet veszíteni.

Az az erős, aki képes felállni.


Nekem viszont akkor sem kellene egy olyan, aki évekig a szemembe hazudik és nem bírja magát kontrollálni.

Természetesen a fanatikus imádat mellett és megcsalhatja a másik ember a másik embert, abban a tudatban, hogy nem lesz áruló, továbbra is szereti a másikat is.


Én azt mondanám, hogy esély még igen. Több nem. Vagy beszéljétek meg, hogy nyitott a kapcsolatotok.

2013. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Megbocsátani annak kell, aki megbánta a bűnét. Nyugodtan megvédheted magad és a családodat.
2013. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Aki nem bánja meg amit tett annak nem bocsájtasz meg? Milyen keresztény vagy te?
2013. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem fogok vele kegyetlenül elbánni, de nem fogom támogatni abban amit csinál és nem fogom hagyni magam kihaszálni.

Ha nem tetszik, nem érdekel. (nem vagyok papucs).

2013. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 titak ***** válasza:
Nem vagyok Istenhívő, de a megbocsájtás nem is ezen múlik. Megbocsájtani könnyű, csak felejteni nehéz. :S
2013. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát én megbocsájtottam,és ha nagyon sok szeretetet tud adni,akkor elfelejtem..... imádkozzatok hogy ne legyen hibás döntés a kapcsolatom folytatása......
2013. dec. 12. 21:20
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem, még soha nem volt rá szükség... De azt hiszem, meg tudnám bocsátani. (megbocsátom =/= együtt is maradok vele!) Hogy vele maradnék-e, az sok mindentől függ, pl. hogy megbánta-e, egyszeri alkalom volt-e, tehetek-e én is arról, hogy máshol kereste a boldogságot stb.
2013. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha egyszer történt meg, mondom még nem reménytelen. De a másodiknál recycle bin....
2013. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!