Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet az, hogy a vérátöml...

Tamás321 kérdése:

Hogy lehet az, hogy a vérátömlesztés során nem kerül egy másik személyiség az emberbe, holott a Biblia mondja, hogy a vér, az a lélek?

Figyelt kérdés

2013. dec. 13. 14:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

Mert (legalábbis pl. a Jehova tanúi szerint) a Bibliában nincs meg a klasszikus lélekfogalom, tehát az ember halála után továbbélő tudat.

A lélek itt inkább olyasmit jelent, ami az életet adja. Vagy valami ilyesmi. :D

2013. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Mert a biblia nem orvostudomány. A vér olyan mint a víz pl. A vérben nincs személyiség. Az az agyba van. Ez nem vallási dolog, ennek nincs köze sem istenhez sem istenekhez.
2013. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Pontositanád, hogy ezt hol mondja a Biblia? Nem emlékszem rá!
2013. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg azokat, akik kaptak vérátömlesztést, hogy megváltozott-e a személyiségük!
2013. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Bár a személyiség nem változik ahogy az előttem szóló írta, viszont a teste olyan dolgokra reagálhat, ahogy az illető akitől kapta, milyen életet élt, vagy is mit eszik iszik.


Nagyon nagyon régen történt hogy egy "alkoholista" vérét kapta valaki véletlenül, és az egyén is alkoholista lett.

Más részt két egyforma vér nincs, csak hasonló.

A vér pedig az ember szervezetében, mint egyéni hulladék szállítóként is működik.

S ha egy Test valamiért nem veszi be azt a vért, akkor mint idegen testet kivetheti magából, ami azt jelenti, hogy vérmérgezést kap, és meghalhat, ahogy II. János Pál Pápa esetében is történt. Bár nem halt meg, de a szervezete nem fogadta be az idegen vért


Egyébként más hulladékát hordozni ép ezért nem jó, mert a szervezet, arra reagál, így az étrend is változhat és a folyadék amit a véradó evett vagy ivott szokásához mérten.

2013. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Mert a vér nem hordozza a személyiséget. Mondhatja a Biblia, de sok minden mást is mond ami nem úgy van. A régi egyszerű ember így képzelte, így érezte, hát így is írták le. A mai "egyszerű" ember meg szó szerint elhiszi amit a több ezer éves iromány ír, csak mert az a Biblia.
2013. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

15:43-asnak

Az is benne van a Bibliában, hogy Isten egy vérből teremtette az emberiséget. Tehát olyan sok vérfajta így nem lehet. Másrészről van rá példa, hogy egy ember több ezer véregységet kapott és mégsem lett tőle zavarodott. Holott, ha annyi személyiség kerülne bele, akkor annak nagy zavart kéne okoznia.

2013. dec. 13. 16:48
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne provokáljuk a tanúkat.

Én sem értek egyet a vérátömlesztés tiltásával, sőt... de ettől még semmi értelme ilyen költői kérdéseket feltenni nekik. Ha ők inkább meghalnának egy baleset következményei miatt, mint hogy vért fogadjanak el, az legyen az ő dolguk.

2013. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igazad van, de nem provokálásnak szántam. Annak ellenére, hogy én sem értek egyet a tanúkkal, még nem bántanám őket. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Mert azt viszont én is elfogadom, hogy a vér, az a lélek, csak azt nem, hogy nem szabadna vérátömlesztést alkalmazni.
2013. dec. 13. 19:04
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon nagyon régen történt hogy egy "alkoholista" vérét kapta valaki véletlenül, és az egyén is alkoholista lett.

2 hulyeseg eggyetlen mondatban...

2013. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!