Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet az, hogy a vérátöml...

Tamás321 kérdése:

Hogy lehet az, hogy a vérátömlesztés során nem kerül egy másik személyiség az emberbe, holott a Biblia mondja, hogy a vér, az a lélek?

Figyelt kérdés

2013. dec. 13. 14:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
-g
2013. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 sandor76 ***** válasza:
15%

3Mozes,17;11.

Mert a test lelke a verben van,en pedig az oltarra helyeztem azt ertetek,hogy engesztelest szerezzen a lelketekert,mert a ver szerez engesztelest a benne levo lelek altal.

Minden test amelyben ver van,annak koszonheti a letet.

Nincsen kulon lelek,az ember maga egy lelek ugy ahogy van.

pl;"teljesen kiirtottak egy ezer lelkes falut"

Nem csak a lelkeket oltek meg ,de az embert nem,eggyutt a kettot mert eggy es ugyanaz.

A ver maga az elet,elteto ero.

Jezus eseteben ez a ver jelkepes.

Mate ,26;28.

Mert ez jelenti a veremet,a" szovetseg veret",amely kiontatik sokakert a bunok megbocsatasa vegett.

Itt a veret Jezus jelkepesen hasznalta,utalva arra,hogy meg fog halni,nem lessz tobbe elo lelek.

Jezus az eletet aldozta az emberekert,jelkepesen [a veret],helyezte az oltarra.

Ezert Jehova Tanuinak,fontos ez az aldozati halal,ahogy Isten is keri mindenkitol,3Mozes,17;14."Semmifele testnek a veret ne egyetek meg,mert mindenfele test lelke az o vere".


A szemelyiseg pedig a DNS-ekben van,minden embernek a sajatja.Ha valaki vert kap,az eredeti nem fogadja el ami idegen,es probalja kilokni magabol.

Aztan kaphatunk,egy fertozott embertol akar halalos betegseget is,de mas szemelyiseget nem.

Ezert is kell sok ilyen embernek,immungyengitoket szedniuk,mig elnek.

2013. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista nem lehet vèradò. :) èn kaptam vèrt még kisgyermek koromban. De normálisnak èrzem magam. Hogy mennyiben változtatts meg a szemèlyisègemet ès szokàsaimat sajna nem tudom mert egèszen kicsi voltam. Nem èrzem ùgy h több szemèlyisèg lenne bennem. :)
2013. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
csatlakozom Sándor 76 válaszához, és én sem azt írtam, hogy más személyisége lesz, hanem befolyásolhatja némely szokásait,... de hát.--... jó az ember szavait kiforgatni
2013. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, nekem is ki szokják forgatni a szavaimat, mert előre eldöntik, hogy úgysem akarják megérteni, amit közlök.
2013. dec. 13. 22:45
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

:D)

köszi, nem aggódtam,

2013. dec. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

T.Kerdezo!

Isten valoban tiltotta, es tiltja mai napig is a ver fogyasztasat. Ket idezetet masolok ki neked a Karoli-fele Bibliabaol, nehogy azt mond, a magam velemenyet irom le. Az elso idezet az Oszovetsegbol van. A Mozes III. 17:11, 14-es versek igy szolnak: "Mert a testnek elete a verben van, en pedig az oltarra adtam azt nektek, hogy engesztelesul legyen a ti eletetekert, mert a ver a benne levo elet altal szerez engesztelest."

14-es vers: "Mert minden testnek elete az o vere a benne levo elettel. Azert mondom Izreal fiainak: Semmifele testnek a veret meg ne egyetek, mert minden testnek elete az o vere; valaki megeszi at, irtassek ki". Ha valakinek kifolyik a vere, /legyen barmilyen jo fizikai allapotban/, meghal. Mert a ver tartja eletben.

Most mondhatod, hogy ez az izrealitakra vonatkozott. Viszont ez a parancs megismetlodik az Ujszovetsegben is, Pal apostol irasa reven. A Cselekedetek 15:20 verse igy szol:"Hanem irjuk meg nektek, hogy tartozkodjanak a balvanyok fertelmessegeitol, a paraznasagtol, a fulvaholt allattol es a vertol."

A fulvaholt allatot azert emliti, mert abban benne maradt a vere.Tehat ez a parancs vonatkozott az I.szazadi keresztenyekre is. Es vonatkozik rank is, marha kovetni akarjuk Isten parancsait. Mert az O parancsai nem valtoznak, azok minden idokre megmaradnak.

Isten tudja, hogy miert tilt minket a ver fogyasztasatol. Ha csak azt nezed, a vilagban hany embert fertoztek meg a veratomlesztes altal. Hepatitis C, AIDS, es szamtalan mas fertozes ami elofordult.

Most mondhatod, hogy enni nem szabad, de veratomlesztes az mas.

Ha neked azt tanacsolja az orvos, hogy "tartozkodj az alkohol fogyasztasatol", akkor az szerinted mit jelent? Nem ihatod meg, de "intravenasan magadba pumpalhatod"/ Nyilvan nem.

A veratomlesztes altal nem lesz mas a szemelyiseged, de kaphatsz betegsegeket. Mert hiaba szurik meg a levett vert, vannak olyan betegesegek, amiknek a lappangasi ideje meg 10 ev is lehet. Ez alatt az ido alatt nem kimutathato a verbol a fertozottseg, de kesobb megjelenthet annal is, aki kapta.

Bizzunk a teremto Istenben. Onala senki sem ismeri jobban az emberi testet, hiszen O alkotott meg minket. Ha tilt, akkor annak sulyos oka van. Csak ennyit akartam irni. Udv: Judit!

2013. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%
Több ezer éves idézetek tiltják a vérátömlesztést, és ez egy mai ember érve ellene. Mert megírta a Biblia. Gratulálok.
2013. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Az állatok vérének fogyasztásával kapcsolatos parancsról tudunk, azt biztos, hogy a vénánkba sem juttathatnánk be.
2013. dec. 14. 21:07
 20/21 Frigg ***** válasza:
47%

Az alkoholizmus egy függőség, hosszú idő alatt alakul ki, nem vérátömlesztéssel. Ilyen butaságot is rég hallottam, és ezzel most nem akartam megbántani senkit.

Apám alkoholista volt, elég sokat ivott, az utóbbi pár évben vette lejjebb a dolgot. Azonban évek óta jár vért adni, rengeteg "kitüntetést", ajándékot, oklevelet, akármit kapott már, nem is tudom hány alkalommal adott már vért, a lényeg, rengetegszer... Szóval..

2013. dec. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!