Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok, de most...

Orin kérdése:

Jehova Tanúja vagyok, de most elbizonytalanodtam. Igaz amit olvastam?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt a cikket:


[link]


"...a magyar (és az angol) fordítás kihagyja a görög με kifejezést, melynek jelentése: engem. A vers helyes fordítása tehát így hangzik: “ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem” (MBT). Érthető, hogy az ÚVF nem fordítja le helyesen a verset, hiszen saját teológiájuk szerint csak Jehovához lehet imádkozni. Jézus itt mégis azt mondja, hogy tőle kérjünk, és ő megteszi. Ha a rendelkezésedre áll a Társulat sorközi fordítása, kezdd el összehasonlítani a görög szöveggel az ÚVF szövegét, és azt fogod tapasztalni, hogy eltérés van a kettő között. A Társulat csak beszél a szószószerintiségről és a hagyományoktól, teológiai látásoktól mentes fordításról. Ő azonban a saját elképzeléseit viszi bele a szövegbe, és ahol a görög eltér az Őrtorony nézeteitől, ott a Biblia szövegét egyszerűen átírja."


Ez igaz?



2013. dec. 13. 20:02
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:

Görögül nem tudok, de egy görög Bibliát megnéztem szótárral, és ez a szó szerepelt benne: εγω Azt jelenti, én.

Valahogy így néz ki a szöveg: Ha valamit kértek az én nevemben, εγω(én) megteszem.

2013. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Egy Jehova Tanúja nem ad kételynek hangot egy világi oldalon, hanem elmegy a gyülekezetbe és ott érdeklődik a Tanítójától a gyülekezet vezetőitől.

Ezért sem lehetsz Jehova Tanúja, mert akkor ismerned kellene, hogy mi az elrendezés, ha valakinek kételye támad.

A Biblia ezt tanítja, és Te eltérsz a biblia tanításától


(Jakab 5:14) 14 Beteg valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, . . .


Itt nem fizikai betegségről van szó, hanem szellemiről vagy is valamit nem ért vagy valamiben hibázik.

ezt minden Jehova Tanúja tudja, hogy egy problémát nem más hitű fórumok előtt kell megvitatni.

más vallású is ha baja van a Saját "vallásához" fordul segítségért mert szégyenbe hozná a saját gyülekezetét, hogy Ők nem tudnak segíteni?

2013. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
82%

@Kérdező


"Betoldják? Én úgy tanultam, hogy benne volt az eredetiben, azt később vették ki belőle, és igazából így lett helyre állítva..."


Ezt semmivel sem lehet bizonyítani. Erről már írtam itt az oldalon. Az Újszövetségnek több mint 5000 másolata áll rendelkezésünkre az ókortól kezdve, ezek közül egyetlen egyben sincs bent a Tetragrammaton.


Továbbá nem rendelkezünk egyetlen egy olyan dokumentummal sem, amely a szent mássalhangzók eltávolítására szólítana fel, esetleg írnának róla, hogy ez megtörtént. Nincs ilyen dokumentum sem pogány, sem pedig keresztény részről. Pedig például A III. században élt Porfüriosznak, akiszerint a keresztény hit nem több maszlagnál, ez az információ jól jött volna, a további vádaskodáshoz. Egyébként több korabeli dokumentum is fennmaradt az Ókeresztény Egyházról, amelynek alapján egy bizonyos értelemben lehet rekonstruálni a korai keresztények hitét.


Jehova Tanúi tehát nem tudják hitelesen bizonyítani, hogy eredetileg bent volt az Újszövetségben a Tetragrammaton, csak eltávolították onnan. A tanításukat bizonyítatlan feltevésekre alapozzák.

2013. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 megfelelő ***** válasza:

Szerintem sem vagy Tanú, mert akkor az elöljáróidhoz fordulnál és a testvéreidhez, nem itt csinálnád a műbalhét.

Ilyen kérdést anélkül is fel lehet tenni, hogy az állítólagos tanú tagságodat hangoztatod.

2013. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:

"Te eltérsz a biblia tanításától"


Bagoly mondja verébnek...

2013. dec. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
0%
Csatlakozom a 15-ös válaszához, ilyet egy Tanú soha nem is tesz,
2013. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


13.


"Saját "vallásához" fordul segítségért mert szégyenbe hozná a saját gyülekezetét, hogy Ők nem tudnak segíteni?"


Vajon a kérdező miért pont itt tette fel a kérdését? Van ötleted?


Kérdező!


"Mindenki azt hisz amit akar, engem az igazság érdekel, most kereszten halt meg Jézus, vagy nem?"


A hit szempontjából nincs jelentősége hogy kereszten halt e meg vagy sem.


Viszont van itt néhány elgondolkodtató fordítás béli eltérés. Ítéld meg magad hogy mekkora a jelentősége!


2János 1:10 „… soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha.”

2Ján 1:10 Ha valaki hozzátok megy, és nem ezt a tanítást viszi, ne fogadjátok be házatokba, és ne köszöntsétek,


Érdekes hogy a „soha” szót csak az ÚVF tartalmazza több fordítás az nem. De annak eldöntése hogy ez mekkora jelentőséggel bír az már nem az én dolgom.


Itt egy másik!


Máté 11:12 Keresztelő János napjaitól fogva mostanáig erővel törnek a mennyek országa felé, és ezek az erőszakosok el is ragadják azt.


(Máté 11:12) Keresztelő János napjaitól pedig mindmostanáig az egek királysága a cél, amelynek elérésére törekednek az emberek, és akik erre törekednek, megragadják azt. ÚVF.

2013. dec. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezö, rákattintottam a linkedre, de bocsáss meg ez csak egy kétségbeesett kritika.

Az hogy Jézus nem egyenlö Atyjával, hogy lehetséges az hogy te ezt nem tudod?


Hát ha Jézus lenne a Mindenható Isten, hogy létezik az, hogy még arról sem dönthetett melyik apostol hol fog ülni? Máté 20:20-23


Elöttem valaki nagyon védte a háromságtant, mintha bibliai tanitás lenne. Egyetlen egy vers sincs a Bibliában, ami ezt bizonyítaná.

A nicei zsinatról sem tudnak általában sokat a háromságtan védöi.

Ez a i.sz. 4 században történt és Konstantin császár elnökölt felette és részt vett a vitákban is. Személyes indítványozására a háromságtan belekerült a niceai hitvallásba a kifejezés, hogy a Fiú azonos lényegü az Atyával. A püspökök tartva a császártól két kivétellel mind aláírták ezt a hitvallást, bár sokuk nem értett vele egyet. Ezt írja a Encyclopeadia Britanica 1970 6.kötet 386 oldal


A Társulat nem csak "beszél", a Társulat nagyon mély kutatásokat folytat. És hidd el sokan akik a dogmáikhoz akarják magukat tartani, erös támadásba lendülnek. Igy van ez az isteni névvel is.

Például az Újszövetségben az Aquila görög fordításban még a tetragrammaton benne van.

A tetragrammaton a 4 héber betü JHVH

2013. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 lsandor ***** válasza:
0%
Ha tiszta képet akarsz kapni, Jehova Tanúiról vagy tanításaikról, akkor a lehető legrosszabb helyen keresgélsz, mivel a hitehagyott odalak teljesen elferdített gondolatokat tartalmaznak. Csak példának okáért említetted a keresztet, arra utalva, hogy Jézus mégiscsak azon halt meg, ezt pedig egy ilyen oldalon olvasható cikk alapján mondod. Nem megyek részletekbe, de mindössze ebbe gondolj bele: ha egy barátod gyerekét megölték volna, akkor azt az eszközt mely által megölték vajon hordanád-e a nyakadban, vagy akár vallásos tiszteletben részesítenéd? Mi lenne a barátod véleménye?
2013. dec. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 lsandor ***** válasza:
0%
Illetve ha tényleg Jehova Tanúja vagy akkor miért olvasol hitehagyott oldalakat? Érveltél e már úgy, hogy elmensz egy fertőző betegekkel teli osztályra azzal érvelve, hogy majd átragasztod rájuk az egészségedet?
2013. dec. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!